problem sa novim monitorom

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pozdrav kolege!
Imam problem sa jednim desktop racunarom. Problem je u tome sto sam kupio drugi monitor, tj samsung sync master 2243bw i kada ga prikacim na vga ulaz na grafickoj kartici amd radeon hd 6570 vidi se slika na ekranu, ali nista sto sam imam na desctopu se ne vidi, a imam par fajlova i foldera koji su se normalno videli na drugom monitoru. ISti ovaj samsung monitor sam probao i na drugom sdesktop racunaru koji imam i na njemu se normalno vide svi fajlovi i folderi koji se nalaze na desktopu.

Problem je samo na ovom jednom racunaru, dok na drugom isti monitor sasvim normalno radi.

Takodje mi je cudno to sto kada na vratim stari monitor na ovaj komp gde se javlja taj problem da se ne vide fajlovi na desctopu sada se ni na starom monitoru ne vide ti fajlovi.

Nije mi jasno sta se to desilo i kako da resim problem.

Da li neko ima neku ideju sta mogu da probam da uradi kako bih resio ovaj problem?

Hvala unapred.







 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Prikljucis oba dva monitora odjedanput i valjda ce slika da se prikaze na jednom. Zatim odes u kontrolni panel i iz podesavanja za display za Multomonitor podesi sta ti treba. Da li ce da se slika rasteze preko dva monitora ili ce da koriste isti desktop i snimi da ne bude na automatik. Ili kamo hoces experimentisi malo sa opcijama.
Za drugi monitor ce verovatno da ti treba mali adapter za hdmi zavisno od kartice.
Ako nemas adapter razvuci misem sto dalje mozes udesno da ti kursor predje na taj drugi monitor na slepo, pa desni klik i udji u podesavanja za display ako moze.
Ovo odprilike pricam posto nisam pogledao slike sto si postavio.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pozdrav kolege!
Imam problem sa jednim desktop racunarom. Problem je u tome sto sam kupio drugi monitor, tj samsung sync master 2243bw i kada ga prikacim na vga ulaz na grafickoj kartici amd radeon hd 6570 vidi se slika na ekranu, ali nista sto sam imam na desctopu se ne vidi, a imam par fajlova i foldera koji su se normalno videli na drugom monitoru. ISti ovaj samsung monitor sam probao i na drugom sdesktop racunaru koji imam i na njemu se normalno vide svi fajlovi i folderi koji se nalaze na desktopu.

Problem je samo na ovom jednom racunaru, dok na drugom isti monitor sasvim normalno radi.

Takodje mi je cudno to sto kada na vratim stari monitor na ovaj komp gde se javlja taj problem da se ne vide fajlovi na desctopu sada se ni na starom monitoru ne vide ti fajlovi.

Nije mi jasno sta se to desilo i kako da resim problem.

Da li neko ima neku ideju sta mogu da probam da uradi kako bih resio ovaj problem?

Hvala unapred.







Probaj da podesis rezoluciju,t.j. povecas I pogledaj u podesavanjima monitora,na koliko Hz se nalazi monitor,pa i to probaj da smanjis ili povecas.Obicno sada novi monitori rade na 70 ili 75 Hz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sad sam video ove slike ...bili neki problemi danas.
→ Vidi ima precica sa tastature za prelazak izmedju monitora win7(zbunio se win)
..dole levo na tastaturi drzi se dugme sa slikom Windowsa i pretiska se P na tastaturi.
Znaci Logo i P se pretiskaju, ima 4 moda
... ili iniciraj forsiranu detekciju iz displaja i zakljucaj konfiguraciju na taj monitor.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ovo je stvarno neverovatno da widdows ovoliko poludi!

Sve sto ste napisali sam probao i nista.

Probao sam i ovo sto je napisao bazlik, ali i dalje imam isti problem. Stvarno me mrzi da iz pocetka instaliram windows jer sam sve skockao po svom ukusu i treba mi puno vremena da sve to odradim :(

Glavni problem je sto na ovom kompu imam instaliran viber za koji je vezan za jedan stari br koji vise nemam pa bih ponovnom instalacijom windowsa izgubio taj viber jer sam trazio program koji moze da napravi backup nekih programa i to nisam pronasao

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ma nema to veze. Rekao je da se ikone ne vide ni sa starim monitorom. Očigledno je problem do Windouza. Probaj kreiraj neku ikonu na desktopu.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
U pravu si kolega, pre su se malobrojne ikone koje sam imao na ekranu i par foldera i fajlova videle sa starim monitorom, ali je izgleda windows skroz poludeo pa sada ni na starom, a ni na novom monitoru ne prikazuje to sto se pre videlo na ekranu

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
U pravu si kolega, pre su se malobrojne ikone koje sam imao na ekranu i par foldera i fajlova videle sa starim monitorom, ali je izgleda windows skroz poludeo pa sada ni na starom, a ni na novom monitoru ne prikazuje to sto se pre videlo na ekranu

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
..bemu papriku,kad nesto krene nizbrdo,tesko se moze zaustaviti,ali ako mora novi OS,pa mozda je bolje nego ovako da se mucis,a ne postizes nista.Znam kako je,mnogo puta mi se desilo da doterma OS do prfekcije i onda se desi nesto,obicno sa nekim probama necega,ili dodataka.I na kraju mora novi OS.Ko zna zasto je to opet dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
U krajnjem slucaju nije mi problem da odradim novi OS, ali me ovaj viber zeza jer ga necu imati, a znaci mi. Samo da postoji neki metod da se moze odraditi backup programa sa podacima bilo bi odlicno resenje

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
U krajnjem slucaju nije mi problem da odradim novi OS, ali me ovaj viber zeza jer ga necu imati, a znaci mi. Samo da postoji neki metod da se moze odraditi backup programa sa podacima bilo bi odlicno resenje

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
probaj ovo:
Kod:
https://kompjuteras.com/backup-sistema-uz-pomoc-clonezilla-alata/
 
Natrag
Top