Predbračni ugovor

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku svaki peti brak u Srbiji se završi razvodom.U Srbiji se godišnje sklopi oko 39.000 brakova. Skoro 8.000 se razvede već tokom prve godine.Muškarci se u proseku žene sa 29 godina, devojke se na udaju odluče sa 25 godina.Brak u Srbiji u proseku traje 12,8 godina.

Veliki broj glamuroznih i skupih venčanja samo nakon nekoliko meseci završava razvodom. Za neke parove je razvod prava agonija, ali ne samo zbog toga što se ljubav ugasila, veći i zato što ne mogu da se dogovore oko podele imovine.

Da li ste nekada razmišljali o predbračnom ugovoru?
Kako biste reagovali da vam osoba sa kojom želite da provedete ceo život predloži zaključenje istog?
Da li bi vi predložili vašem budućem partneru da zaključite ovakav ugovor?

Uopšteno koje je vaše mišljenje o predbračnom ugovoru koji danas postaje sve učestaliji kod nas?:)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
O predbračnom ugovoru nikada nisam razmišljala, ali pretpostavljam da i nije tako loša varijanta za one koji u brak ulaze sa mnogo materijalnih sredstava. predbračni ugovor i mogu da povežem samo sa takvim ljudima. Mislim da ti ljudi nisu baš mnogo sigurni u partnerovu ljubav, čim pokušavaju da se osiguraju već unapred.
Meni to, iskreno rečeno, deluje jako hladno. Ja sam romantična dušica, i nikada ne bih mogla u brak da uđem iz nekog drugog razloga osim lude ljubavi, a u tom slučaju nikakav predbračni ugovor nije potreban.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Tja, predbračni ugovor... Neznam kako da tačno prenesem svoja razmišljanja...Malo ću da odlutam od teme (ali ću se vratiti). Parafraziraću Miku Antića "...ja mislim da smo svi mi iz velike ljubavi rođeni, posle su došle pelene i noći kada smo kmečali..." Šta hoću konkretno da kažem: ako u brak ulaziš čista srca i vođen ljubavlju nikakav predbračni ugovor ti nije potreban - čak i kad dođe do kraja, kraj je bez puno buke i sa nekom tihom tugom... Ako ulaziš kalkulantski, proračunato, pa valjda je onda predbračni ugovor normalna stvar... Neznam... Mada, nekako mi je žao tih ljudi što im je taj ugovor potreban...Možda sam samo staromodna...
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
I ja sam mozda staromdna ali kada bi mi neko predlozio predbracni ugovor....mislim da bi mi pao mrak na oci i nebih odgovarala za svoje postupke....salu na stranu ali jednom recju to je po meni podcenjivanje osobe i pokazatelj ustvari koliko je toj osobi stalo do mene.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
LEPOTA & ZDRAVLJE - Predbračni UGOVOR: Čist račun, duga ljubav

Blic Online | Predbračni ugovor: Ako se razvedu Vilijam dobija decu

Ана_Ана
Теби би пао мрак на очи???
А да си ти милионерка а твој мушкарац седи кући и прави ручак и после неког времена се разведе јер му је "досадно" и покупи ти огроман новац??

Па мени тај предбрачни уговор и јесте доказ љубави!!!
Ако те неко воли наравно да ће пристати на такав уговор и тако доказати да у брак улази из љубави а не из користи.

Пао теби мрак на очи или не, ја неби себи дозволио да неко ко много мање зарађује од мене, ми узме огромне паре због брака са мном???
Ако би икада био у таквој ситуацији урадио бих то без размишљања а моју жену би ставио пред свршен чин - брак из користи или љубави. Ако одбије уговор зна се зашто улази у брак.......

Тако ја посматрам ситуацију, и тако ћу је посматрати док сам жив.
Мене лично би била срамота да узмем нешто што није моје, нисам похлепан, али нажалост многи јесу па брак виде као шансу да из њега изађу богатији.

Е кад су се појавили предбрачни уговори како би се мушкарци заштитили од тога да буду ОПЉАЧКАНИ онда су жене почеле да су буне?! хахахахаха
Па чекајте, зашто се буните ако у брак улазите из љубави а не користи? Због чега?
Ако мушкарац хоће предбрачни уговор то не значи да вас мрзи него да хоће да сачува своје а не да узима туђе.

О Боже.. како се нервирам око глупости..
Сад ћу да станем, понестало ми речи ..

Едит:
И принцеза Кејт је потписала уговор, да није неби ни могла да уђе у брак јер се зна да би без тог уговора однела из брака станове, куће, ограман новац и ко зна шта све уз то.

Јел то значи да принц Вилијем мрзи Кејт јер је тражио предбрачни уговор?
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top