postavljanje lustera

Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
39
Potrebna pomoc
Juce sam postavio luster sa tri grla, ima dakle tri zice kao i na plafonu.
povezao sam prema bojama:plavu sa plavom, braon sa braon, zeleno-zutu sa zeleno zutom.
posle sat vremena umalo nije izgoreo luster.
Problem je u tome sto na zidu ima dva prekidaca a na plafonu tri zice.
Zna li neko kako da povezem da jedan prekidac pali dve sijalice a drugi jednu sijalicu
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2010
Poruka
14
Ja ne znam da crtam po ovome, ali ću probati da ti sve detaljno objasnim.U razvodnu kutiju dolazi mfs sa tri provodnika crni (faza), plavi (nula) i zeleno-žuti (uzemljenje).Zeleno-žuti provodnik u razv. kutiji završava svoj put (što naravno nije dobro jer luster u tom slučaju ostaje bez uzemljenja).Plavi provodnik iz razv. kutije ide na takođe plavi prema lusteru. .Crni prov. ide na serijski prekidač na dva manja zavrtnja istovremeno.Sa većeg zavrtnja plavi prov. ide u razv. kutiju i tamo se vezuje na crni prov. ka lusteru. Sa drugog većeg zavrtnja zeleno-žuti prov. se u razv. kutiji povezuje na zeleno-žuti ka lusteru.NAPOMENA:najpre skini i proveri veze na lusteru.Plavi prov. se vezuje na gornje kontakte (dodiruje ih zavrtanj sijalice) svih sijaličnih grla istovremeno.Crni se vezuje na dva sijalična grla istovremeno (na donje kontakte).I najzad, zeleno-žuti na preostalo sijalično grlu.Pre svega isključi (odvrni) odgovarajući osigurač.Good Lucky.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Potrebna pomoc
Juce sam postavio luster sa tri grla, ima dakle tri zice kao i na plafonu.
povezao sam prema bojama:plavu sa plavom, braon sa braon, zeleno-zutu sa zeleno zutom.
posle sat vremena umalo nije izgoreo luster.
Problem je u tome sto na zidu ima dva prekidaca a na plafonu tri zice.
Zna li neko kako da povezem da jedan prekidac pali dve sijalice a drugi jednu sijalicu

...ako si sve spojio boju na boju,a nakon sat vremena kao što kažeš....umalo izgorio luster....od koliko wati si stavio sijalice,a koliko
piše da smije biti.Ovo mi izgleda kao preopterećenje.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
39
hvala svima.
Zvao sam majstora, sve sam povezao dobro ali treca zica koja viri iz lustera nije u lusteru bila povezana, tako da je majstor otvarao ceo luster da bi spoio tu trcu zicu.
 
Natrag
Top