Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Svaki grijeh vodi u smrt, plata je smrt.

Ostalo ću odg. kasnije sada odoh.
Kako nenamerni greh vodi u smrt, kada u SZ Bog ne kaznjava coveka koji slucajno ubije drugog coveka?

I Biblija ti kaze da postoji greh koji vodi u smrt a postoji koji ne vodi u smrt.

Tacno je jedino da se prekrsaj mora kazniti po zakonu , cak i nenamerni zlocin se kaznjava, da li je u pitanju nemarnost ili nesto drugo. Ali kazna nije ista kao za namerni greh. Sto i pokazuje da se ne vrednuje isto. Na elektricnu ide samo "namerni zlocinac".

Tako je i kod Boga.

Svasta ti pricas..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako nenamerni greh vodi u smrt, kada u SZ Bog ne kaznjava coveka koji slucajno ubije drugog coveka?

To je krivični zakon, ono što sam dao i objašnjavao je da ljudi nisu znali, a ne da li je bila namjera ili nije.

Potegao si drugu temu.

I Biblija ti kaze da postoji greh koji vodi u smrt a postoji koji ne vodi u smrt.

Svaki grijeh vodi u smrt. Plata za grijeh je smrt.

Tacno je jedino da se prekrsaj mora kazniti po zakonu , cak i nenamerni zlocin se kaznjava, da li je u pitanju nemarnost ili nesto drugo.

Pa za svaki nenamjerni grijeh u SZ kao i u NZ nije bila kazna nego opomena i čovjek je prinosio posebnu žrtvu za to.

Ali kazna nije ista kao za namerni greh.

Ako se ne kaje onda jeste.

Sto i pokazuje da se ne vrednuje isto.

Ali u konačnici je isto, uništenje.

Na elektricnu ide samo "namerni zlocinac".

Tako je i kod Boga.

Netačno, idu svi koji su i namjerno i nenamjerno a nisu se pokajali.

Svasta ti pricas..

Jel trebam da dam stihove iz Biblije, pa David je namjerno zgriješio ali nije otišao na stolicu ti uopšte ne znaš šta se tačno kažnjavalo smrću.

Niti šta je konstekst i smisao toga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je krivični zakon, ono što sam dao i objašnjavao je da ljudi nisu znali, a ne da li je bila namjera ili nije.

Potegao si drugu temu.



Svaki grijeh vodi u smrt. Plata za grijeh je smrt.



Pa za svaki nenamjerni grijeh u SZ kao i u NZ nije bila kazna nego opomena i čovjek je prinosio posebnu žrtvu za to.



Ako se ne kaje onda jeste.



Ali u konačnici je isto, uništenje.



Netačno, idu svi koji su i namjerno i nenamjerno a nisu se pokajali.



Jel trebam da dam stihove iz Biblije, pa David je namjerno zgriješio ali nije otišao na stolicu ti uopšte ne znaš šta se tačno kažnjavalo smrću.

Niti šta je konstekst i smisao toga.

Sta sam ja suprotno rekao onome sto si ti sad ovde napisao? Apsolutno nista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Riječ bilo čija sama po sebi je ništa, hoćeš d ati dam stihove iz Biblije koji dokazuju nauku koju ja zastupam.
Ne treba mi Tripo, pa nisi rekao nista suprotno meni.

Naravno da onaj koji je neznajuci sagresio mora primiti kaznu, tako je i po ljudskom zakonu, ali ne prima kaznu, zbog Hristove zrtve tj. ako se pokaje. A da bi se pokajao mora mu biti pruzena sansa, tako ce svaki nenamerni gresnik dobiti drugu sansu.

Sve se ovo ogleda i u ljudskim zakonima.

Sta si ti suprotno rekao?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne treba mi Tripo, pa nisi rekao nista suprotno meni.

Naravno da onaj koji je neznajuci sagresio mora primiti kaznu, tako je i po ljudskom zakonu, ali ne prima kaznu, zbog Hristove zrtve tj. ako se pokaje. A da bi se pokajao mora mu biti pruzena sansa, tako ce svaki nenamerni gresnik dobiti drugu sansu.

Sve se ovo ogleda i u ljudskim zakonima.

Sta si ti suprotno rekao?

Ok drago mi je. Pozd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zabranjena liturgija na Ćipuru: Policija razdvojila pristalice SPC i CPC
Odluka je, kako je saopšteno, donijeta shodno Zakonu o javnim okupljanjima

2919 pregleda

92 komentara

Crkva na Ćipuru
84d4f04d343784d841514679ea6a80a8.jpg

Foto: trivago.co.uk Autor: Vijesti online


Policija je iz bezbjednosnih razloga zabranila liturgiju Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) u crkvi na Ćipuru, na Cetinju.

Odluka je, kako je saopšteno, donijeta shodno Zakonu o javnim okupljanjima.

"Kod ckrve su se bile okupile i pristalice CPC i SPC. Do narušavanja javnog reda i mira nije došlo jer je policija blagovremeno preventivno reagovala, odnosno napravila kordon između pristalica CPC i SPC, nakon čega su se okupljeni mirno razišli", saopšteno je iz policije.

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Patrijarh Irinej u Šibeniku izjavio: “U našem narodu mržnja nije prestala, osvete se pripremaju i nagovještavaju…”
Fresh press

02/10/2017
 
Natrag
Top