Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Ovako izgleda lampa
lampa.jpg
a ovako šema punjača u njoj
stampana-plocica.jpg
i izgled elemenata
izgled-elemenata.jpg
proizvodjač je BEGHELLI i ima oznaku EN 60598-1 a na samoj pločici piše 331.066.121 ja kolko sam znao sam pretražio i ne mogu da nadjem šemu ovog punjača ...ako neko može da mi pomogne bio bih jako zahvalan (ili da mi da savet kako ovo da rešim)
Pozdrav i Hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
to je oznaka proizvoda i dao sam sve podatke koje sam imao ....sto znači na sve moguće načine pokušavam da nadjem ovu šemu i mislio sam da je svaki podatak dobrodošao i nije na odmet..e sad od proizvodjača sam dobio odgovor da oni ne daju šeme već da se obratim ovlašćenom serviseru ........a to je odgovor u prevodu #e pazi da ti nedam šemu ....mi se mučili da se obogatimo i sad tebi damo olako šemu#

a ti pepika2 ako ne možeš da pomogneš bolje ćuti
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
EN 60598-1 se odnosi na standard o lampama. ne bitno. ko razume shvatice
shemu cisto sumnjam da ces naci na internetu. no dobro. mozda ce se neko javiti.
stampana plocica mi izgleda suvise jednostavno. mozes i sam da skines shemu.
da popravis zmurecki.
no dobro. nema veze. Nadam se da ce ti se neko javiti sa shemom. Svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Upravo pokušavam da je nacrtam ide malo teže ...oko tranzistora ...
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
ne znam sta ce ti shema? cisto pitam? jedino ako neces sam da pravis plocicu. delove na plocici mozem da ispitas sa obicnim analognim instrumentom. nista lose nemislim, niti pisem. onako..
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
ne znam sta ce ti shema? cisto pitam? jedino ako neces sam da pravis plocicu. delove na plocici mozem da ispitas sa obicnim analognim instrumentom. nista lose nemislim, niti pisem. onako..
pozdrav
Zato što imam 5-6 takvih pločica i mnogo još koje su u upotebi to su železničke lampe...pa se često dešavaju kvarovi dali je ovaj punjač ili baterije e pa zato ja bih da imam šemu pa da je proučim i vidim princip regulacije i ostlo...
 
Natrag
Top