problem sa wailesom

Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
22
od pre neki dan mi se desava,da na wailesu imam sifru za zakljucavanje,a nikad je nisam postavio
udjem u ruter a ono zakljucan ,normalno net radi na drugom kompu
danas vec drugi put,pa da li je neko vec imao takav problem
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
od pre neki dan mi se desava,da na wailesu imam sifru za zakljucavanje,a nikad je nisam postavio
udjem u ruter a ono zakljucan ,normalno net radi na drugom kompu
danas vec drugi put,pa da li je neko vec imao takav problem

najlogicnije resenje je : neko ti je ishakovao ruter i zakljucao ga sa njegovom sifrom,resenje je resetuj ruter ili udji u njega preko interfejsa i promeni sifru :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Na svakom ruteru imaš taster za fabrički reset, probaj, obično nije ispupčen već je uvučen(video sam na par modela), tako da bi morao sa nekim oštrim uskim predmetom(olovka...). To bi trebalo da reši problem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Na svakom ruteru imaš taster za fabrički reset, probaj, obično nije ispupčen već je uvučen(video sam na par modela), tako da bi morao sa nekim oštrim uskim predmetom(olovka...). To bi trebalo da reši problem.

ako ima podesavanja u ruteru tj ako ne dobija dinamicki ip adrese zeznuce skroz net,to bas nije pametno uvek osim ako nema zapisana podesavanja i zna sam da ih vrati posle reseta :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Kakve veze ima, njemu su po default-u nameštena podešavanja, ne verujem da je sam nešto dodatno podešavao u ruteru.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pa on i nije ali mozda neko ko mu je montirao jeste :) ja nikad ne montiram rutere po default-u pa zato i kazem.najbolje da se zakaci za ruter sa kablom i samo mu promeni sifru tj key inace moze jos gore da napravi.milion puta sam imao takve situacije gde se nadje neki pametnjakovic i resetuje ga, pa onda razbijaj glavu.
naravno ovo kazem za w-lan rutere ne za adsl a decko nije rekao koji je ruter u pitanju :)?
 
Natrag
Top