Problem tokom rada na PC-u

Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
284
pozzz svima, imam sljedeci problem, cesto PC tj skoro svaki dan tokom rada samo zamrzne sliku, krenu neke linije po ekranu, mis i tipkovnica ne reaguju, sve se zamrzne, moram ga par puta upaliti i ugasiti da proradi normalno...sta moze biti ? HVALA :eek::eek:
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.429
pozzz svima, imam sljedeci problem, cesto PC tj skoro svaki dan tokom rada samo zamrzne sliku, krenu neke linije po ekranu, mis i tipkovnica ne reaguju, sve se zamrzne, moram ga par puta upaliti i ugasiti da proradi normalno...sta moze biti ? HVALA
Proveri temperaturu i ocisti od prasine. Sve me asocira da ti je graficka pri kraju.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
pozzz svima, imam sljedeci problem, cesto PC tj skoro svaki dan tokom rada samo zamrzne sliku, krenu neke linije po ekranu, mis i tipkovnica ne reaguju, sve se zamrzne, moram ga par puta upaliti i ugasiti da proradi normalno...sta moze biti ? HVALA :eek::eek:

Može da bude i da nešto apdejtuje u pozadini, pa se zamrzne dok ne završi šta je započeo. Ali, to zavisi i od brzine računara i interneta. Ja svoj uvek ostavim da odradi sve što mu treba, pa tek onda sednem da radim.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
moram ga par puta upaliti i ugasiti da proradi normalno
Sta se desava izmedju restartovanja? Da li je samo crn ekran, da li pokrene Windows pa se crashuje ili nesto drugo?

U event viewer-u (pod system i application) ima li nekih gresaka koje se poklapaju sa vremenom kada se to desilo?
Kolika je temperatura graficke u recimo GPUz programu?

Na ovoj adresi:
Kod:
https://webglsamples.org/aquarium/aquarium.html
kakvi su rezultati sa razlicitim brojem riba? Hardware acceleration mora biti ukljucen u desktopu.
 
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
284
Sta se desava izmedju restartovanja? Da li je samo crn ekran, da li pokrene Windows pa se crashuje ili nesto drugo?

U event viewer-u (pod system i application) ima li nekih gresaka koje se poklapaju sa vremenom kada se to desilo?
Kolika je temperatura graficke u recimo GPUz programu?

Na ovoj adresi:
Kod:
https://webglsamples.org/aquarium/aquarium.html
kakvi su rezultati sa razlicitim brojem riba? Hardware acceleration mora biti ukljucen u desktopu.
crn ekran, samo se upali komp, ali ne podize sistem, nakon 4-5 paljenja gasenja uspe i onda radi ok
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ako bude potpuno crn ekran i ne prikaze, BIOS moze biti da je problem sa grafickom karticom kao sto @darkon rece. Moguce je i da napajanje nema dovoljno snage i da to pravi problem.
Ukoliko je kuciste pomerano skoro, moze biti i da graficka ne lezi najbolje u slotu.
 
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
284
kuciste pomera cistacica svako mesec dana kad sve cisti detaljno...a nista, rastavicu ga, onda cu da ga ocistim kako rece Darkon i da vidim grafa da li lepo lezi...hvala oboma na odgovorima, pa javim sta sam ucinio sutra....:beee:
 
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruka
284
Ako bude potpuno crn ekran i ne prikaze, BIOS moze biti da je problem sa grafickom karticom kao sto @darkon rece. Moguce je i da napajanje nema dovoljno snage i da to pravi problem.
Ukoliko je kuciste pomerano skoro, moze biti i da graficka ne lezi najbolje u slotu.
da crn je ekran, ne podize sistem, nema teksta na ekranu...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Uzmi grafiku od drugara zameni je za svoju i proveri i počni od toga.
 
Natrag
Top