Problem sa card reader-om

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Zdravo svima, imam citac kartica za sdhc kao i za micro sd i sd cartice to je all in one citac preko usb-ea i nece da radi na Windows 7 pise da nije prepoznat usb, a posle nekog vremena ja ga ukljucim i Windows nista ne prijavljuje. Dok je ukljucen u njega sam ubacio micro sd karticu od 1gb koja radi na mobilnom probao sam i sa drugom od 8 gb isto. Problem je sto nece da instalira drajvere na pakovanju pise da je za windows Xp , vistu ,me, 2000 mislim da ne bi bio problem da radi na Windows 7. Zna li neko u cemu je problem?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ako nije pokvareno verovatno su pitanju drajveri i sad zavisi koliko je to staro i da li je proizvodjac tokom vremena naso za shodno da izbaci i drajvere za Win 7.Nego je nesto drugo ovde cudno ,imajuci u vidu da tamo negde postoji na desetine raznih citaca kartica,kako se ne seti da postavis i ime modela,pa da neko ko se razume baci pogled.Ovako i ti i mi moz da stojimo sa ruke u dzepovi i da se cudimo sta je u pitanju.
To sto pise da su za Vistu,daje nadu,pa ako te sramota da napises ime modela,onda ti sam probaj sa drajverima za Vistu,jedino ako za nesrecu jos imas i 64-bit sistem onda je i to ko kec na trojku.
Probaj to kod nekog prijatelja na XP-u.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Hvala nije me sramota da napisem model nego jednostavno ne pise ljudi stavicu neke informacije sa pakovanja ili cu ga vratiti u radnji ali pre toga probacu kod druga na windows 7,a na xp nemam kod koga da vidim to jedino ja da uradim dual boot i 7 i xp. Informacije sa pakovanja CITITOR CARD ALL IN ONE USB 2.0/1.1 HI SPEED 51406 to sam pronasao.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
...Pogle,po ovom pitanju postoji gomila mogucnosti da se ispita i proveri,krenimo od lakse ka tezim:

1.-Probaj da ubacis to s prednje strane kompa u USB port.
2.-Baci pogled u "device manager"da vidis da li se uredjaj pojavljuje onde i reinstaliraj ga odatle.
3.-Iz device managera uninstaliraj "USB Host controler driver",pa zatim restartuj i instaliraj to opet(najnoviji Host controler).
4.-Udji u "Computer Management" konzolu,pa u "Disk management" i proveri da li je uredjaju dodeljeno slovo.
5.-Idi u Power Options->USB Settings->USB selective suspend setting i promeni stavku u ,pa testiraj,ako nece vrati kako je bilo.
6.-Udji u Bios pa proveri "Plug & Play" opciju ,iz "OS manage non-boot PnP devices" da ti BIOS kontrolise/"manage all devices"ili suprotno- (Operating System menadzira PnP devices).-ovo obavezno proveri.
7.-Instaliraj neki od profesionalnih programa za trazenje drajvera ,recimo:"DriverEasy"ili neki drugi(mozda imas srecu da on nadje nesto,prethodno uninstaliraj postojeci driver).
Kod:
[URL="http://cdn.drivereasy.com/DriverEasy_Setup.exe"]DriverEasy_Setup.exe...laka verzija[/URL]
Sacekaj da jos neko od clanova da neku ideju,
...ako nece nista,vrati to u prodavnicu,pa nek ti salterista zameni za neki citac sto na omotu pise,
...da moze na Win7- 32/64 ver.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
U pitanju je RUMUNSKI citac pa ne zelim ni da ulazim u problematiku. Jednostavno - baci to i sacekaj oko dva miliona godina da rumuni tehnicki dovoljno uznapreduju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Gde nađo rumunski majku mu jesam maler hvala na pomoći momci javiću šta sam uradio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top