potrebna mi je pomoc oko laptopa

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Lap je HP G7000, jako lose radio, pun svega. Aj reko da srusim sistem. Uzmem sedmicu koju sam par dana ranije ubacio kod sebe u komp i krenem da udjem u bios i on mi trazi neku sifru, ako me razumete! Naravno ne znam je posto je komp od ko zna koga kupljen (cale kupovao) aj reko necu ga rusiti neka radi tako jos malo, kad posle restartovanja on mi trazi da stisnem neko dugme da bi bootovao sa cd-a reko super sad cu ga srusiti. medjutim kad sam formatirao particije on je digao sistem i kad je prvi put restartovao komp izbacio mi je gresku gde kaze (Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and click "Next."
3. Click "Repair your computer."
If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File: \Windows\system32\winload.32
Status: 0xc000000f
Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt. )
I imam ENTER=Continue i ESC=Exit
Moze pomoc molim vas... Sta da radim?
E da i kad sam brisao particije, napravim C da mi bude 40 GB i ostane mi jos 70 GB za D, napravim i D i onda mi ostane 100 MB slobodno i to ne mogu da rasporedim niti da obrisem, i to mi bude sistem, a C i D mi budu primary... Sta da radim s tim? Jel to ima kakve veze!
Molim vas pomozite mi!
Unapred zahvalan!
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Particija od 100 MB koju nije moguce pomjeriti je normalna stvar kad instaliras Win 7, nista ne smeta.
Problem je mozda izazvao rano vadjenje CD-a iz citaca.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Lap je HP G7000, jako lose radio, pun svega. Aj reko da srusim sistem. Uzmem sedmicu koju sam par dana ranije ubacio kod sebe u komp i krenem da udjem u bios i on mi trazi neku sifru, ako me razumete! Naravno ne znam je posto je komp od ko zna koga kupljen (cale kupovao) aj reko necu ga rusiti neka radi tako jos malo, kad posle restartovanja on mi trazi da stisnem neko dugme da bi bootovao sa cd-a reko super sad cu ga srusiti. medjutim kad sam formatirao particije on je digao sistem i kad je prvi put restartovao komp izbacio mi je gresku gde kaze (Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and click "Next."
3. Click "Repair your computer."
If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File: \Windows\system32\winload.32
Status: 0xc000000f
Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt. )
I imam ENTER=Continue i ESC=Exit
Moze pomoc molim vas... Sta da radim?
E da i kad sam brisao particije, napravim C da mi bude 40 GB i ostane mi jos 70 GB za D, napravim i D i onda mi ostane 100 MB slobodno i to ne mogu da rasporedim niti da obrisem, i to mi bude sistem, a C i D mi budu primary... Sta da radim s tim? Jel to ima kakve veze!
Molim vas pomozite mi!
Unapred zahvalan!


Sve to ponovo uradi ali naredni puta označi da instalacija ide na C Particiju a Reserved dio od 100MB ne diraj....
 
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
4
Evo, probaj ovo..
Kod:
https://neosmart.net/wiki/0xc000000f/
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
Nisi rekao za šta ti treba, jer ovakav laptop je dovoljan za neko blaže surfovanje, rad u Office-u i gledanje ponekog klipića u nešto manjoj rezoluciji (720p). Što se procesora tiče, ako ćemo iskreno, nikad nisam čuo za tu verziju, ali to ne znači puno jer ni ja nisam baš najstariji (ne gledaj datum rođenja, nećeš me shvatiti ozbiljno :) ), ali sam u svakom slučaju pogledao specifikacije. 64-bitni je, što je dobro, i dual-core je, što je za gorepomenute potrebe sasvim dovoljne. Međutim, RAM je DDR2, što i nije za pohvalu, a sa 2GB nećeš moći baš najbolje da furaš 64-bitni Windows (2GB je sami minimum za to), pa ti preporučujem da uzmeš 32-bitnu verziju, ili, još bolje, uzmi neki lakši i besplatan OS (Linux ili slično). Grafička je iz vremena kada se još zvala ATI, što govori samo za sebe. Sa 128MB sopstvenog rama i jezgrima na 350MHz teško ćeš prestići neke starije Intelove integruše, ali opet, za ono gore je sasvim dovoljno. Moraćeš da improvizuješ oko HDD-a, ili da kupuješ eksterni, ili da koristiš neki Cloud storage. Šta da ti kažem, a da to ne bude samo copy-paste prve rečenice.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
hvala na obrazlozenju... mislio sam ga imati za net i po koju igricu tipa call of duty 1,2, Jagged Alliance 2, Red Alert 2 ili tako nesto. Nasao sam ga 100 E pa zato pitam... da li se isplati dati te pare za njega...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
izvadio sam hdd iz njega, proverio ga preko sentinela preko eksternog kucista, i pokazao mi je da je helt 11% i da ima 498 bad sectora... :D :D :D DA LI TO ZNACI DA JE RIKNUO... :D :D :D
Moram ga ipak menjati...
 
Natrag
Top