Problem sa rezolucijom

Član
Učlanjen(a)
10.02.2013
Poruka
8
resio sam problem :D:D:D skinuo sam philips SmartControl i resio problrm :D.... ali hvala u svakom slucaju
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nije ti ni trebao SmartControl, jer 4. taster resava problem Widescreen-a, odnosno promenu formata slike iz Wide u 4:3 i obratno.
Vole ljudi da komplikuju stvari, za sve je resenje software, ne?;)
Bitno je da si resio, pozzzz:)
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Treba mi pomoc oko rezolucije...Kabal od monitora mi je uboden u VGA. Dobio sam od druga nastavak koji ulazi u DVI-D a izlazi na VGA, sad sam povezao tako. Medjutim ne odgovara mi ni jedna rezolucija, da li ima resenja i o cemu se ovde tacno radi. Ili mi je sire od ekrana ili je uze. Trenutna rezolucija na VGA je max.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    65,5 KB · Pregleda: 7
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nisi napisao koliko ti monitor ima inča a drugo možda se mora u samom monitoru podesiti jer svaki monitor ima funkcije za podešavanje a neki imaju i AUTO funkciju pa će ti ona podesiti.
Uzgrad mlogo si škrt na informacijama šta IMAŠ....Svih mi ponora duboke tame.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Nisi napisao koliko ti monitor ima inča a drugo možda se mora u samom monitoru podesiti jer svaki monitor ima funkcije za podešavanje a neki imaju i AUTO funkciju pa će ti ona podesiti.
Uzgrad mlogo si škrt na informacijama šta IMAŠ....Svih mi ponora duboke tame.
Druze pise na slici velicina monitora :p V19 znaci 19'' imam na monitoru auto, ali ne radi se o stelovanju slike...tamo vamo, nego o samoj rezoluciji, nije ista kao ova sada. Ikonice su ne daj boze. Nego saznao sam posle, da mi ne znaci nista taj konektor, kad je izlaz na VGA...Da je bi dobio neku razliku morao bi i na monitor imati DVI. A ja nemam, izlaz je VGA tako da nista ne dobijam kad ga povezem preko konektora na DVI.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nisam primetio veličinu monitora Sorry. Inače i moj je monitor VGA koji je preko DVI povezan sa grafičkom pa radi. Ali radi samo kombinacija vga-dvi-i. VGA monitor DVI-I na grafičkoj. Suprotna kombinacija VGA-DVI-D neće ništa da mi baca probano i preko više kablova i adaptera i monitora i grafičkih. Ta kombinacija kod mene uopšte ne radi. Tako da nemaš sreće.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Nisam primetio veličinu monitora Sorry. Inače i moj je monitor VGA koji je preko DVI povezan sa grafičkom pa radi. Ali radi samo kombinacija vga-dvi-i. VGA monitor DVI-I na grafičkoj. Suprotna kombinacija VGA-DVI-D neće ništa da mi baca probano i preko više kablova i adaptera i monitora i grafičkih. Ta kombinacija kod mene uopšte ne radi. Tako da nemaš sreće.
Radi i kod mene ta kombinacija kao kod tebe, ali dobio sam savet od coveka jednog. Da mi je to isto kao da sam ga ubo u VGA, cim ti je jedna strana VGA, gubi svaku smisao DVI. Znaci dzabe ubadas u DVI na grafickoj, kad ti je VGA kabal komplet dalje do monitora. Mada kod mene nece rezolucija da se nasteluje koja treba da bude.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Radi i kod mene ta kombinacija kao kod tebe, ali dobio sam savet od coveka jednog. Da mi je to isto kao da sam ga ubo u VGA, cim ti je jedna strana VGA, gubi svaku smisao DVI. Znaci dzabe ubadas u DVI na grafickoj, kad ti je VGA kabal komplet dalje do monitora. Mada kod mene nece rezolucija da se nasteluje koja treba da bude.

Ja ti ne kazujem savet već onako kako radi kod mene SADA TRENUTNO dok ovo pišem. Imam dva monitora jedan manji on je DVI-D i zaboden je u DVI port na grafičkoj drugi veći sa VGA ulazom i zaboden je u grafičkoj u DVI-I port na grafičkoj ali preko kabla ne adaptera (lakše ga kačim kada čačkam) jer jedino ta kombinacija radi kod mene kako sam gore u prethodni post objasnio. Slika je potpuno ista na oba monitora. Tebi tada ostaje ili grafička ili driveri da proveriš drugo ne znam šta da dodam. Probao sam da snimim mada mobilni nije visoke rezolucije

 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Nisi me razumeo sta sam ti hteo reci. :) Hvala ti u svakom slucaju na trudu. Tvoj taj drugi monitor je DVI a moj je VGA u tome je razlika. :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Moj Prvi Veći monitor je VGA koji je DVI-I kablom spojen na DVI-I izlaz na grafičkoj kartici.
 
Natrag
Top