Problem sa XBMC u Windows 8.1

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Mnogi bi već odavno odustali,uporan si nema šta !!!
Pošto više niko ne zna na kojem si operativnom sistemu,koja verzija xbmc,probaj da skineš log fajl iz xbmc i postavi ga negde u pastebin pa daj adresu gde si ga uploadovao ovde na forumu (izbriši ako imaš neke poverljive stvari u logu).
Jedino ne znam da li si probao compatibiliti mod (desni klik na xbmc.exe pa ga pokreni u xp ili nesto slično)
Pa posle pokušaj da instaliraš problematične add-one.
Probaj i portabl verziju xbmc ima je negde među ovih 69 strana (TURSKA VERZIJA).
Isprobaj i live verziju-bootabilnu možda nešto prođe tvoj "gordijev čvor"

Ja sam probao preko Tima medjutim cudno.......Cista instalacija skroz,nanovo instalirao frodo 12.2 u OS Windows 8.1...Fusion instalacija protekla dobro ,i kod instalacije svakog adona dali iz fuziona ili sa downloadovane adrese pojavi se za sekund greska a zatim i poruka da je adon uspesno instaliran.....ali on naravno neradi .....plugin.chahe greska.....Mislim da ce mu portabl verzijaresiti problem ovaj,pa videcemo.....

Obiso sam seting XBMC,firewol,dozvolu za XBMC.....sve je ok....ali nijedan adon ne radi koji god se instalira......
 
Član
Učlanjen(a)
17.06.2009
Poruka
174
Pozdrav svima nisam sve pročitao.Ali greška je u Windows 8.1 RTM.
Nik name sa šumnicima (š,ć,)
Rađeni u ansi pa skripta neprepozna.
script.common.plugin.case
delauf.py
zaustavi se u 40 redu (po noteband ++)
39 if setings.get seting (autostart) true
40 RUN ()
Na novo sam instalirao Windows 8.1 RTM
Pa na čistpog sa par stvari koje potrebujem(vin rar,moziliju,cclean.)ništa posebno Instalirao XBMC u njemu posravio Ic Movies,1Cannal.PVR IPTV Simple client.
Isto javi EROR
Samo što sad PVR nezazna da je INSTALIRAN,POSTAVLJEN.
Da TO su muke
Boki71 če mi poslati njegovu skriptu pa ču probati.
Inače ako ne uspe vračam se na Windows 7 ultimat.
Javiču kako je bilo
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pozdrav svima nisam sve pročitao.Ali greška je u Windows 8.1 RTM.
Nik name sa šumnicima (š,ć,)
Rađeni u ansi pa skripta neprepozna.
script.common.plugin.case
delauf.py
zaustavi se u 40 redu (po noteband ++)
39 if setings.get seting (autostart) true
40 RUN ()
Na novo sam instalirao Windows 8.1 RTM
Pa na čistpog sa par stvari koje potrebujem(vin rar,moziliju,cclean.)ništa posebno Instalirao XBMC u njemu posravio Ic Movies,1Cannal.PVR IPTV Simple client.
Isto javi EROR
Samo što sad PVR nezazna da je INSTALIRAN,POSTAVLJEN.
Da TO su muke
Boki71 če mi poslati njegovu skriptu pa ču probati.
Inače ako ne uspe vračam se na Windows 7 ultimat.
Javiču kako je bilo

Evo skripte......

Kod:
[url]https://www.dropbox.com/s/ya1gcx5owgzv29e/scr.rar[/url]

Pokusaj i ovo....Obrisi skroz XBMC,kreiraj novi nalog u Windows 8.1 bez specificnih slova i znakova i daj mu admin privilegije....Zatim switch user i predji na njega i onda instaliraj u njemu XBMC a zatim pokusaj i pomenute adone i videces dali je to u pitanju....

ZAKLJUCAK

XBMC NECE RADITI AKO U WINDOWS 8 I WINDOWS 8.1 IMATE IME ADMINISTRATORSKOG NALOGA SA ZNAKOVIMA,CUDNIM KARAKTERIMA......
 
Član
Učlanjen(a)
17.06.2009
Poruka
174
Ja sam malo stariji čovek,i nevolim da se vračam na staro.Ali izgleda da ču morati.
Sad idem i neče me biti tu 6-8 sati, javiču vam se ka stignem.
Idem instalirati Windows 7 ultimat,na novo Format disk pa napred,problem je što on (7) ima oko 150 datoteka upload.To če ukočiti (usporiti)
Srečno svima sa XBMC,ja sam nešto naučio,uz dosta muke.Ali bez muke nema nauke.
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Ja sam malo stariji čovek,i nevolim da se vračam na staro.Ali izgleda da ču morati.
Sad idem i neče me biti tu 6-8 sati, javiču vam se ka stignem.
Idem instalirati Windows 7 ultimat,na novo Format disk pa napred,problem je što on (7) ima oko 150 datoteka upload.To če ukočiti (usporiti)
Srečno svima sa XBMC,ja sam nešto naučio,uz dosta muke.Ali bez muke nema nauke.
Pozdrav

lepo je cuti da ljudi ne odustaju od instalacije najbolje multimedie....stvarno je najbolje da oboris win 8 i stavis win 7.....posle mislim da neces imati problema....
 
Član
Učlanjen(a)
17.06.2009
Poruka
174
EUREKA hahahahaha
Uspeo sam radi bez problema,skino 8.1 postavio 7.Iradi
Uz nešto muke,došli smo i do kraja.
Hvala svima na bezrezernoj pomoči.
Srečno SVIMA,

Meni radi Player odlično.Juče sam postavio novu werziju Windowsa 8.1,i nanovo instalirao Frodo 12.3 i za sada radi.
Nadam se da če i ubuduče biti kako treba.Inače na 8.1 sam poslušao savet Bokija na novo postavio Administratora sa novim imenom bez šumnika (š,ć) i prihvatio odma.
 
Poslednja izmena od urednika:
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
hvala svima koji su se izborili sa ovim problemom :dance2:ja sam izludeo na laptop-u pokušavajući da instaliram bilo koji addon(na desktopu kodi-ja već uveliko koristim bez problema) :assassin::gl_sigh::gl_wacko:,a onda sasvim slučajno naleteh na ovaj post:opaaa: i naravno imao sam u imenu admin foldera slovo Š:smisi: izmenjeno i sve fercera kao podmazano:mig: instalacija je kodi 14.1 na win 8.1 64 ,eto tako da znate da je i u novom kodiju stari problem, nadam se da će ovo nekome još pomoći:give_r:meni je hteo da eksplodira mozak,a boga mi i laptop:assassin:pozzz
 
Natrag
Top