Problem sa bešikom - pomoć hitno potrebna

Učlanjen(a)
21.02.2012
Poruka
3
Evo, ovako. Moj problem je sledeći. Imam 16 godina, rođen sam sa anomalijom, za čiju tačnu dijagnozu nisam siguran, pa ću ovako, slikovito opisati moj problem. Naime, na polnom organu ne postoji otvor uretre, pa zbog toga ne postoji mogućnost izlučivanja mokraćne i semene tečnosti iz njega. A, moram napomenuti i da sam rođen sa anomalijom velike kile,koja mi je u martu 2010. operisana i skoro u porpunosti otklonjena (a u vreme operacije bila je ogromna, i rasla je zajedno sa mojim telom, a takođe napominjem i da sam u tom periodu imao 112 kilograma, i da sam odtad izgubio oko 40 kg.). Sledeći problem je da malo ispod (ili iznad) polnog organa postoje dve rupice, kroz koje mokrim, dok semenu tečnost nigde ne lučim. Gotovo uvek mokrim samo iz jedne rupice, dok iz druge mokraća izlazi mnogo ređe. A, još jedan problem, takođe, je taj što mi iz tih rupica skoro stalno curi mokraća, pomalo, a često izlaze i poveći mlazevi. E, sad, ono što je još bitno, verovatno, da napomenem i da sam rođen bez pupka, tj. sa kilom, zbog koje on, verovatno, nije ni mogao biti napravljen. Razlog zbog kojeg sam se javio na ovaj forum je taj što bih vrlo uskoro, konačno, trebao otići na pregled, i bolničko lečenje, na kojem bi konačno mogao rešiti taj problem (potpuno, ili bar delimično), pa bih na njemu želeo pročitati preporuke za najbolje urologe (dečje, a i obične) u Srbiji, i za iskustva sa dečjim urolozima iz Instituta za majku i dete, gde bih najverovatnije, i trebao otići na lečenje, jer sam tamo operisao i kilu (još nije ništa odlučeno), a posebno sa načelnikom urologije, Predragom Ilićem, i ostalim urolozima. Takođe bih želeo saznati i neka iskustva i preporuke u vezi sa urologom iz Tiršove, Miroslavom Đorđevićem, i još nešto. Želim pitati i da li je uopšte moguće razmišljati o mom lečenju u inostranstvu, pošto moja porodica živi od skromnih prihoda, kao i svaka druga u Srbiji, naravno. A, čuo sam da bi moj problem u inostranstvu bio mnogo lakše rešen, nego što je to ovde, u Srbiji. Unapred hvala, i znajte da će mi svaka preporuka, savet i odgovor mnogo značiti. Pozdrav.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Ne mogu ni da zamislim kroz šta si sve prošao i sa čime se sve boriš svaki dan. Svaka ti čast!
Na žalost, nemam koga da ti preporučim, ali mislim da imaš već dovoljno godina da ne moraš da se oslanjaš samo na dečiju urologiju, možda je bolje da odgovor potražiš na urologiji u Kliničkom centru Srbije. Čula sam da je urologija dobra i u Dr Dragiše Mišovića, mada ništa konkretnije ne znam. Žao mi je.
U inostranstvu bi svoje probleme verovatno mogao da rešiš mnogo jednostavnije i prijatnije, ali bi to koštalo mnogo, a kako već kažeš, tvoji roditelji to ne bi mogli da plate. U suštini, i kod nas ima jako dobrih lekara, ali vrlo često rade u lošim uslovima. Zato i mislim da bi u inostranstvu to bilo jednostavnije.
U svakom slučaju, svako dobro ti želim, i da svoj problem rešiš što pre. yes3
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Nemam ni ja iskustva sa urologijiom, ali što se lečenja tiče, ipak je bolje, tj. jednostavnije da pokušaš sa domaćim doktorima, jer je procedura za lečenje u inostranstvu užasno komplikovana. Lakše ćeš i pare skupiti... Znam jedan slučaj da su ljudi donacijama skupili i više nego dovoljno novca, ali nisu uspeli da regulišu sve administrativne poslove (jer ovo je Srbija) i... nije bitno kakve je to posledice imalo.
 
Natrag
Top