Problem system DLL

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ne znam sta se desava ali mi se na ekranu s vremena na vreme pojavi ovaj prozor
a.jpg
Ako neko zna sta je u pitanju molio bih za pomoc...
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
probaj da zameniš dll (kucaj u Google,Yahoo...SHELL32.dll i skini dll, zatim ga kopiraj u folder gde je ovaj i probaj tad), javi šta je bilo...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ne znam sta se desava ali mi se na ekranu s vremena na vreme pojavi ovaj prozor
Pogledajte prilog 5320
Ako neko zna sta je u pitanju molio bih za pomoc...

Brate to je Trojanac, njega System ne koristi kao aplikacioni servis, nadji Malwarebytes AV i skeniraj sistem iz safe mode-a ili probaj da ga obrises odatle (cisto sumnjam da ces moci).
Ili instaliraj neki AV kao ESET Smart security, Avast professional, AVG i sl.
Dakle to je virus, a ne sistemski fajl cim ti pravi gresku, a ne bi smeo.
ako ga ima u Task Manageru (Ctrl+Alt+Del), iskljuci ga, pa probaj da ga obrises iz te putanje gde ti pise u toj poruci.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Imam KIS 2010, vrsio sam kompletnu analizu celog sistema i nista nije pronasao... Ovo je pocelo da mi se desava od trenutka kada sam na postojeci pregledac google chrome hteo da istaliram noviju verziju ovog pregledaca... Zatim sam reinstalirao pregledac chrome, pruzeo noviju verziju koju sam hteo instalirati, medjutim ponovo se javio isti prozor i prekinuo instalaciju... Sada moram da koristim drugi pregledac. I ova slika mi se pojavljuje nakon prethodne aaaaaa.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
uradi repair windowsa, ubaci disk, bootaj ga i repair. tada ce windows kopirati sve sistemske podatke, tako da sa ovom opcijom nista ne gubis
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Imam KIS 2010, vrsio sam kompletnu analizu celog sistema i nista nije pronasao... Ovo je pocelo da mi se desava od trenutka kada sam na postojeci pregledac google chrome hteo da istaliram noviju verziju ovog pregledaca... Zatim sam reinstalirao pregledac chrome, pruzeo noviju verziju koju sam hteo instalirati, medjutim ponovo se javio isti prozor i prekinuo instalaciju... Sada moram da koristim drugi pregledac. I ova slika mi se pojavljuje nakon prethodne Pogledajte prilog 8129

Zato koristi za brisanje aplikacija program Your Unustaller, on ce brisati samo registre te aplikacije, a ne i sistemske, onda sto kaze covek u postu iznad, uradi repair sistema, sa brisanjem google-a, on te je pitao da obrises i taj sistemski fajl i upozorio te da brisanjem, ostale aplikacije nece raditi pravilno, ali ti na to nisi obratio paznju i zato je to tako ispalo.
Skini ga sa ovog linka:

Kod:
[/URL][URL="http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?shell32"]shell32.dll free download - DLL-files.com[/URL]

Prekopiraj ga na ovu putanju " C:\Windows\System32" pitace te da overwrite, potvdri sa yes.
zatim restartuj racunar, i registruj fajlove (u registre preko CMD prozora),
Idi na Start/Run, upisi CMD, u komandnom prozoru napisi regsvr32 shell32.dll
I To je to, uradio si registry fajl direktno u sistem i imas nov shell.32
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Prekopiraj ga na ovu putanju " C:\Windows\System32" pitace te da overwrite, potvdri sa yes.
zatim restartuj racunar, i registruj fajlove (u registre preko CMD prozora),
Idi na Start/Run, upisi CMD, u komandnom prozoru napisi regsvr32 shell32.dll
I To je to, uradio si registry fajl direktno u sistem i imas nov shell.32


pretpostavljam da u cmd mora doci do system32 adrese, jer kad pokrene cmd prva adresa po defaultu je obicno documments and settings/pa user. Ako se ne zna sluziti sa Comanderom onda ce mu biti malo nezgodno. Jel moze registrovati odmah iz usera ili mora ici na system32?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nema sta da nezna, po otvaranju CMD-a, pojavljuje mu se User, da bi preko njega mogao registrovati log fajl, kojim posle registruje sistemske fajlove shell32.dll datoteke u Windows registry-u.
U tom slucaju User je prioritet, da bi ga Windows prijavio na taj log (User Account), jer preko njega ide upis log-a svih instalacionih aplikacija ili sistemsih servisa (u ovom slucaju shell32.dll), i njihovih registara u sistem (sistem drugacije ne bi pravilno prepoznao log), zato je prioritet da ide User log, pa onda sistemska registracija (zato se i zove regsvr32).
 
Natrag
Top