Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Problem sa HDD

Diskusija u 'Hardware' započeta od Nadiv, 16.05.2017.

1. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.358
    Pol:
    Muški
    Pozdrav Hiperu.

Bazlik se ovo sviđa.
  2. Nadiv

Nadiv Član

Zahvala:
    10
    Odradjen sve po preporuci, ali i sam odradio ActiveSMART
    Medjutim, sad se ne vidi disk u My Computer
    i u Disk Management pokazuje da disk nije formatiran ?!?
    Da li ga formatirati 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Bazlik se ovo sviđa.
  3. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.358
    Pol:
    Muški
    Slobodno,odmah tu desni klok na njega i format,jer je on vec izbrisan skroz,cim je Unlocated.kada ga budes tu formatirao,pojavice se i u My Computeru.

Bazlik i Nadiv se ovo sviđa.
  4. Bazlik

Bazlik

Zahvala:
    2.086
    Samo gledaj da ne bude jedna velika particija, nego napravi vise malih, jedno 4 komada. Ostaje problem onih prelociranih bad sektora. Gore u Regeneratoru imas prijavljeno 672 prelocirana sektora i 26 delaya(kocenja)
    ..po ovoj staroj slici
    ..najvise bad sektora imas u prva 40 GB, pa nije lose da tu napravis jednu particiju od 40 GB i da je preskocis(nebitni podaci na njoj samo), a ovamo napravi dodatne koje ce da koristis.
    Sve u svemu, kad zavrsis formatiranje, opet preskeniraj i vidi ako ima jos bad sektora i gde su skoncentrisani, pa nastavi opravljanje. Nije lose da nastavis opravljanje sa Drevitalize, i smanji mu odziv na rapidnu popravku. Ne moze sve da se popravi, ali koliko toliko da povecas odziv sektora.
    Pa dobro polako napredujemo, jedan napred, ..dva unazad, i to je nesto :D
    ..Steta sto nisu bad sektori na kraju harda, pa da ga presecemo alatom, ovako se svi ko za inat nabili gore.

Poslednja izmena: 24.05.2017
    Nadiv i jolemisa se ovo sviđa.
  5. Nadiv

Nadiv Član

Zahvala:
    10
    "Sve u svemu, kad zavrsis formatiranje, opet preskeniraj i vidi ako ima jos bad sektora i gde su skoncentrisani, pa nastavi opravljanje. Nije lose da nastavis opravljanje sa Drevitalize, i smanji mu odziv na rapidnu popravku.
    Pa dobro polako napredujemo, jedan napred, ..dva unazad":assassin:
    :gl_sigh:

6. Nadiv

Nadiv Član

Zahvala:
    10
    Evo sta sam uradio, ali SMART ne radi...
    1 - AOMEI Partition.JPG 2 - AOMEI Partition.jpg 3 - AOMEI Partition.jpg 4 - AOMEI Partition.jpg ActiveSMART.jpg DRevitalize v3.23 -  2.jpg DRevitalize v3.23 -  3.jpg DRevitalize v3.23 -  4.jpg DRevitalize v3.23 - SMART.jpg

Da li ima neke šanse, da se HDD koristi bez SMART kontrole...

Bazlik se ovo sviđa.
  7. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.358
    Pol:
    Muški
    Trebalo bi da moze jer su sve particije u NTFS-u.probaj podigni neki OS na prvu ispravnu particiju,pa ako to uspe onda mozes ponovo formatirati,ako ti taj HDD sluzi za cuvanje podataka..Samo proveravaj cesce taj HDD zbog bad sektora jer oni nekada umeju da se vrate u cak umnoze.Sve je to lutrija.Imao sam takvih HDD-ova,neki su radili i prko 3 godine,pa pali,a neki su pali ubrzo.ne bih voleo da te plasim,ali se moras nadati svacemu.Mozda je bolje da njega podelis na dve particije i da na prvoj podignes OS,pa dokle radi,radi,a drugi ispravni koristis za cuvanje bitnih podataka.

Bazlik i Nadiv se ovo sviđa.
  8. Zaboravih lozinku

Zaboravih lozinku

Zahvala:
    5
    Pol:
    Muški
    K vragu :) Znao sam da ce se to pre ili kasnije dogoditi. Zaboravih lozinke i za forum i za mail.

HDD baci i nabavi drugi. Tom disku nema pomoci. Koliko god vremena imao za gubljenje neces ga "opraviti".

Pozdrav,
    DoMoga

Bazlik se ovo sviđa.
  9. Bazlik

Bazlik

Zahvala:
    2.086
    Ma zna on za to i bez nas, nego sta si to napravio sa lozinkom. Kako to da ti i HyperSnap zajedno zaboravite lozinku na zatvorskom klaviru, a tako ste lepo pevali jedan drugom u krilu milome. Malo se cudne stvari ovde desavaju lejtli. Jel si cuo onaj vic kad bil gejc zaboravio lozinku od klozeta, pa mu se desila ta nesreca sa cipovanom vakcinom.
    Pa nista ides sve iz pocetka, sad brzo napravi jos jedan nalog i nazovi ga mali Viverak i nadoknadi si zahfale kombo eskivazom srednjeg prsta iz fotelje. E, ajd vidimo se, salim se , dobro nam doso, ..neki crni humor, a vidim i ti si promenio lokaciju, jedino mi nije jasno sto opet ovo zeznuto ime avatara nadenu. Mogo si nesto vatrenije, MasterKomp, HakerServiser, SenkaAnonimusa, PonocniOsvetnik, ..hehe ajd..jbg sad.

jolemisa i Zaboravih lozinku se ovo sviđa.
  10. Zaboravih lozinku

Zaboravih lozinku

Zahvala:
    5
    Pol:
    Muški
    Tek da neko ne pomisli da se krijem. Ovo je privremena mera. Prezirem visestruke naloge. Ne znam ni sam koliko imam laptopova pa imam jos uvek nadu da na nekom od njih imam automatski "login". Kada se za par dana vratim za BG isproveravacu ih.

Vec sam u vise navrata pisao da su mi anti-virus i backup nepoznati pojmovi a zamenio sam HDD na ovom (glavnom i omiljenom) laptopu. Rezultat - ne mogu nigde da se ulogujem.

Bazlik se ovo sviđa.

Preporučite stranicu