povecanje ram memorije

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
To je brate Celeron M530 (takozvanog socket-a M za platformu PGA478, kodnog imena Santa Rosa), dakle u pitanju je laptop računar, a trebao si navesti model laptopa, sve u svemu on koristi SODIMM DDR2 RAM (takav je memorijski kontroler CPU-a), pošto zavisi od ploče podrška o maximalnom value RAM-a po slotu, trebaš prvo proveriti na sajtu proizvođača notebooka koliko podržava RAM-a po slotu, a ja mislim pošto je laptop sa solidnim processorom, da može da ide do 2GB RAM-a po slotu, cena SODIMM DDR2 RAM-a je oko 20-tak evra i za win 7 bi trebao ubaciti bar još 2GB na postojeću količinu i mislim da je odgovarajuća brzina istog 533Mhz ili 667Mhz, što opet zavisi od modela laptopa, mada ja lično ne bih išao na win 7 zato što CPU ima samo jedno jezgro i jedan thread za instrukcije, što može dovesti do značajnih usporenja sa novijim aplikacijama u win 7 (podrška seta instrukcija SSE3 suplementno tokom novijeg core steppinga).
Podržava x64 aplikacije i ima 1MB L2 Cache-a, što ga čini veoma dobrim u radu na XP SP3, dok će na win 7 biti značajnih usporenja u radu.
Dakle idi na sajt proizvođača i pogledaj podršku za njega za win 7 (driver-i, aplikacije, propratni software, kao i BIOS)
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
11
Pozdrav forumu. Trebao bi mi jedan savet oko pojacanja grafike. U stvari koju bih najacu karticu mogao da stavim na Sonijev racunar sledece konfiguracije:

Intel pentium 4, 2,6GHz
Ram 1.5GB
Asus P4SD-VX
Geforce FX 5600
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Batali brate upgrade, staro je to, nema bolje grafike za taj CPU, slab je, svaku jacu grafu da stavis, samo ces gusiti sistem.
Ostavi to tako kako je i kupi racunar za 300-400 evra za game, a to prodaj da dodas za novi, pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
OS je Windows XP sp 3, 32-bitni. Na maticnoj ima jos dva utora za RAM, pa me interesuje, ako Windows 32-bitni ne podrzava vise od 3 GB rama, da li je bitno u koji od ova dva utora staviti jos 1 GB rama. OS je na C particiji, pa me interesuje kako povecati C particiju na ustrb E particije, ili mora od D. Mnogo pitanja ali, hvala.

Sto se tice promene velicine neke particije mozes koristiti Easus partition manager skini ga sa interneta program je
besplatan za nekomercijalno koriscenje!Ja ga korisim i nikad problema nisam imao!
A prosto mozes oduzeti od bilo koje particije i dodati na C!
Pozeljno je od one na kojoj imas vise mesta od te oduzmi!
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruka
2
Zdravo , treba mi odgovor na pitanju "Da li mogu da povecam ram memoriju sa 1gb na 2gb"? Evo vam konfiguracija mog kompa .
System :
Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3

Computer:
Intel(R)
Pentium(R) 4CPU 2.40 GHz
1.00 GB of RAM

Ja bih zeleo da mu dodam jos 1GB rama da li to mogu ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Zdravo , treba mi odgovor na pitanju "Da li mogu da povecam ram memoriju sa 1gb na 2gb"? Evo vam konfiguracija mog kompa .
System :
Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3

Computer:
Intel(R)
Pentium(R) 4CPU 2.40 GHz
1.00 GB of RAM

Ja bih zeleo da mu dodam jos 1GB rama da li to mogu ?

koja je maticna ploca?
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Na poslu imam stari kompjuter na kome je instaliran XP .

untitled6-bmp.jpg

Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3
Computer:
AMD sempron (tm) procesor LE 1150
2.00 GHz 384 mb RAM
Matična ploča: Asus M2V MX SE (CPU1)
Kod:
[URL]https://www.asus.com/Motherboards/M2VMX_SE/specifications/[/URL]
Memorija: DDR2 512 mb

Zanimaju me tri stvari:

1. Da li bih dodavnjem RAM memorije dobio nešto u brzini rada ovog računara i koliko je to isplativo?
2. Koliko bih maksimalno mogao da dodam RAM memorije na ovakvu konfiguraciju?
3. Da li bih eventualnim dodavanjem RAM memorije ovaj računar mogao da radi sa WIN 7?

rezime-bmp.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
1. isplativo je
2. na sajtu pise 4GB max
3. treba ti barem 2GB rama da bi radio normalno i jacu grafiku
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
n3m3sis kad kažeš grafika, možeš li mi na osnovu podataka reći kakvu grafičku karticu da stavim? Ako nije problem, gledajući matičnu ploču, napiši mi tačan model i oznaku grafičke kartice koja bi joj odgovarala za minimalne zahteve. Da li bi nekako mogao da koristim postojeću grafičku karticu, ako instaliram najmanje zahtevni WIN 7 Starter?

Ova matična ploča ima sam dva slota za RAM memoriju. Na jednom slotu je 512mb. Ima li smisla stavljati na drugi slot 2gb memorije istih karakteristika kao što ih ima ova od 512mb. Da li bi to radilo?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
imas PCI Express x16 slot, mozes staviti bilo koju graficku kartu, sto se mene tice stavi barem 256mb, ne bih preporucio na postojecoj grafici, mada vidjecemo sta kazu drugi clanovi.

sto se tice rama ako mislis povecavati onda stari ram vadis, 2 razlicite memorije razlicitog takta se ne uklapaju, komp ce raditi neko vrijeme normalno al prije ili kasnije jedan od cipova ce riknuti, tako da mijenjaj citav ram
 
Natrag
Top