Problem sa podizanjem sistema

Član
Učlanjen(a)
17.02.2011
Poruka
8
kada obeležiš ubiosu first boot pritisni + ili - na tastaturi i promeniće ti redosled tako da možeš da postaviš cd kao first boot device
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2010
Poruka
64
Ovako stisni prvo F2
udjes u bios pa na boot
pa da bi postavio da podise sa cd trba da na strelice gore ili dole pomeras sve dok stignes do CD ili DVD zatim na taster skroz desno + stiskaj dok ne bude na samom vrhu
i to ti je to
umalo da zaboravim stisni F10 da sacuvas promenu pa zatim YES i sad se podise sa cd
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Po ovoj slici koju si postavio koliko mogu da vidim probaj da kliknes na enter kad ti je obelezeno kao na slici i da onda tu sa + i - dovedes cd rom da ti bude gde ti sad pise floopy.Valjda si me razumeo.Jer meni se cini da je tebi sad namesteno da butuje sa floopyja pa sa hdd koji ti je pod brojem 2
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pa naravno da nece kad ti nije postavljem cd za first boot device, kad to podesis u biosu, zatvoris bios, restartovace se komp i izbacice ti tokom ocitavanja press any key to boot from cd.. tada treba da stisnes enter. to bi trebao da znas ako vec radis reinstalaciju
 
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
61
uradio sam sistem desetinama puta ali kako ne kontate napiso sam 2 puta da gore gdje pise floopy nema cd i da nema first boot nigdje !!!!!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
uradio sam sistem desetinama puta ali kako ne kontate napiso sam 2 puta da gore gdje pise floopy nema cd i da nema first boot nigdje !!!!!!!!!
Napokon si dosao na pravo mjesto gdje treba da podesis CD da ti se boota prvi.Tu pod jedan gdje ti pise 1 first boot prioritety flopy -klikni na njega dva puta i otvorit ce se novi prozor sa postavkama da odaberes CD da ti je mjesto tog flopy i to je to.Kad izlazis iz biosa idi na save postavke i gotovo.A evo ti ovde sve o biosu i nemozes pogresiti.
Kod:
http://serbianforum.org/tutorijali/175200-bios-ucitavanje-tutorijal.html
 
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
61
Sad sam zavrsio sa tim. Kad podizem sistem prodje mi formatiranje i nesto coping files. Posle toga trea da mi se restartuje komp i da se nastavi instalacija opet(tamo da se instaliraju oni meniji i to ono u 5 koraka, uglavnom se vec pojavi slika ono gdje se kuca sifra sa cd-a) ali to meni nece da se pojavi nece da dodj edo toga posle copynga mi se restartuje komp i opet sve iz ponove (kreiranje particija formatiranje znaci sve kako kad tek ubacis cd).
Moze li bit da mi je crko Hard Disk ili sta vec.
Moze li biti da sam negdje u BIOS-u otkacio (neznam kako se to kaze) Hard disk. Kako da znam da li je crko ili nije?????
 
Poslednja izmena:
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Kada iskopira kada se restartuje(posle kopiranja fajlova) nemoj da ponovo pritisces bilo koje dugme vec cekaj da se instalacija nastavi.
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Moze li bit da mi je crko Hard Disk ili sta vec.
Moze li biti da sam negdje u BIOS-u otkacio (neznam kako se to kaze) Hard disk. Kako da znam da li je crko ili nije?????
Cekaj malo,nemoj odma u crno da zavijes HDD.Pokusaj sa drugim instalacionim CD windows programom jer mozda je ostecen na tom mjestu CD pa zastopa.Moze biti i do citaca da i on ne ocita dobro CD.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da sam na tvom mjestu promijenio bih cd od sistema, probao bih neki drugi, a sto se tice citaca to je rijetkost mada moze i to biti problem
 
Natrag
Top