Poziv članovima foruma na zajedničko udruživanje u molitvi

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Što bi to bio loš cilj i ti ja mislimo da smo upravu. Zašto ne bi to bio cilj?

Nije, zato sto ne pripada nama da nekoga ''ubedjujemo'', vec da usmerimo, a vodjstvo je od Boga.
On kaze: ''Evo stojim na vratima i kucam, ako ko cuje moj glas i otvori, uci cu i veceracu sa njim''.
Dakle Hristos je taj koji poziva, a ne mi. A ko nije pozvan, uzalud je nas trud i ubedjivanje..
Isus kaze ''moje ovce cuju moj glas'', postoje oni koji ne cuju i za njih Rec kaze: ''zatvorio je usi njihove da ne cuju, i da ne vide i da se ne obrate'' - ne zato sto ih je Bog ostavio u neznanju, vec zato sto ''ne zele da cuju'' i kada bi culi odbili bi da ga poslusaju, to su radili fariseji "zatiskivahu usi svoje da ne cuju i skrgutahu zubima svojim na njega''.
Tako i apostoli, nikada nisu ''ubedjivali'' kao sto radis ti i ostali na forumu, vec su govorili, a kad ih nisu poslusali, oni su lepo otisli. Ti radis suprotno, i to nije po Bogu, to je napadanje, a Bog nije napadan, niti ikoga prisiljava...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije, zato sto ne pripada nama da nekoga ''ubedjujemo'', vec da usmerimo, a vodjstvo je od Boga.

Šta je drugo ubjeđivanje ngo usmjeravanje. Pa Isus ej ljude usmjeravaju na zakon.

On kaze: ''Evo stojim na vratima i kucam, ako ko cuje moj glas i otvori, uci cu i veceracu sa njim''.
Dakle Hristos je taj koji poziva, a ne mi.

Piše i to ko ne primi apostole (i učenike sve) ne prima Isusa. Dakle odbijanjem nauke Biblije od nas ti odbijaš Isusa.

Isus kaze ''moje ovce cuju moj glas'',

Pa vi ne čujete njeghov glas, većina.

ne zato sto ih je Bog ostavio u neznanju, vec zato sto ''ne zele da cuju'' i kada bi culi odbili bi da ga poslusaju, to su radili fariseji "zatiskivahu usi svoje da ne cuju i skrgutahu zubima svojim na njega''.

Pa jesu apostoli skrgutali zubima koji su držali subotu kao i Isus?

Tako i apostoli, nikada nisu ''ubedjivali'' kao sto radis ti i ostali na forumu, vec su govorili, a kad ih nisu poslusali, oni su lepo otisli. Ti radis suprotno, i to nije po Bogu, to je napadanje, a Bog nije napadan, niti ikoga prisiljava...

Šta je propovijed Jevanđ. nego ubjeđivanje ljudi. Šta im govoriš ako nemaš namjeru da ih ubijediš. Koji apsurd.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Evo, imate mogućnost da u ovoj temi svojom molitvom usmerite druge na pravi put.

Ovo nije tema za osporavanje doktrina. Ovo je tema za lepo bratsko druženje i molitvu.

Pokažite svoju ljubav, strpljenje, podnošenje prema onima koji drugačije misle.

Pokažite Isusov karakter dugog podnošenja pogrešnih ideja, predrasuda...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Kako ces se moliti sa Jehovinim Svedocima kada oni niti zele, niti naseg Boga smatraju svojim Bogom? Slazem se da ovde ne treba o razlikama..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Joh 5:42 Nego vas poznajem da ljubavi Božije nemate u sebi.
Joh 5:43 Ja dođoh u ime Oca svog i ne primate me; ako drugi dođe u ime svoje, njega ćete primiti.
Joh 5:44 Kako vi možete verovati kad primate slavu jedan od drugog, a slave koja je od jedinog Boga ne tražite?

Isus Hrist
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Interesantno je primetiti da je Isus tražio način da pomogne grešnicima...

Mar 2:15 I kad seđaše Isus za trpezom u kući njegovoj, carinici i grešnici mnogi seđahu s Njim i s učenicima Njegovim: jer ih beše mnogo koji iđahu za Njim.
Mar 2:16 A književnici i fariseji videvši Ga gde jede s carinicima i s grešnicima govorahu učenicima Njegovim: Zašto s carinicima i grešnicima jede i pije?
Mar 2:17 I čuvši Isus reče im: Ne trebaju zdravi lekara nego bolesni. Ja nisam došao da dozovem pravednike no grešnike na pokajanje.

Isto tako su i apostoli tražili način da pomognu grešnicima...

1Co 9:19 Jer premda sam slobodan od svih, svima sebe učinih robom, da ih više pridobijem.
1Co 9:20 Jevrejima sam bio kao Jevrejin da Jevreje pridobijem; onima koji su pod zakonom bio sam kao pod zakonom, da pridobijem one koji su pod zakonom;
1Co 9:21 Onima koji su bez zakona bio sam kao bez zakona, premda nisam Bogu bez zakona nego sam u zakonu Hristovom, da pridobijem one koji su bez zakona.
1Co 9:22 Slabima bio sam kao slab, da slabe pridobijem; svima sam bio sve, da kakogod spasem koga.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ni Isus niti apostoli nisu odbacivali ljude!

Umesto odbacivanja oni su im priliazili na njihovom terenu i pomagali im da bolje razumeju istinu.

Hajde pokažite nam Vašu veru koju toliko branite na forumu.

Napišite nam Vašu molitvu.

Kako se Vi molite Bogu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Opet ne znam sta pises, na zalost, ti imas neku svoju matricu monologa.. Pisi lepo, nemoj tu izvoditi...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Mi se molimo isto kao i vi adventisti, kao i katolici i ostali, a J.S. , oni se ne mole Isusu vec samo Jehovi, njima je zabranjeno obratiti se Isusu..
To sam hteo reci, a sta si ti rekao, pojma nemam..
 
Natrag
Top