Problem!Molim vas pomoc :D

Član
Učlanjen(a)
25.11.2010
Poruka
1
Ako neko zna molim vas da mi date odgovor u toku pola sata :)
imgres

Problem :
U nasoj skoli imamo kompijutere koji su povezani i ima jedan glavni kompijuter administrator ovi ostali su za ucenike jedan kompijuter (ne glavni) kada se ukljuci prikazuje ovowindows-safe-mode.jpg naravno sliku sam skinuo sa neta ali isto je na compijuteru samo bez Enable Vga mode enable..i tako to ...sada
poblem je u tome sto kada ukljucim start window normlay kada dodje do ovde safemode1.jpg
onda se prikaze zaboravio sam tacno kako pise ali nesto not found VGA i tu se restartuje..to je problem ali nece da digne sistem ni u safe modu marka kompijutera je inves malo je manji komp ima u sebi bezicni internet(to nije vazno alo nema veze :blum3:) jos jedno pitanje ..jeste ako ne budem resio problem ako reinstaliram kompijuter ili repariram moze li mi neko rec kako da povezem sa ostalim kompijuterima i da li je instalacija windows xp drugacija nego normlano sto je :) sa obicnim kompvima
Problem hitno treba da se resi jer za se drzi konkurs za nastavnike uvezi kompijutera :D plz pomoc ! :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ja da sam na tvom mestu uradio bih reinstalaciju Windowsa( svaka instalacija windowsa je relativno ista)... Kada podignes win normalno je da ces morati da instaliras potrebne drajvere( maticna, graficka... kao i za druge komponente), za to su ti potrebni cd-ovi koji se dobijaju uz comp ili drajvere mozes skinuti sa neta naravno znajuci koje komponente sadrzi taj komp... A sto se ti bavis tom problematikom ako je racunar skolski,neka ga nastavnik oporavi?
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Postoji mogućnost da ti je obrisan jedan od sistemskih fajlova (dll) koji služi za pokretanje razlog može biti virus koji je nepravilno uklonjen pa je obrisan taj dll ili je neko ulazio u registar i brljao po njemu i neznajući obrisao neki ključ. Meni se veoma slično dogodilo probaj ovo ako imaš instalacioni cd ubaci u PC napravi restart i prilikom prvog učitavanja pritisni na tastaturi tipku DEL (nekoliko puta) dok ti se ne otvori prozor AwardBIOS CMOS Setup klikni na Advanced BIOS Features i podesi da se pod First boot Device sistem podiže sa CD pritisni tipku F10 i potvrdi opciju Y. Počinje restart i ponovo podizanje sistema pojavit će se prozor u kojem izabereš opciju repar xp kako bi sistem skinuo potrebni DLL sa CD koji mu nedostaje. Ako kojim slučajem u sef modu pokreneš XP izvrši obnovo sistemskih fajlova ubaci instalacioni CD zatim u START pokreni RUN i ukucaj CMD pojavit će se prozor Command Promt u koji upišeš SFC/SCANNOW pritisni Enter i sačekaj da se izvrši obnavljanje oštećenog fajla.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jesi li probao u Windows meniju da klikneš na opciju Last Know Good Configuratio ona podiže sistem kada je radio najbolje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ja sam licno imao problem sa shell32.dll i kada sam upotrebio komandu sfc/scannow racunar je nesto radio(verovatno menjao ostecene dll ove) i nakon toga se restartovao a posle restarta racunar odradi proces do ove slike
9776d1290721798-problem-molim-vas-pomoc-d-safemode1.jpg
i tu se zakuca. Pokusavao sam par puta i svaki put se racunar zakuca tako da sam uvek morao da uradim reinstalaciju sistema... Ipak je reinstalacija po meni najadekvatnije resenje...
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Šta god da uradiš vratit ćeš se na reinstalaciju sistema! Još da te napomenem da prije reinstalacije skineš svoje stvari (ako imaš nešto na C:, obično ostavljaju u My documents pa poslije pitaju gdje mi je to?) za to će ti najbolje pomoći Hirrens boot -Mini XP
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
izgleda da je problem sa drajverima za graficku, pokusaj sa repairom pa tek onda reinstalacijom
 
Natrag
Top