Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Pravosudni ispit

Diskusija u 'Pravni' započeta od jelena128, 15.02.2013.

1. jelena128

jelena128 Član

Zahvala:
    2
    Da li se možda neko sprema za pravosudni ispit? Ili ima neko ko je skoro položio... Dobro bi mi došli neki saveti...

2. Gordicaa

Gordicaa

Zahvala:
    0
    Pol:
    Ženski
    Ne znam jesam li pogotila pravu temu, radi se o poslu van drzave Srbije, sa pravnim fakultetom, zanima me slijedece.

Imam neku ponudu od advokatska kancelarija Prnjavorac https://advokat-prnjavorac.com iz Bosne i Hercegovine.

Imam mogucnost biti kod bake za vrijeme rada, dakle smjestaj imam i platu od 440 EUR mjesečno.

Period rada bi bio 2 godine, radno vrijeme od 09:00h do 17:00h stim da se može raditi po potrebi i više, te da nekad radim i vikendom ali od kuce.

Uslovi su bili dvojno državljanstvo R. Srbije i BiH (radi upošljavanja jer u tom slučaju nisam „stranac“), a advokatska kancelarija ima dobru saradnju sa nekim Srpskim advokatskim kancelarijama, i valjda klijente kompanije iz Srbije registrirane u Bosni i Hercegovine.

Trenutno sam u Bosni na odmoru kod rodbine, roditelji su mi iz BiH, ali sam fakultet u Srbiji.

Sada me živo zanima, kako da reglišem da se te dvije godine rada u inostranstvu računaju u Srbiji kao uslov za polaganje pravosudnog ispita ? Jer bi se potom vratila u Beograd ?

Da li ce Advokatska komora Srbije moći da mi ovo računa u staž ?

Hvala curke unaprijed na pomoci, ako ko zna dobro je doslo ?

3. jelena128

jelena128 Član

Zahvala:
    2
    Što ne položiš u BiH pravosudni?

Preporučite stranicu