Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Pravopis na internetu

Diskusija u 'Obrazovanje' započeta od Jurivaka, 23.01.2010.

1. Rekontra

Rekontra Član

Zahvala:
    8
    Baš to! I ne samo to slovo, čak se koriste i brojevi kao skraćenice (4um), iks (npr. sex) da ne pominjem!
    Da, u pravu ste, jedno su greške u kucanju, a sasvim drugo pravopisne greške, e sad, ako se "držimo" Vuka i onog "piši kao što govoriš..." ima argumenata i za "drugu" stranu... :dntknw:
    Meni lično smetaju (dobro, ne toliko da mi smeta, ali zašto?) i strane reči u srpskom jeziku, mislim da je jednostavnije da se prevedu, ali neke su se toliko "odomaćile" da se svakodnevno koriste u komunikaciji (samo pogled na desno: screen, download, track list...).
  2. EuroTurs
  3. janko75

janko75 Član

Zahvala:
    0
    Nisu svi clanovi sa juga nase lepe zemlje "nepismeni" kako ti smatras...
    Prihvatam to da imamo razlicite akcente u govoru i razlicite reci...ali nepismeni ni malo nismo.

Ja se svojim "juznjackim" mentalitetom,karakterom i jezikom pogotovo ponosim...i ne volim kada me neko smatra za npr."nepismenim",a tim jezikom je pisao doajen sa juga Bora Stankovic... pa posle uz "Kostanu" padate u sevdah.

Da te ispitam o istoriji ustanka u Toplici....verovatno bi malo znao...ne potcenjuj "ljude od celika" i "II toplicki "gvozdeni" puk....od Bugara zvanog II vtori(ludi) pesacki puk...i njihove recenice "Bezite zivi,evo mrtvih..."
    Poslednja izmena od urednika: 24.01.2010
  4. summer

summer Legend

Zahvala:
    106
    I ne samo od w, ima tu i ch, tj, tsx, sh... Alt+Shift :hysteric:
  5. MakaMakica

MakaMakica Član

Zahvala:
    0

Naravno da može da se govori i o gramatici i o pravopisu odakle god da ta osoba dolazi, što se tiče ''akcenta'' ili različitih dijalekata to je već druga stvar, ali smatram da bilo ko, ko se školovao najmanje osam godina (da ne kažem dvanaes) ne može da greši padeže ni u govoru ni u pisanju i da ne zna osnovnu gramatiku i pravopis. Ako se ja pitam to je stvar vaspitanja, tj. nevaspitanja i nekulture.

Mada moram da priznam da određene šale i fore mnogo bolje zvuče kad se ispričaju ''po seljački''.... :dance2:
  6. Jurivaka

Jurivaka Urednik

Zahvala:
    179
    Pol:
    Muški
    Može se pričati i "seljački", a da se pri tome pošuje pravopis!
  7. MakaMakica

MakaMakica Član

Zahvala:
    0

Pa da, da na to sam i mislila, nego sam htela da kazem da to sto je neko sa juga, ili iz nekog drugog dela, nije nikakvo opravdanje.
  8. CRAZYandLAZY

CRAZYandLAZY Član

Zahvala:
    14
    Pitanje pravopisa i gramatike je na mestu ako govorimo o zvaničnim dokumentima, zvaničnim nastupima, zvaničnim izjavama ili prenošenju istih...
    Ali ovo je ipak forum na kome ljudi iznose dobrovoljno svoja mišljenja i stavove...Meni je važno da se većina trudi da iskaže svoje razmisljane biranim rečima ne vređajući bilo koga...
    Umanjivanje suštine onog što je napisano zarad neispunavanja forme (čitaj pravopisa) je opet stvar lične prirode, mogu reći i predrasude, kao što je stvar izbora da li ćeš uopšte pročitati šta je neko napisao...

Ko želi i zadovoljavanje forme pri iskazivanju misli, pretpostavljam da može naći na stručnim forumima, gde se ljudi ne predstavljaju virtuelnim imenima i likovima...
    Ovo je ipak jedan, da tako kažem, opštenarodski forum koji u svom amblemu (logu), sadrži natpis "Samo Opušteno"... I ovo verovatno, kako je napisano, nije u skladu sa pravopisom...
    Zato pozdrav i samo opušteno....
  9. Big Moca

Big Moca Član

Zahvala:
    2
  10. crvendac_011

crvendac_011 Always a lady Moderator

Zahvala:
    431
    Pol:
    Ženski
    Hvala za ovo, dragi kolega. Mislim da nam svima povremeno zatreba. Ništa čudno, i moj veliki prijatelj, inače lektor, ne odvaja se od uvek najnovijeg pravopisa, jer se, čak i tu, nešto stalno menja. :)
  11. SRPKINJA

SRPKINJA Član

Zahvala:
    0
    Svašta, kako zafali slovo?:lol:
    Pa... zar čovjek ne treba imati kulturu pisanja i govora? To mi nekako zajedno ide.
Slične teme
Forum Naslov Datum
Školski Udžbenici Gramatika i Pravopis crnogorskog jezika - grupa autora 25.07.2012
Društvo Pravopis nepotreban za test u školi 13.06.2012
Školski Udžbenici Hrvatski pravopis i gramatika 25.12.2011
Maternji Jezik Pravopis srpskog jezika 29.11.2011
Kultura Pravopis: Mini suknja duža za crtu 08.10.2011

Preporučite stranicu