Prava i lažna duhovnost. Motivi srca.

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Tačno, rodovi su pokazatelj da li u jednoj crkvi vlada Božji Duh koji kroz biblijsku istinu menja čoveka.

Ako nema rodova, to znači - da tu nije prisutan Duh Sveti.
Čak šta više - ako nema jevanđelja, i ako se ono ne objavljuje ljudima, ljudi nemaju u sebi Hristov život.

U tradicionalnim crkvama nema rodova, nema pravog Duha posvećenja, nema promene, nema blagodati Svetoga Duha, jer nema ni jevanđelja.
Tu je prisutna samo praznina, verska učmalost i formalizam, čak šta više jedan otrovan duh prikrivenog prezira, mržnje i neprijateljstva prema svemu što nije Pravoslavlje, bahatost, primitivizam i primitivan odnos prema drugima..itd..

o_O Boze mili.

Jesi ti procitao post?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znam šta sam napisao, i zašto.

U drugim crkvama nema rodova - već duhovna učmalost i letargija, praznina, i PONEKAD gluma da ljudi prikažu sebe boljim nego što jesu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Znam šta sam napisao, i zašto.

U drugim crkvama nema rodova - već duhovna učmalost i letargija, praznina, i PONEKAD gluma da ljudi prikažu sebe boljim nego što jesu.

Ne znas ti nista o duhovnosti na zalost.
I biblija te demantuje, jer se rodovima testiraju pojedinci, da li je njihovo poslanje od Boga, a ne da li je ucenje neke zajednice ispravno!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To bi Mire značilo - da crkvi nije dato ništa što bi je prikazalo kao Božju.

To je potpuno pogrešno, jer crkvi je dat Duh Sveti čije delovanje se oseća u okrilju crkve kao Božanska privlaćujuća osvedočavajuća sila, koja živo deluje, i koju oseća svako ko dođe u dodir sa Božjim narodom, ili pojedincima u crkvi, a koji daje da crkva rađa duhovne rodove.
Ljudi u crkvi mogu imati nedostatak ovih rodova zbog lične neposvećenosti, ali u crkvi je prisutna ova sila, i u njoj ima onih koji svedoče istinu svojim životom, kako biblija napominje "oni su živa poslanica"

Isus je rekao:

"Vi ste videlo svetu; ne može se grad sakriti kad na gori stoji.
Niti se užiže sveća i meće pod sud nego na svećnjak, te svetli svima koji su u kući.
Tako da se svetli vaše videlo pred ljudima, da vide vaša dobra dela, i slave Oca vašeg koji je na nebesima"
( Matej 5. 14 - 16 )

Mire, ipak je suprotno, da ti kao i mnogi ne poznajete šta je duhovnost u svojoj suštini, i kako se postiže, kakve ona rodove proizvodi u čoveku, i kakav čovek treba da bude, i kakve manifestacije da ispoljava iz svog bića.

Posvećen čovek potpuno predan Bogu - zrači iz sebe svežinu prisutnosti Božje, koja se pokazuje u svemu što taj čovek čini, u svečanosti njegove pojave, u njegovom hodu, u gestikulacijama, u crtama lica, u govoru i boji glasa, u ponašanju.. itd..
Lice takvog čoveka zrači, u kontaktu sa ljudima on je ljubak, svaka reč je prožeta ljubavlju i požrtvovanošću, i rečima koje ulivaju toplinu, i pokazuju duh žrtve i zalaganja za spasenje drugih.

Uz biblijsku istinu koju crkva ima - ovakvi ljudi su najveće svedočanstvo da je Božja crkva "Božja" inače ona od strane sveta ne bi bila prepoznata kao takva.

Dakle, uz duhovne darove datih crkvi - duhovni rodovi su jedni od najvećih pokazatelja da je crkva Božja "Božja" i ona kao takva širi jevanđelje, kako rečju, tako i silom Božjom i njenim uticajem.

Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I sta si ti sad odgovorio?

Ja ti govorim o ovome, sto vi navodite kao metodologiju po kojoj se poznaje istinito ucenje od laznog: "i doci ce mnogi u moje ime govoreci ja sam(mesija).. po rodovima njihovim poznacete ih" - to su pojedinci, koji ne zastupaju ucenje nijedne zajednice da bi smo mi mogli na osnovu toga procenjivati nauku njihove zajednice. Vec mi time procenjujemo ljude po rodovima, i njihove tvrdnje koje stoje iza toga..

U slucaju stiha koji si naveo; "vi ste svetlost sveta" - opet Isus rece za pojedince, da oni nose svetlost, i opet nece svi odsjajivati tu svetlost, jer imas bar 60% posto adventista koji nisu "svetlost sveta". I sta hoces time reci da adv. crkva nema istinu?

Tako se ne moze meriti ucenje neke zajednice, vec se mere pojedinci.. U svakoj zajednici je procentualno uvek vise onih koji su kukolj a ne psenica!

I kad Isus kaze za fariseje: "drite sve sto vam kazu" a sa druge strane ih ukorava: "rodite rod dostojan pokajanja" i "okreceni grobovi" - pokazuje da nisu imali rodove, a opet im je "nauka ispravna" - ZNACI NE MERI SE ZAJEDNICA PO RODOVIMA VEC SE MERE POJEDINCI!!!

Vi pokusavate meriti u procentima, a vas um je zatvoren, polje sagledavanja suzeno, a poznavanje ljudi i motiva srca nepostojece.

Vi sedite kod kuce, i citate propagandne materijale, gde crkva uci kako u drugim zajednicama "nema rodova", i vi verujete, a ne znate ljude niti znate njihov zivot..

A sta da kazemo o protestantskim crkvama?

Eda li ni oni "nemaju rodova", pa ajde ih optuzite za "nemanje rodova", i uzdignite sebe, pa recite kako samo "vi adventisti donosite rod"..

Sramotno je, neozbiljno i van pameti iznositi ovakve tvrdnje!!!

Po vama niko na forumu nema rod osim vas dvojice, odnosno trojice savrsenih i to adventista!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uveren sam da ni sam ne veruješ ono što pišeš, već to radiš namerno da bi terao inat sebi i drugima.

Bog nije u početku osnovao pojedince međusobno razjedinjene, već je osnovao crkvu kao organizovano telo vernih, i u toj crkvi uspostavio duhovne darove, i dao Svetog Duha koji u čoveku putem vere, i prihvatanja istine koju je dao crkvi - razvija rodove Duha.

Po rodovima se mere pojedinci, ali se meri i zajednica kojoj ti pojedinci pripadaju, jer Bog želi da SVI ljudi postanu pripadnici njegove crkve, koja ima jedinstveno učenje koje je on u njoj uspostavio.

Hvala Bogu na ovoj istini.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Uveren sam da ni sam ne veruješ ono što pišeš, već to radiš namerno da bi terao inat sebi i drugima.

Bog nije u početku osnovao pojedince međusobno razjedinjene, već je osnovao crkvu kao organizovano telo vernih, i u toj crkvi uspostavio duhovne darove, i dao Svetog Duha koji u čoveku putem vere, i prihvatanja istine koju je dao crkvi - razvija duhovne darove.

Po rodovima se mere pojedinci, ali se meri i zajednica kojoj ti pojedinci pripadaju, jer Bog želi da SVI ljudi postanu pripadnici njegove crkve, koja ima jedinstveno učenje koje je on u njoj uspostavio.

Hvala Bogu na ovoj istini.

Mozda ti i mozes meriti zajednicu po rodovima pausalno sagledavajuci, ali Isus te je demantovao, jer zli rodovi nisu dokaz da neko ima laznu nauku.

To Isus nije kazao. Bar u jednom slucaju nije, u slucaju fariseja.

Pa kako ti onda tvrdis da su rodovi merilo ispravnog i neispravnog?

Zar je Isus rekao "po rodovima poznajete da li zajednica ima ispravnu nauku" ili "po rodovima poznajete da li je prica doticnog u sladu sa evandjeljem"???

I ako uzmes u globalu rod nekog coveka moze biti zao, a on recimo adventista koji ima "istinu", kako ces ti kompletnu zajednicu osuditi? Kako ces osuditi buduci da Biblija izjavljuje "ljubav ce ohladneti", i da ce to biti primetno u crkvi, a vasa prorocica je izjavila da ce "izgledati kao da ce crkva pasti" - dakle jedan generalno zao plod u globalu!

NE MOZES TI MERITI RODOVIMA NIKAKO!

Ako to i radis za druge primeni prvo princip na sebe, jer u suprotnom si licemer.

I nikad mi ne odgovoris na post, vec uopsteno odgovaras, a to preskakanje dovoljno govori o tvojim argumentima...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pomešao si nešto, i pogrešno protumačio Hristove reči.

Isus govori za pojedince proroke, da ako se takvi pojave u crkvi, da će ih crkva prepoznati da li su pravi ili lažni po tome - da li rađaju duhovne rodove.

Crkva dakle rađa duhovne rodove i po njima se prepoznaje, a onda Isus kaže "da ako se u takvoj crkvi pojavi neki prorok, njegovo poslanstvo ako je od Boga pokazaće se u tome - da li on rađa Duhovne rodove"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, pomešao si nešto, i pogrešno protumačio Hristove reči.

Isus govori za pojedince proroke, da ako se takvi pojave u crkvi, da će ih crkva prepoznati da li su pravi ili lažni po tome - da li rađaju duhovne rodove.

Crkva dakle rađa duhovne rodove i po njima se prepoznaje, a onda Isus kaže "da ako se u takvoj crkvi pojavi neki prorok, njegovo poslanstvo ako je od Boga pokazaće se u tome - da li on rađa Duhovne rodove"

Isus ne govori za proroke, vec za mesije, koji ce tvrditi da su spasitelji kao i on. I nije bitno da li je u crkvi ili van nje, jer se time ne prepoznaju "zajednice", vec se prepoznaju "pojedinci"..

A ti izbegavas odgovoriti na kompletan post, i ti zapravo i ni ne odgovaras, vec izvrdavas i skreces naokolo.

Opet tvrdis gore kako "verujes da ne verujem u ono sto pisem"i da sam neiskren. Ti da si prorok znao bi da nije tako, a sa druge strane sam pises ono sto znas da je neistina...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako nisam odgovorio, zašto iznosiš svesno neistine.

Hristos govori o prorocima, ne o Hristosima.

"čuvajte se od lažnijeh proroka, koji dolaze k vama u odijelu ovčijemu, a unutra su vuci grabljivi. Po rodovima njihovijem poznaćete ih. Eda li se bere s trnja grožđe, ili s čička smokve? Tako svako drvo dobro rodove dobre rađa, a zlo drvo rodove zle rađa.
Ne može drvo dobro rodova zlijeh rađati, ni drvo zlo rodova dobrijeh rađati.
Svako dakle drvo koje ne rađa roda dobra, sijeku i u oganj bacaju.
I tako dakle po rodovima njihovijem poznaćete ih.
Ne će svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima"
( Matej 7. 15 - 21 )
 
Natrag
Top