problem oko hard diska?

Član
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruka
12
pozdrav ako moze pomoc oko ovoga imam amd athlon64 x2 4600+ hd 250gb i ubacio sam iz drugog kompa hd 160gb al ga amd nevidi svaki put kad upalim komp on mi ocita ovaj od 250 gb i dvd rezac a nepokaze ovaj od 160 gb. sta da radim a znam da je ispravan ovaj od 160gb.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Koji je, da li je SATA ili ATA? Kod ATA modela je neophodno usmeravanje dzamperom (primary, slave itd). Proveri to kao i da li je u BIOS podešeno automatsko prepoznavanje HDD-a. Ima tu još mogućnosti, ali valja krenuti od nečega.
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Slažem se sa Peca023, znači provjeri džampere, i BIOS, to su uglavnom najčešće greške koje se dešavaju pri ugradnji HDD i DVD pisača...
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ako se ne varam, to je pozicija 'master or single drive', dakle, baš ona koja tebi ne treba. Pokušaj sa uklonjenim dzamperom. Na vrhu je zarezan pa se može uhvatiti noktom i izvući, samo pazi da ga ne izgubiš, može da zatreba obzirom da se pozicije dzampera razlikuju i po proizvođačima. Ako ti je HDD 'Seagate' ili 'Maxtor', trebalo bi da reši problem. A jel i drugi HDD ATA strukture, i koji je proizvođač harda kojeg pokušavaš da priključiš? Još nešto, ne isključuj i ne prebacuj hardove 'na živo', uvek isključen računar pa i tada prvo rukom dodirni kućište ili nešto metalno, da isprazniš elektricitet, pa onda hard u ruke. Mislim, ne znam koliko si baratao ovim stvarima, pa da te potsetim.
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruka
12
obadva su maxtor i nisam pokusavao da skroz skinem dzamper. znaci ovaj sto je u kompu je maxtor 250gb i on je prikljucen na maticnu sa sata kablom. a ovaj drugi je maxtor 160gb i njega prikljucujem sa onim sirokim kablom odnosno ata. probacu da skinem dzamper sa ovog od 160gb posto njega ubacujem pa cu vidjeti ste ce se desiti.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Aha, dakle jedan je SATA, a drugi ATA? Dobro, skini dzamper i ubodi ATA HDD, ako se ne varam u takvim situacija SATA se uvek (sam) postavi kao master. A šta reče, jesi li proveravao u BIOS-u, da li se vidi taj HDD koji pokušavaš da prikačiš?
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruka
12
ne vidi se u biosu a postavito je sva na auto. a nisam to probavao da skinem sve dzampere a to si u pravu sata mi je na master postavit. hvala ti puno na odg a javicu kad probam to da postavim bez dzampera na ovom ata.
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruka
12
probao sam i bez dzampera na ovom 160gb i nevidi ga opet sa ata kablom sto ga spajam. pa cu opet probati i na slave da prebacim dzamper.
 
Natrag
Top