Povezivanje laptopa i desktopa?

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Imam problem sa cd rom-om na desktopu, ne radi više pa me zanima da li postoi mogućnost da desktop povežem na laptop i da preko njegovor roma očitavam cd-ove na desktopu? Hvala... :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
12
moze ako ih umrezis, i sherujes dvd-rom, ja tako radim samo obrnuto , crkao mi na laptopu, neznam kakvu mrezu imas, ja imam net ADSL i swicher, i on mi sam obavlja posao, sto se tice ip adresa , pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Imam Madnet wireless. Ali delim preko svica na dva kompa. Kako mislis da ''sherujes dvd-rom''? Jel na oba koristis XP?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nema veze da li je XP-7 kombinacija i sl., ja sam share-ovao podatke sa xp na win 7 i obrnuto, sve drive-ove sam video
Bitno je samo da podesis permission (dozvolu za pristup) i da ako imas Admin log, ukucas pass.
Ako je na oba kompa Win 7, onda ides na Home Group i naravno checkiras sta sve zelis da serujes, meni je, sto zavisi od brzine kartica (kod mene 100mbps), protok bio oko 13-14MB/sec, sto je oko 92Mbps-a i vise, znatno bolje, nego kod Hamachi i sl. software-a, ako su ti Gigabitne kartice, onda ide do brzine HDD-ova ili citaca
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
moze,ja sam to radio samo stavis na tom racunaru gde ti je taj cd-rom stavis da taj uredjaj delis na mrezi,i s drugog racunara pristupis deljenom uredjaju, ja to radim jer mi je sve muzika i filmovi na desktopu pa mi je hdd od ddesktopa deljiv uredjaj
 
Natrag
Top