Pravoslavlje

Otkrivenje, još nitko nije desifrirao, možda navodim možda samo ljudi otvorena srca. Kada čistog srca pristupiš Bibliji,i Bogu onda će ti Bog diđi sljepilo i ljusture sa ociju da mognes razumjeti sta tocno pise.
Svatko bi trebao voljeti ov knjigu ,jer je zatvorena za 'genijalce' i nadobudne pametnjakovice, a otvorena i kristalno jasna za ljude cistih namjera i poniznih srca.

Imaš li neki odgovor draga Antonija? Neko svoje mišljenje? Kako bi ti ovo protumačila? Pusti Adventiste, Katolike, sveštenike i pastore i dr...kakvo je tvoje mišljenje? Voleo bih čuti


Reci kada sve znaš , zašto zmaj iz usta suklja vodu a znamo da Zmajevi vatru sukljaju?

Ne znam Antonija ja sve. Koliko znam znam...Gospod ako mi nešto otkije to je Njegovo otkrivenje ne moje.:). Za Zmaja verovatno misliš na Otkrivenje 12,15 jel da? Ajde dame imaju prednost:). Prvo ti draga Antonija. Šta ti misliš šta to znači? Naravno da ću ti odgovoriti ali pošto mi postavljaš pitanje verovatno imaš neki odgovor tj. razumevanje ovog teksta. No, mogu ti pomoći u formiranju tvog odgovora. Šta bi voda mola predstavljati u Svetom Pismu u simboličom smislu? Koga predstavljaju vode i narodi? Pozdrav.
 
Otkrivenje NE TREBA BITI DOGMATIKA CRKVE, jer je ono dato za poslednje vreme, da verni citajuci mogu biti ''upozoreni'', i da ''izbegnu nevolju''. Verni ce razumeti kada se dogadjaji pocnu ispunjavati, jer se prorocanstva razumeju ''neposredno pre'' ili ''za vreme ispunjenja''. Tako ni Danilo nije razumeo prorocke godine, nego neposredno pre nego sto se trebalo dogoditi dobio je saznanje o tome. Isto tako NI JUDAIZAM NIJE POSEDOVAO TUMACENJE PROROCKIH KNJIGA - ZATO DANILO I NIJE ZNAO.

U tim prorocanstvima cesto imamo izjave tipa:''zapecati ove reci jer su za poslednje vreme'' - sto znaci da ''tumacenje nece ni biti moguce do pred samo ispunjavanje''. Zato Pravoslavna i Katolicka Crkva u svojoj doktirni, NE POSEDUJE TUMACENJE OTKRIVENJA I PROROSTVA, i time postupaju mudro. Jer videli smo kako protestanti svi do jednog imaju ''razlicita tumacenja'' i cak na tome baziraju ''teoloske stavove'' koji se na kraju pokazu pogresnim. Kao sto je to recimo slucaj sa Jehovinim Svedocima.

Šta bi voda mola predstavljati u Svetom Pismu u simboličom smislu? Koga predstavljaju vode i narodi? Pozdrav.

Predstavljaju ''progonstva'', ''nevolju'', no to nije bitno, jer to mi ne treba da tumacimo pre vremena desavanja.
I Antoinija je to lepo shvatila, da vi samo mozete da ''nagadjate'' i da vi u stvari i ne znate sta prorostvo zaista uci...
 
Poslednja izmena:
Isus kaže da je blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže što je napisano u Otkrivenju Isusa Hrista.

Rev 1:1 Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade Njemu Bog, da pokaže slugama svojim šta će skoro biti, i pokaza, poslavši po anđelu svom sluzi svom Jovanu,
Rev 1:2 Koji svedoči reč Božiju i svedočanstvo Isusa Hrista, i šta god vide.
Rev 1:3 Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.

A Vi kažete to nije za nas, to je za buduće vreme.

Koga slušati?

Isusa Hrista ili one koji se suprostavljaju rečima Isusa Hrista?
 
Poslednja izmena:
Da li treba čitati ili ne?

Rev 1:3 Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.
 
Poslednja izmena:
Otkrivenje je otkrivena budućnost.

To nije knjiga koja se ne može razumeti. Može se razumeti. I treba je čitati i upoređivati sa knjigom proroka Danila i istorijom. I onda sve postaje jasno.

Problem je kada čovek voli greh, onda on ustaje protiv istine jer istina razobličava lažnu religiju u kojoj se nalazi.
 
Poslednja izmena:
Prvo ti draga Antonija. Šta ti misliš šta to znači?
Moram biti iskrena i reći da neznam

Naravno da ću ti odgovoriti
Tvoj odgovor mogu predpostaviti , mislite na katoličku vjeru i Rim , ali sto posto možem reći davam tumačenje ide u pogrešnom smeru
Pozdrav

Mire je to naj ljepše objasnijo pročitaj u http://serbianforum.org/threads/pravoslavlje.3556/page-77#post-1941854
 
Isus kaže da je blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže što je napisano u Otkrivenju Isusa Hrista.

Rev 1:1 Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade Njemu Bog, da pokaže slugama svojim šta će skoro biti, i pokaza, poslavši po anđelu svom sluzi svom Jovanu,
Rev 1:2 Koji svedoči reč Božiju i svedočanstvo Isusa Hrista, i šta god vide.
Rev 1:3 Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.

A Vi kažete to nije za nas, to je za buduće vreme.

Koga slušati?

Isusa Hrista ili one koji se suprostavljaju rečima Isusa Hrista?
Da li treba čitati ili ne?

Rev 1:3 Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.
Otkrivenje je otkrivena budućnost.

To nije knjiga koja se ne može razumeti. Može se razumeti. I treba je čitati i upoređivati sa knjigom proroka Danila i istorijom. I onda sve postaje jasno.

Problem je kada čovek voli greh, onda on ustaje protiv istine jer istina razobličava lažnu religiju u kojoj se nalazi.
Otkrivenje je otkrivena budućnost.

To nije knjiga koja se ne može razumeti. Može se razumeti. I treba je čitati i upoređivati sa knjigom proroka Danila i istorijom. I onda sve postaje jasno.

Problem je kada čovek voli greh, onda on ustaje protiv istine jer istina razobličava lažnu religiju u kojoj se nalazi.
Otkrivenje: Nevesta, Zver i Vavilon


Čoveče što to radiš ? Šest sedam puta postavljaš zaredom neka pitanja , zašto to nestavljaš sve na jedno mesto , ovako samo sve zatrpavaš bez potrebe
 
U tim prorocanstvima cesto imamo izjave tipa:''zapecati ove reci jer su za poslednje vreme'' - sto znaci da ''tumacenje nece ni biti moguce do pred samo ispunjavanje''. Zato Pravoslavna i Katolicka Crkva u svojoj doktirni, NE POSEDUJE TUMACENJE OTKRIVENJA I PROROSTVA

Čudno je onda da je Isus u prvom veku tumačio Danila za čije proroštvo tvrdi da je pred ispunjenjem:"Kad dakle ugledate mrzost opustošenja, o kojoj govori prorok Danilo gde stoji na svetom mestu(koji čita da razume). Tada koji budu u Judeji neka beže u gore...", Matej 24,15.16 Dakle sam Isus ukazuje da neka proroštva Danilova su blizu ostvarenja. Mi znamo da se ovo odnosi na razaranje Jerusalama 70.n.e. O ovom događaju Danilo govori."...narod će vojvodin doći i razoriti grad i svetinju; i kraj će mu biti s potopom, i određeno će pustošenje biti do svršetka rata....i krilima mrskim koja pustoše, do svršetka određenoga izliće se na pustoš", Danilo 9,26.27

E zato mi je čudno kada neko tvrdi za svoju crkvu da ne želi da se bavi Danilom ili Otkrivenjem do nekog tamo "neodređenog vremena" a sam Isus se knjigom bavio, uputio svoje sledbenike da se takođe bave i da je istražuju, i dao sam smernice za tumačenje. Baš čudno. Ali dobro. Onaj ko ne želi da ima veću svetlost Bog mu neće ni dati. Ko traži nalazi, ko kuca otvoriće mu se.

Znaš, nedavno sam vodio preko e-maila jednu diskusiju sa jednim prijateljem Jehovinim Svedokom. Oni ne veruju u darove Duha Svetoga tj. odbacuju mogućnost da Crkva Božija današnjeg vremena može da poseduje dar proroštva, govorenja jezicima, isceljenjima, vaskrsenjima itd...I onda posle jedne ozbiljne analize moj prijatelj Jehovin Svedok meni kaže:"A što onda među Jehovinim Svedocima nema dara isceljenja, proroštva...?" Kaže on meni da bi onda bilo logično da najpre Jehovini Svedovi kao prava Crkva poseduju ove darove ako ti darovi i dalje postoje. Ja mu na to kratko i jasno odgovorim:"Pa prijatelju zašto bi Bog vama dao dar proroštva...kada vi u njega neverujete"?. Neće vam na silu dati.

Tako je slično i u ovom slučaju. Zašto bi neko dobio razumevanje knjige Danila kada sam sebe vezuje i ograničava da je neistražuje. Pa onda kaže:"pa nemožemo je razumeti". Tačno, ne može ako ne istražuje i ne moli Gospoda da mu otovri um za razumevanje:)

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top