Problem sa laptop Toshibom satellite L655D-s505

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Imam ovaj laptop sa navedenim karektiristikam .

Procesor: Intel P6200 (2.13GHz, 3MB cache) Memorija: 4GB DDR3 (max 8GB) Hard disk: 320GB HDD (5400rpm) SATA Monitor: 15.6 incha 1366x768 HD TruBrite LED backlit

Kada sam ga dobio na njemu je bio instaliran win7 na njemackom.Kako ga nisam mogao prevesti instalirao sam Win 8 na partijicu C od 50 GB.

Do skora je radio poprilicno dobro mada sam na partijici C vec zauzeo memoriju od 47GB iako nisam instalirao neke ozbiljne programe.

Od nedavno system se sporo dize a malo ,malo iskoci ikonca koja me obavjestava da je Inrernet Explorer prestao sa radom.

Razmisljam o reinstalaciji postojec Win 8 za koji imam DVD ili da instaliram Win 7 a mozda i XP.

Imam opciju vracanje na fabricke postavke- znam da je to brisanje svega pa me interesuje kako bi,eventualno, poslije povratka na fabricko stanje mogao instalirat neki WIN.

Molim savjet I hvala
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Na koje brisanje svega tacno mislis,jel to mislis na podesavanje iz biosa ....u principu nema sta da vracas na fabricka podesavanja,samo podesis u biosu da ti boot bude sa DVD ,snimis sa automatskim restartom...Win na boot-abitnom disku stavis u dvd i kad krene ,ako sve krene dobro prvo formatiraj tu C: particiju i instaliraj Win po zelji,proces je u stvari automatizovan ,ti samo pritiskas ono jes ili No i to je to...nemoj samo da formatiras neku drugu particiju bespotrebno...da nebi izgubio neke podatke onde...Inace to sto kazes da ti se nakupilo svasta na c: particiji su mozda stari delovi prethodnog Windowsa,ako tada nisi formatirao ,obicno oznaceni u folderu kao Windows.old ili nesto slicno...ako nije onda pocni trazenje tako sto ces na grupu foldera pretisnuti stavku properties i selektivno otkrijes sta zauzima najvise mesta,najvecu zamku predstavljaju veci programi koji se kriju pod stavkom Hidden...recimo doso ti drugar u goste i ti slucajno odes u WC,a on zamisli za to vreme postavi kolekciju filmova u hidden-mod ,kad se sve zavrsi moz da se ubijes a da se ne setis sta ti zauzima toliki prostor....
E jos nesto kad instaliras Win x-verziju ,budi siguran da na sebi ima i recimo SATA drajvere ,da ne bude posle skuckanje ,em si formatirao ,em ne moze da instaliras win,znaci neku oprobanu verziju Win-a nadji....a vracanje na fabricka podesavanja uradi ako budes imao probleme tokom instalacije...
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Iskreno,Win 8 mi nije simpatican jer ima bezzbroj aplikacija koje mi ne trebaju,
a u opciji Ayuriranje i opravak imam
1.osvezavanje bez uticaja na datoteke
2.Uklanjanje svih sadrzaja i ponovna instalacija Win ......tu ima opcija da se vrat na fabricke postavk
3.Napredno pokretanje
U ovoj opciji predlaze se
Pokrennite sistem sa urjdaja ili diska(lbliyiNa primer ,sa USB,disk jedinice ili DVD-a)promenite postavke pokretanja oS Windowsa ili vratite Windows u prethodno stanje
Najblizi sam opciji brisanje svega ali se brinem za drajvere3
poz
 
Učlanjen(a)
24.10.2014
Poruka
124
To ti je cak mozda i najbolja opcija, brisanje svega. Ako se brines za drajvere potrazi na zvanicnom sajtu, trebalo bi da su svi na jednom mestu, samo ih preuzmes. I predlog ti je da te drajvere sto preuzmes narezes na disk da ih imas pri ruci. Jedino drajver za graficku njega ne moras da rezes jer oni se cesce azuriraju.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Imam ovaj laptop sa navedenim karektiristikam .

Procesor: Intel P6200 (2.13GHz, 3MB cache) Memorija: 4GB DDR3 (max 8GB) Hard disk: 320GB HDD (5400rpm) SATA Monitor: 15.6 incha 1366x768 HD TruBrite LED backlit

Kada sam ga dobio na njemu je bio instaliran win7 na njemackom.Kako ga nisam mogao prevesti instalirao sam Win 8 na partijicu C od 50 GB.

Do skora je radio poprilicno dobro mada sam na partijici C vec zauzeo memoriju od 47GB iako nisam instalirao neke ozbiljne programe.

Od nedavno system se sporo dize a malo ,malo iskoci ikonca koja me obavjestava da je Inrernet Explorer prestao sa radom.

Razmisljam o reinstalaciji postojec Win 8 za koji imam DVD ili da instaliram Win 7 a mozda i XP.

Imam opciju vracanje na fabricke postavke- znam da je to brisanje svega pa me interesuje kako bi,eventualno, poslije povratka na fabricko stanje mogao instalirat neki WIN.

Molim savjet I hvala

Tu ti je greška. Može se prevesti. Ja sam ih prevodio sa njemačkog, švedskog, talijanskog na engleski....Vistalizator
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.06.2010
Poruka
29
Mislim da ti je 50 gb vrlo mala particija za Windows 7 ili 8 trebao bi povecati particiju barem na 100gb, a zatim sa ccleanerom izvrsiti brisanje slobodnog prostora sa 35 prelaza - najbolje. Pre ovog brisanja zapamti koliki ti je bio Slobodan prostor i uporedi ga sa posle brisanja.
Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Uradjeno bas na takav nacin i ponovo instaliram wni8/
Hvala na pompci
 
Natrag
Top