Prava istorija Srba?!

Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Hvala na preporuci, ali obzirom koliko imam slobodnog vremena za ovoliko stiva ce mi trebati par godina.:) Ako me pitas za Luzicke Srbe odgovor je da su se na prostore gde danas zive doselili za vreme seobe naroda zahvaljujuci pomeranju Germanskih plemena na zapad, dakle naselili su se tamo najkasnije do pocetka 6. veka.Medjutim ovde nije tema istorija Luzickih Srba vec nas.E sada ti odgovori na neko od mojih pitanja,za to ti ne trebaju silne knjige vec samo malo logike.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Odgovori su ti u "štivu" za koje će ti trebati par godina. Zato, ne žuri sa sudom i logikom gde je tu istina. Kad proučiš sve izvore koju su nama običnim smrtnicima dostupni, biće ti i jasno i logično.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
E pa posto ne verujem da cu biti na ovom forumu za par godina voleo bi da mi ti ukratko objasnis u cemu ja gresim.Dakle Srbi u Mauritaniji i Srbi kao narod kome su faraoni placali danak,da ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Velesova knjiga








Најстарији до сада познати запис о Словенима, писан словенским језиком, који документује да су Словени имали своје писмо много пре него што то званична наука тврди, истовремено пружа широку слику настанка, развоја и сеоба словенских племена, њиховог друшвеног, политичког и религиозног живота у пероду од 650. године пре Христа до средине IX века.





Kod:
[COLOR=black][FONT=Comic Sans MS][URL="http://www.4shared.com/file/PDOO1QrQ/Velesova-Knjiga.html?s=1"][COLOR=#22229c]4shared.com - online file sharing and storage - download Velesova-Knjiga.rar[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]





serbianforum.org

Onda se vidimo na nekom drugom forumu za nekoliko godina....
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Velesova knjiga je falsifikat i to ne narocito uspesan.Nasli su je navodno belogardejci i odneli u emigraciju.Teoriju o njenoj autenticnosti su zastupali razni biolozi, pesnici i drugi koji su se istorijom bavili amaterski(poznato mi od nekud),dok su autenticnost osporavali i danas to cine vrhunski Ruski lingvisti i istoricari.Dakle niko sa zapada vec sami Ruski naucnici, koji su kao sto znamo i sami Sloveni.Medjutim i da je svaka rec iz te knjige istinita ona daje opis dogadjaja od 7. veka pne,a ovde se tvrdi da su Srbi mnogo, mnogo, stariji.Dalje?
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Velesova knjiga je falsifikat i to ne narocito uspesan.Nasli su je navodno belogardejci i odneli u emigraciju.Teoriju o njenoj autenticnosti su zastupali razni biolozi, pesnici i drugi koji su se istorijom bavili amaterski(poznato mi od nekud),dok su autenticnost osporavali i danas to cine vrhunski Ruski lingvisti i istoricari.Dakle niko sa zapada vec sami Ruski naucnici, koji su kao sto znamo i sami Sloveni.Medjutim i da je svaka rec iz te knjige istinita ona daje opis dogadjaja od 7. veka pne,a ovde se tvrdi da su Srbi mnogo, mnogo, stariji.Dalje?


Blago nama što imamo tebe koji sve znaš ;)pa si kompetentniji od svih priznatih i poznatih a i nepriznatih a poznatih istoričara i istraživača. Divna budućnost nam predstoji uz vas informisane, tim pre što sam priznaješ da si od istorije pročitao samo par tektova jer za preporučene knjige i pisce, naravo, nemaš vremena. wacko2
Pouči nas, slepe kod očiju, da ne čitamo džabe kad se već znanje stiče i bez toga napora. :???:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
27
Evo biografije Jovana I. Deretica:

1961-62. године је студирао на Природно-математичком факултету. 1963. године је отишао из Југославије прво у Француску где је студирао 1964-66. године на Техничком колеџу у Паризу и 1967-70. године у Лиону а касније је стекао докторат права (ЛЛД) у Америци[1]. Радио је у периоду 1966-97 у техничкој струци - инжењериг у разним фирмама у Француској и Америци а последњих шест година у Чикагу. Више година је био уредник Америчког Србобрана[1]. До 1997. године живео је у Чикагу када се преселио у Београд. Поред српског језика, говори француски и руски, а служи се немачким, италијанским, латинским и старогрчким.[1]

Главни предмет његовог истраживања - откриће српске античке историје, која, по њему, није призната. Његови текстови говоре о постојању српске античке историје од 2000 година пре Христа до 7. века.

Према сопственим речима, Деретић је постао академик у Русији.[4] На сајту државне Руске академије наука нема његовог имена.[5]

Био је учесник скупа „Методолошки проблем порекла Албанаца“ 21. јуна 2007. године у организацији САНУ[6][7]. Тринаест радова са овог скупа, међу којима и рад Јована И. Деретића (Арбанаси, од Кавказа до Србије), објављени су у књизи Албанци - Лажни Илири, Пешић и синови, ISBN: 978-86-7540-084-4. [6][8]

Јован И. Деретић - Википедија

Biografija sve sama kazuje: prava istorija jednog pravog istoricara!!!
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Kalimercice ja stvarno ne znam sto toliko primas k srcu ovu nasu raspravu.To je rasprava dvoje neistomisljenika od koje ni jedan ni drugi nemaju neke narocite koristi a ni stete nadam se.Dakle preozbiljno svatas ovu raspravu, mada ne znam zbog cega.Trudicu se da ovu poslednju tvoju recenicu ne shvatim kao uvredu.Sto se Velesove knjige tice sumnju u njenu autenticnost nisam izneo ja vec neki naucnici koji se tim stvarima profesionalno bave.Kada o istorijskim temama misljenja sucele biolozi, pesnici, slikari sa istoricarima i lingvistima po profesiji ja sam ipak skloniji da verujem ovim drugima.Dakle sami Ruski naucnici (cija imena i njihova tumacenja o ovoj temi mozes naci ako se malo potrudis) su odbacili Velesovu knjigu kao autenticni dokument.Sad mozes ti tvrditi da se u Rusiji na studijama biologije ili masinstva izucava Slovenska istorija i lingvistika, ali posto se radi o relativno ozbiljnim naucnim institucijama a ne o skolama u Burkini Faso ili Zanzibaru to je malo verovatno.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Kalimercice ja stvarno ne znam sto toliko primas k srcu ovu nasu raspravu.To je rasprava dvoje neistomisljenika od koje ni jedan ni drugi nemaju neke narocite koristi a ni stete nadam se.Dakle preozbiljno svatas ovu raspravu, mada ne znam zbog cega.Trudicu se da ovu poslednju tvoju recenicu ne shvatim kao uvredu.Sto se Velesove knjige tice sumnju u njenu autenticnost nisam izneo ja vec neki naucnici koji se tim stvarima profesionalno bave.Kada o istorijskim temama misljenja sucele biolozi, pesnici, slikari sa istoricarima i lingvistima po profesiji ja sam ipak skloniji da verujem ovim drugima.Dakle sami Ruski naucnici (cija imena i njihova tumacenja o ovoj temi mozes naci ako se malo potrudis) su odbacili Velesovu knjigu kao autenticni dokument.Sad mozes ti tvrditi da se u Rusiji na studijama biologije ili masinstva izucava Slovenska istorija i lingvistika, ali posto se radi o relativno ozbiljnim naucnim institucijama a ne o skolama u Burkini Faso ili Zanzibaru to je malo verovatno.

Nisam navela samo J. Deretića niti samo ovu knjigu, nego između ostalog i njih.
Inače, opšte je poznato da na vikipediji piše sve i svašta i da ispravnost tih podataka niko ne kontroliše.

Ovu raspravu, na protiv, ni malo ne primam k srcu. Ja znam ono što znam, isto tako znam i koliko ne znam i zato se trudim da saznam bez namere da negiram nešto o čemu nisam obaveštena. Ukoliko si sve shvatio kao uvredu, žao mi je, nije to poenta moje priče, već sud koji se tako olako donosi samo na osnovu istorije koja se uči u srednjoj školi i koja za izvor uzima jedno i samo jedno svedočanstvo.
Dakle, poenta moje priče je ta da treba pročitati sve što je dostupno, pa tek onda doneti sud o tome. Da li će on biti ispravan ili ne, drugo je pitanje i zavisi od svakog pojedinca.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
U svojim dosadasnjim izlaganjima izneo sam sumnju u teoriju na pocetku ove teme i rekao sam zasto u nju sumnjam.Kao sto sam vec pomenuo autore koje si navela nisam citao pa ih ni ne komentarisem(mada sam donekle upznat sa teorijama koje zastupaju).Sto se tice istorije koja se uci u skolama tj zvanicne verzije istorije mora da postoji dobar razlog zasto je ona zvanicna(mada ne mora znaciti da je 100% tacna).Sto se tice wikipedie tu si upravu mada se i tamo mogu naci dobri i objektivni tekstovi.
 
Natrag
Top