Problem sa javom

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Danas sam reinstalirao windows,inace koristim xp sp3 32 bit,i nakon instalacije jave pojavio se problem kada je trebalo da se zavrsi aktivacija u mozilli.Non stop izlazi problem da se ne moze aktivirati,a u event wieveru stoji error "Faulting application java.exe,version 7.0.510.13,faulting module emesj006_32.dat,version6.0.0.0,fault address 0x00003569".Pokusao sam i sa nekom starijom verzijom jave,ali je problem isti.Zna li neko kako da resim problem?Hvala
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Danas sam reinstalirao windows,inace koristim xp sp3 32 bit,i nakon instalacije jave pojavio se problem kada je trebalo da se zavrsi aktivacija u mozilli.Non stop izlazi problem da se ne moze aktivirati,a u event wieveru stoji error "Faulting application java.exe,version 7.0.510.13,faulting module emesj006_32.dat,version6.0.0.0,fault address 0x00003569".Pokusao sam i sa nekom starijom verzijom jave,ali je problem isti.Zna li neko kako da resim problem?Hvala


Jesi li kontrolisao hdd prije reinstalacije Windowsa. Ne kažem da je hdd u banani ali je preporučljivo prekontrolisati hdd prije reinstalacije...
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Prekontrolisan je hd sentitelom i hd tune-om.Nema losih sektora i u dubrom je stanju(inace,marke je samsung).

Ovo obavestenje mi izlazi uvek kada treba da aktiviram javu.
 

Prilozi

  • Fotografija0000.JPG
    Fotografija0000.JPG
    563,5 KB · Pregleda: 19
  • Fotografija0000.JPG
    Fotografija0000.JPG
    563,5 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.08.2014
Poruka
12
Meni se cini da je ovo bas problem sa exe fajlom. Moguce je da je prilikom skidanja fajlova od strane instalacije jave (predpostavljam da si koristio instalaciju koja sama sebi skida fajlove) dolso do ostecenja. Pokusaj da je deinstaliras i instaliraj je OFFLINE instalacijom koju mozes da skines sa ovog linka:
Kod:
http://java.com/en/download/manual.jsp
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Javu sam skidao direktno sa njenog sajta.Sad sam ponovo reinstalirao windows i uspeo sam da aktiviram javu,isti fajl koji nisam mogao juce.Desavalo se i ranije,da se aktivira,pa sledeca verzija koja treba da se updatuje,pravi probleme.Ne znam u cemu je problem,a ovaj link cu ostaviti za sledeci put.

Ne vredi.Java koju sam malopre instalirao i aktivirao nece da radi.Skinuo sam i verziju sa linka iz predhodnog posta,ali se javlja isti problem oko aktivacije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Recimo na keepvid,kad hocu da skinem neki klip sa YT,i kao sto sam rekao na pocetku,posle instalacije kad treba da se aktivira,pojavi se slika kao sto sam postavio.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
A da ti probas sa nekom drugom instalacijom XP-a, jer konkretno imam XP veoma dugo i jos ga koristim racunar sa tim sistemom za gledanje filmova online sa Javom, igranje Minecrafta i drugih stvari. Java mi se uredno azurira bez ikakvih problema.. B|
P.S Kada sam rekao drugu instalaciju mislio sam na drugi disk, da ne bude zabune :)
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Uradio sam i to,stavio sam drugi windows sinoc,i opet ista pesma.Javu sam instalirao i uspeo da aktiviram,i posle nekog vremena kad sam sve zavrsio,poceo je isto da se ponasa.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ako postoji druga particija, trebalo bi proveriti da nema kakve virusne infekcije, eventualno mozete probati sa nekom drugom, starijom verzijom jave. Takodje ako recimo koristite Chrome browser, i sinhronizujete ga, ili ste drugi browser vratili povratili, pokusajte da odmah posle instalacije browsera, pre sinhronizacije proverite da li radi. Moze se desiti da su podesavanja u browseru poremecena, i da je to problem.
 
Natrag
Top