Problem instalacija windows xp

Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Opet dugujem istinu. Poslo mi je za rukom kada sam u BIOS-u SATA options prebacio sa AHCI na IDE i onda sam uspeo da instaliram Windows XP.
Hvala svima na pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Prebacio si sa AHCI na IDE i instalirao XP, ali si zato smanjio sabirnicu, umesto SATA 300/600, sada je ATA133, AHCI je dosta napredniji i brzi software-ski i hardware-ski interface.
Zapravo nisi resio problem, samo si ga zaobisao, sta reci.....
 
Član
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruka
27
Radio sam Windows Experience Index na Windows 7 64 bit (svedski) koju sam instalirao nakon Windowsa Last XP v.22 (Servis Pack 3 - mart 2009) oba u IDE modu i iznosi 5.9 dok kada sam ranije vrsio kada je stari Windows 7 64 bit radio pod AHCI bilo je 5.8 i to zbog hard diska dok su ostale stavke na 7.2 ili 7.3 .

Dakle koje su posledice ? Pretpostavljam manje performanse hard-diska ali valjda nakon duzeg zahtevnog rada istog ?

Pokusavao sam da u BIOSU prebacim na AHCI ili RAID nakon instalacija ali oba sistema su izbacivala u 2 sekundi loadovanja.

Ako dobro razumem, smatrate da Windows XP moze da radi u AHCI modu, ako se u bootabilan disk sa Windowsom XP ubace AHCI drajveri ?

Ovde citam
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Host_Controller_Interface
da Windows XP nije podrzan. Pokusao sam da podignem Windows XP iz VirtualBox po uputstvima Microsofta na Windows 7 64 bit ranije ali plasim se da mi sam procesor ne podrzava neku od procedura potrebnih za to.

Zasto Windows XP ? Neke igrice mi ne rade na Windows 7 , a mozda i nostalgija. Voleo bih opet da ganjam Windows 98. A bio sam neopisivo srecan kad sam pokrenuo Windows 3.1 iz DosBox, pazite ni on nije imao Start meni kao ni Windows 8.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ko kaže da win xp ne može da radi u AHCI? Treba imati samo drivere integrisane u instalacioni disk sa XPeom najbolji metod. Meni radi takođe XP u AHCI, zavisno od ploče, baš zbog starijih igrica koje ne rade u Sedmici. Jedino ne moš ako si instalirao XP u AHCI modu da u biosu prebaciš na IDE popićeš BSOD. Ili Ili!
Noviji wondowsi to mogu da podnesu bez padanja. AHCI je pre potreban za ove brze SSD diskove nego ove obične
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Moze XP SP3 sa integrisanim SATA drajverima da radi u AHCI komandi.Isto tako mogu i XP,WIN 7 i Win.8 da rade u IDE komandi,amo je potrebno da se prvo instalira XP,pa Win 7,a onda Win 8,znaci po starosti OS-a.Ja imam na jednom HDD-u sva tri OS-a i rade u IDE komandi bez ikakvog problema.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sine batali se index-a, ja ti pisem u pragmatizovanom i krucijalnom aspektu sistema, dakle ostavi AHCI, samo uradi po uputstvu koje sam ti poslao i ne mozes pogresiti.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Ako obratite paznju prilikom instalacije pise u jednom trnutku press F6 to load additional driver, drajvere mzoete staviti na usb flash memoriju ili na flopi ili se mogu naci na instalacionom disku od maticne. Instalirajte drajvere, vratite disk(ako ste koristili disk od maticne ploce i zavrsite instalaciju... Sta je ahci mozete videti ovde:
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Host_Controller_Interface
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ako obratite paznju prilikom instalacije pise u jednom trnutku press F6 to load additional driver, drajvere mzoete staviti na usb flash memoriju ili na flopi ili se mogu naci na instalacionom disku od maticne. Instalirajte drajvere, vratite disk(ako ste koristili disk od maticne ploce i zavrsite instalaciju... Sta je ahci mozete videti ovde:
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Host_Controller_Interface
Nekad sam i ja instalirao SATA drajvere na taj način pomoću Flopi diskete. Kao što kažeš treba pritisnuti taster F6 u onom momentu kad ispiše prilikom instalacije Windows XP-a i da bude u BIOS podešeno na AHCI.
 
Član
Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
224
Da li mi moze neko poslati link za windows xp sa ubacenim drajverima za ahci?
 
Natrag
Top