Problem sa startovanjem Windowsa, hitno

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Drugari imam veliki problem. Danas kada sam hteo da ukljucim racunar javio mi se veliki problem: prilikom startovanja windowsa pojavio se crni prozor na kome je izmedju ostalog pisalo safe mode... Start windows normaly itd. a na dnu ekrana je bilo neko 30 sekundno odbrojavanje.
slika-pocetna-002.jpg

Klikom na start windows normaly pojavio bi se log prozor windows xp a to ocitavanje bi trajalo nekih 5 min a nakon toga bi se pojavio desktop gde su ikonice 5 puta vece a grafika katastrofalna (kao u slucaju kada nisu instalirani drajveri za graficku). Ni jedan program nije moguce pokrenuti. Zatim sam preko safe moda pokusao pokrenuti win ali nije moglo, javlja mi se ovo obavestenje
slika-safe-mod-001.jpg


Sada mi se vise ne javlja ni log prozor vec samo ovo
popravka-001.jpg


U pitanju je Win sp3, imam instaliran KIS 2010 i antimalware. Nadam se da postoji neko resenje a ponovno dizanje sistema mi je poslednje resenje iz razloga sto na toj particiji imam dosta vaznih podataka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Izgleda da moras da popravis windows!Uzmi cd od Windowsa,ubacis ga i pratis uputstva...Jedan znacajan fajl ti je izbrisan!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Sistem ti je, da prostiš, ono što se kaže, 'pao'.

Najlakši način da ga popraviš je preko live diska po nazivu ERD Commander. Uz pomoć istog diska, u slučaju nepopravljive greške, možeš bekapovati svoje podatke na neki usb uređaj (mora biti utaknut u port pre nego što se podigne sistem sa ERD commandera), a potom reinstalirati sistem.

Moja preporuka je da pre reinstalacije sistema, proveriš, pomoću istog diska, eventualne fizičke defekte na hdd-u i da testiraš memoriju alatima sa EDR c.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ja bih ti savetovao da dignes nov sistem ali posto imas podatke probaj da ga popravis sa diskom tog windowsa pa obavezno posle uspesnog save-a tih podataka dizi sistem jer nema leba od popravki.najbolji nacin ti je externi hard sve bitno prebacis na njega pa onda brisi sve particije i napravi ponovo ili ih formatiraj sve (obavezno).puno ljudi grese da ce dizanjem novog sistema resiti problem ali ako je to sto je izazvalo problem na drugoj particiji dzabe je podignut nov sistem.kad ga dignes uvek prvo install antivirus update pa onda scan svega sto ubacujes nazad na komp i tek onda prebacis podatke na hard.
x puta mi se desilo to,inace privatno sredjujem racunare i u 70% slucajeva problem se nalazi i na jednoj i drugoj particiji tako da ga samo full format spasava od daljih greski i problema.ako nemas externi hard pozajmi od drugara sigurno neko ima i resices se problema sa sistemom bar 3-5 meseci inace to je period koji treba da prodje za sledece obaranje sistema ako si obican net korisnik i ne visis po redtube i sirotica com :) (ako ih obilazis mozda ti zatreba i cesce obaranje) pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Drugari imam veliki problem. Danas kada sam hteo da ukljucim racunar javio mi se veliki problem: prilikom startovanja windowsa pojavio se crni prozor na kome je izmedju ostalog pisalo safe mode... Start windows normaly itd. a na dnu ekrana je bilo neko 30 sekundno odbrojavanje.
slika-pocetna-002.jpg

Klikom na start windows normaly pojavio bi se log prozor windows xp a to ocitavanje bi trajalo nekih 5 min a nakon toga bi se pojavio desktop gde su ikonice 5 puta vece a grafika katastrofalna (kao u slucaju kada nisu instalirani drajveri za graficku). Ni jedan program nije moguce pokrenuti. Zatim sam preko safe moda pokusao pokrenuti win ali nije moglo, javlja mi se ovo obavestenje
slika-safe-mod-001.jpg


Sada mi se vise ne javlja ni log prozor vec samo ovo
popravka-001.jpg


U pitanju je Win sp3, imam instaliran KIS 2010 i antimalware. Nadam se da postoji neko resenje a ponovno dizanje sistema mi je poslednje resenje iz razloga sto na toj particiji imam dosta vaznih podataka.

Ovako, ako imas CD od tog sistema sto si installirao, trebao bi ga ubaciti u svoj CD/DVD citac, zatim kada te pita da zelis instalaciju XP ti Potvrdi sa enter (odnosno ovde: To setup Windows XP now, press ENTER. To repair a Windows XP installation by using Recovery Console, press R. To quit Setup without installing Windows XP, press F3), posle toga izaberes ovu opciju: "Make sure that your current installation of Windows XP is selected in the box, and then press R to repair Windows XP". I onda samo prati uputstvo, ovim ne brises svoje podatke vec samo popravljas sistemske fajlove, on ih sam brise i ponovo kopira sa CD-a.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
E druze, ma te hopa-cupa stvari niti posecujem niti skidam. Sto se tice svih stvari veoma sam obazriv, imao sam KIS 2010 i antimalware koji su redovno vrsili update, i sve skidano sam obavezno skenirao. Jos uvek mi nije jasno kako je nesto uspelo da prodje i napravi mi zaje.anciju. E sada ako bi bio raspolozen da me posavetujes koje alate da iskoristim kako bih sacuvao podatke,drugarski, cisto stavi se u moju situaciju pa me posavetuj. Meni je najmanji problem da ponovo dignem sistem. Samo da spasem neke znacajne podatke pa cu ja njemu(kompu) da j...m kevu na tenane :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
poslusaj nikolu, uradi repair sistema, obrisaces stare sistemske fajlove i iskopirati nove, time nista ne gubis, svi "tvoji" podaci ce ostati netaknuti i jos ces imati ispravan sistem, to ti mogu garantovati
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Samo jos jedno pitanje, cd od prethodnog sistema nemam ( win sp3), ali imam sasvim drugi win sp3... Da li cu moci sa ovim drugim win sp3 uspesno da uradim repair sistema?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Trebalo bi, ako nije budzeni, mislim na one black edition i sl., dakle probaj, a javi sta si uradio, nemas sta izgubiti u svakom slucaju.
A mozes i ovako, posto kazes da si mogao uci u win, samo sto su ikone bile u haosu, ides na Start/Run, ukucas sfc /scannow i OK, kada zavrsi skeniranje, trazice da ubacis XP CD, kako bi zamenio ostecene file-ove, javi kako je proslo..pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ne druze, nije budzeni, cist xp... Malo cu jos da prikupljam informacije a najverovatnije cu repair uraditi za vikend jer cu tada doci u posed mog starog desktop racunara, on mi je za eksperimentisanje. Na tom starom imam instaliran win sp3 pa cu videti neku sistemsku datoteku da mu obrisem kako bi ostetio win i onda da primenim repair sistema, pa da vidim kolika ce biti uspesnost.
Obavezno javljam sta sam uradio.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top