povecanje particije

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
zamolio bih bokija ili ko zeli da napravi tutorijal, kako povecati jednu particiju na ustrb druge. Naime, moj jedan HD je podijeljen na tri particije C,D i E. Zelio bih povecati C particiju na ustrb E particije, pa me interesuje kako se to radi i sta je potrebno od programa. hvala
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
skines particion magic 9, i tu nadjes opciju resize particion, normalno, moras imati praznog prostora, i onda odredis koliko zelis da povecas jednu particiju, a koliko da smanjis drugu...nije ti to tesko...kada skines program, javi ako ti budu trebala dodatna upustva...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
zamolio bih bokija ili ko zeli da napravi tutorijal, kako povecati jednu particiju na ustrb druge. Naime, moj jedan HD je podijeljen na tri particije C,D i E. Zelio bih povecati C particiju na ustrb E particije, pa me interesuje kako se to radi i sta je potrebno od programa. hvala

slicno kao i kreiranje nove zasta postoji tutorijal......... najlakse ti je Particion Magic programom.......osmica,devetka,nebitno......


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Da bi se povećala veličina particije C na račun particije E,mora se :
1) obrisati/smanjiti E (što mu dođe slično,jer u oba slučaja ostaje neformatirani međuprostor)
2) particija D "pomeriti" udesno za veličinu pomenutoga neformatiranoga prostora,a potom i "skratiti" sa leva za iznos za koji smo je udesno povećali
3) sada se,jedno pokraj drugoga,nalaze particija C i neformatirani prostor i lako je C proširiti na uštrb njega
Sve ovo deluje krajnje komplikovano,ali nije.U download sekciji se,pod naslovom "Sistemski alati",nalazi nekoliko verzija Paragonovih programa koji su za dotični posao najprimereniji.To su Hard Disk Manager (najkompleksniji) i Partition Manager(ograničenijih mogućnosti,ali će pristojno odraditi posao).Ja sam okačio čak i butabilni RecoveryCD (H.D.Manager 2009),ukoliko neko ne želi da instalira dotični program na sistem,a želi da završi pomenute poslove.Izbor je na korisniku.
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
U WIN7 postoji opcija-program koji to već radi... Normalno, za svaki posao postoji bar po nekoliko programa, i oni su isključivo stvar (kako to da nazovem?) navika...Nijedan program nije "najbolji", inače bi se jedino on instalirao.
 
Natrag
Top