Pregrijavanje Lap topa

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Imam osjecaj da mi se laptop pregrijava. Ponekad mu se prilicno zagrije i lijevi dio tastature. Cijeli lijevi dio laptopa. Nije da ne mogu pritiskati tastaturu, ali se osjeti znatna toplina. Nekako imam osjecaj da to ne bi trebalo biti tako. Radi se o Toshiba L750-209, i zanima me u principu koji bi bio najbolji program za pracenje temperature komponenata laptopa, je li to uopste moguce jer pretpostavljam da mora postojati unutra i neki senzor, te na koju komponentu bi trebalo pripaziti da bi se bilo sigurno da se radi o pregrijavanju, da bi se poduzeli sljedeci koraci u sprjecavanju istoga. Hvala. :)
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
"Speedfan" je jedan od najkoriscenijih programa u tu svrhu a postoji njih desetine. Ono sto ce te pre svega zanimati je temperatura procesora. Proveri na internetu koja je temperatura CPU kod drugih korisnika i znaces da li je tvoj laptop u okviru proseka za taj model ili se stvarno pregreva. Mnogi laptopovi se toliko greju u radu da je neprijatno drzati ruku na palmrestu. Jednostavno - tako su napravljeni i to je normalno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ja recimo koristim aida 64, ti pored temperatura mozes videti sve sto se tice tvog racunara i komponenti unutra,sve brzine i detaljno o karakteristikama.to ti je malo napredni program.a i speed fan se bavi samo temperaturama.

druga stvar laptopi inace imaju problem s pregrijavanjem,radi samog sistema hladjenja koji je nemoguce napraviti da super dobro hladi.
s toga proizvodjaci naprave najbolje kako umiju,i naravno to radi dok je racunar u garanciji nekih 2-3 godine.posle se zaprlja i grije se.
a poznato je da komponente unutar njega nevole visoku temperaturu.

SVAVJETI za korsitenje laptopa neznam da li sve se ikad susreli s njima:
-ne drzati laptop na krevetu,na posteljini na tepihu, jer ispod ima mali ventilator koji uvlaci vazduh s polja,samim tim ako ga stavite na krevet vi zatvorite taj ventilator i samim tim nema dovoljno vazduha za hladjenje.
nepreporucuje se drzanje u krilu radi istog problema.
znaci to mu je smrt ako celo vreme provede na krevetu, pored toga uvuce kamaru prasine, dlaka, ostataka hrane,cipsa i svasta.
kada se rasklopi taj dio za hladjenje zacudite se kako je to uopste i radilo jer bude kao smetliste unutra.

preporucuje se ciscenje sistema hladjenja jednom godisnje za optimalan rad.
u medju vremenu vi kao obicni korisnik mozete uzeti usisavac i lagano usisati laptop s donje strane ,sve one supljine i proreze usisati bar jednom mesecno.

preporucuje se da laptop drzite na ravnoj i cistoj podlozi tako da on ima optimalan usis vazduha odozdo.
mozete kupiti i hladnjake za laptop,to su vam kao podloge za laptop sa ventilatorima ispod i nisu preterano skupi,jako su korisne ako vecinu dana provodite na laptopu



nadam se da sam vam pomogao


nadam se
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
nemoj da te brine sto se greje malo vise... to je normalno za laptopove... cak i ako se nevaram sa zahtevnijim radom na njemu temperatura procesora se dize i do 80,90 stepeni, tako da kao sto ti je i napisao "darko0000" kupis hladnjak za laptop i resices sve!
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
taj laptop ima i3 :D hoce on malo vise da se grije, i moj stari ima isto tosibu sa i3 i stalno ventilator radi jako za taj tvoj procesor je dozvoljeno do 80stepeni
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Moras ga rasklopit i ocistit od prasine ventilator i hladnjak i iskljcit programe koje ti rade i crpe CPU i memoriju
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Za i3 je normalno da se greje, ja imam i3 i pri zahtevnijim igrama prelazi i 90C tako da nemoj da brines. A naravno mozes da kupis neki hladnjak za notebook-ove. Što se programa tiče, od besplatnih imaš HWMonitor, a od onih koji se plaćaju ja ti najsrdačnije preporučujem EnhanceMyse7en. Dobijaš trial 15 dana i GOMILU dodatnih funkcija. Samo probaj pa ćeš da vidiš.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Moj prijatelju i3.i5.i7 svi se griju.Naravno do odredjene tacke.To sto ji neki od ovih serija neznaci da je ispravan jer moze biti star 2 ili 3 godine.I nije tacno da su svi racunari sa ovim procesorima namjenjeni i da se na njima mogu igrati zahtjevne igrice.Ventilator ima periode rada a ako se grije do mjere da pod rukom sjecas toplotu na tastaturi.onda je za servisa a ne kucne radinosti.Pravlno odrzavan racunar i servisiran ima nizu temperaturu rada od gore navedenih.Nikakvi mjeraci temperature nece poboljsati rad tvog racunara.Ali servis hoce.sretno
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Jedan moj kolega ima HP probook 4550s i5 cpu i sa njim igra Crysis 3+ overclockovao je graficku, laptop se grije ali nista mu :D
Iz ove recenice shvatice mnogi da laptop niej za igru, ali moze posluziti. Nemam sta dodati na ovo sve su ti rekli u prethodnim odgovorima (ocisti laptop, stavi novu pastu, promjeni mjesto gdje ga drzis, pokusaj ga odignuti od povrsine pomocu podloge sa ventilatorom ili cepova za flase) i da laptop se vise grije zato sto mu je kuciste manje, a svi dijelovi koji se griju dosta su jedni blizu drugih.
 
Natrag
Top