Problem sa NOD 32

Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
108
Od pre par dana imam "problemcic" sa NOD32 antivirusom. Naime, dobijam sledecu poruku:
acxt2e.jpg


Odradio sam sledece:
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=soln2280

i nema tog malware-a. Zatim sam skenirao komp sa "Superantispywareom" i sa "Malwarebytes Anti-Malware" i sem cookiesa nema nista!

Probao sam i da instaliram stariju verziju NOD-a(aktuelna je 7), sesticu i nakon instalacije antivirus radi OK sve dok ne restartujem komp.
Ovaj antivirus koristim vec godinama i nikad nije bilo nikakvih problema. Uz ovaj NOD 32 antivirus koristim i Zone Alarm firewall i sve je radilo besprekorno do pre par dana.
O obaranju sistema ne razmisljam jer sam ubedjen da postoji neko resenje.
OS mi je WIN7 SP1 x64

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Od pre par dana imam "problemcic" sa NOD32 antivirusom. Naime, dobijam sledecu poruku:
acxt2e.jpg


Odradio sam sledece:
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=soln2280

i nema tog malware-a. Zatim sam skenirao komp sa "Superantispywareom" i sa "Malwarebytes Anti-Malware" i sem cookiesa nema nista!

Probao sam i da instaliram stariju verziju NOD-a(aktuelna je 7), sesticu i nakon instalacije antivirus radi OK sve dok ne restartujem komp.
Ovaj antivirus koristim vec godinama i nikad nije bilo nikakvih problema. Uz ovaj NOD 32 antivirus koristim i Zone Alarm firewall i sve je radilo besprekorno do pre par dana.
O obaranju sistema ne razmisljam jer sam ubedjen da postoji neko resenje.
OS mi je WIN7 SP1 x64

Hvala unapred!

To i nije malware nego je problem sa antivirusnim drajverom. Svaki antivirusni program ima svoje pokretačke drajvere i iz tog razloga antivirusni programi se nemogu zaustaviti preko startup programa. Ja ne razumijem šta si pokušao ali moj ti je savjet da program deinstaliraš iz Safe Mode režima ali sa Esetovim uninstalerom koji ćeš naći na linku koji si postavio. Nakon toga trebao bi očistit registry nekim Registry Cleanerom tipa Vit Registry Fix ili Registry First Aid Platinum. Nakon toga instalirati Eset odnosno Nod....
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
108
Prijatelju sve sam to probao za ova 2 dana koiko se zezam i ne vredi! Trenutno sam instalirao free Aviru i neka tako sljaka uz ZoneAlarm firewall. Bolje ista nego nista.
Hvala ti na savetu i pozdrav.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Prijatelju sve sam to probao za ova 2 dana koiko se zezam i ne vredi! Trenutno sam instalirao free Aviru i neka tako sljaka uz ZoneAlarm firewall. Bolje ista nego nista.
Hvala ti na savetu i pozdrav.

Pa nemoj bit toliko nepovjerljiv prema Aviri. Verzija 2014 je veoma dobra....Mada ovi rezultati po mom mišljenju nisu 100% relevantni ipak je Avira mnogo bolja nego što je bila...

picture1.png



Kod:
http://www.av-comparatives.org/


picture2.png
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
108
Instalirao sam Aviru Antivirus Suite (ne treba mi internet security jer imam ZoneAlarm koji savrseno radi svoj posao u kombinaciji sa antivirusom).
Instalirao sam trial verziju i sad kad bi mi neko pomogao da nadjem licence key bilo bi predivno :) Ova koja se vrti po torent sajtovima je provaljena :(
 
Natrag
Top