Postati ateista

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Subjektivizam je nesto sasvim drugo, ja sam govorio o zivom iskustvu Bozjeg otkrivenja coveku, u kome covek ne ucestvuje svojim razumom i razmisljanje, vec je to inicijativa Bozja da se objavi kome hoce i gde i u kojim okolnostima hoce.

Mozes li malo detalnije opisati to zivo iskustvo bozijeg otkrivenja coveku? Da te ne shvatim opet pogresno....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mozes li malo detalnije opisati to zivo iskustvo bozijeg otkrivenja coveku? Da te ne shvatim opet pogresno....

Kao uvod u ovaj odgovor naveo bih jedan tekst koji upravo govori o obecanju koje je Isus dao svojim ucenicima na poslednjoj veceri pred svoju smrt, da ce on nakon svoje smrti ostvariti jednu prisnu zajednicu sa svojim ucenicima i da ce im se objaviti zajedno sa Ocem i Svetim Duhom.

"Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.

Нећу вас оставити сиротне; доћи ћу к вама.
Још мало и свет мене више неће видети; а ви ћете ме видети; јер ја живим, и ви ћете живети.Ко има заповести моје и држи их, он је онај што има љубав к мени; а који има љубав к мени имаће к њему љубав Отац мој; и ја ћу имати љубав к њему, и јавићу му се сам.
И рече Му Јуда, не Искариотски: Господе! Шта је то да ћеш се нама јавити а не свету?
Исус одговори и рече му: Ко има љубав к мени, држаће реч моју; и Отац мој имаће љубав к њему; и к њему ћемо доћи, и у њега ћемо се станити.
Који нема љубави к мени не држи моје речи; а реч што чујете није моја него Оца који ме посла.
Ово вам казах док сам с вама.
А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох" ( Jovan 14. 15 - 26 )

Ovajt tekst sagledan u kontekstu nekih drugih tekstova u bibliji, postavlja neka kljucna pitanja koja zadiru u samu sustinu vere kao takve i problema Bozjeg postojanja.
Sta je vera sama po sebi, i kakve rezultate ona mora proizvesti u onome koji veruje, i da li uopste mora proizvesti neke rezultate?
Razlicite crkve razlicito tumace pojam vere, smatrajuci je slepim pokoravanjem odredjenim verskim pravilima i obredima, poslusnoscu crkvenim zapovestima i crkvenom poretku, gde covek kroz sam obred dozivljava sugestivno smirenje savesti, bez da je ta vera proizvela trajni efekat na coveka i unutrasnju promenu u njegovom bicu koja je proizvod natprirodnog delovanja sile koja dolazi spolja, a koja je Bozanskog porekla.

Prava vera u svakom slucaju poodrazumeva i poslusnost Bozjoj volji zapisanoj u Bozjoj reci, ali je ona mnogo vise od samih covecijih subjektivnih dela ili zelje da veruje i zivi po nacelima biblije, prava vera je uspostavljanje zive zajednice sa Bogom koja se ostvaruje progresivno u skladu sa covekovom zeljom i iskrenoscu da ovu potpunu zajednicu i ostvari.

Vera pre svega nije nesto sto je proizvod samog coveka kao takvog, i ako svi mi imamo tu klicu Bozanskog u sebi jer smo stvoreni od Boga, imamo savest koja je Bozanski deo.
Ziva vera je nesto sto dolazi od Boga ili jednostavno postoji u coveku kao nekakav unutarnji glas ciji je izvor u Bogu, ali mnogi danas kazu, kako mogu da verujem ono sto nisam video.
To je pocetna greska koju prave mnogi u svom neverstvu, a posto je vera nesto sto dolazi Boga, logicno da ako postoji neverstvo, da se ona mora traziti, ili imati jednostavno dovoljno iskrenosti da se spozna istina o Bogu, koju Bog vidi i deluje u skladu sa covekovom unutrasnjom teznjom bez da je covek unapred trazio veru.

Sto se tice rezultata koji dolaze kao preoizvod vere, oni su u bibliji prikazani kroz iskustvo koje jedan covek dozivljava, a koji su posledica delovanja natprirodne sile odnosno Boga na covekov um, srce i dusu, gde covek iskustveno dozivljava neposredno otkrivenje Boga u svom zivotu, otkrivenje njegove slave, pa cak i fizicke pojave ili ostvaruje direktnu komunikaciju sa njim na razlicite nacine formulisane i u Bozjoj reci.

Najvece cudo koje covek dozivljava putem vere jer cudo novorodjenja, ili krstenja Duhom Svetim, u kome covek dozivljava unutarnju duhovnu pa cak i fizicku promenu, koja se ispoljava unutarnjim ispunjenjem jednom zivom ljubavlju, radoscu i mirom koje se ne mogu opisati ljudskim recima, covek dobija duhovni vid i vidi Bozansku realnost onako kako mu je data, ceo kosmos mu je otvoren, um cist i sirok, teret koji je pre osecao na svojim plecima je spao i on se oseca lagan i oslobodjen, njegov hod i drzanje su dostojanstveni, glas harmonican i blag, pogled mu je vedar, lice odsjajiva nebeskom radoscu i spokojstvom, on je pun saosecanja i ljubavi, pozrtvovan i predusetljiv, itd, itd.


Covek u takvom stanju kroz veru dozivljava i gore pomenuta otkrivenja Bozanske slave, on mozda nece uvek imati Bozansku fizicku pojavu pred sobom, ali ce Duhom Svetim koji ce biti u njegovom srcu imati savrseno poverenje u Boga, i Duh Sveti ce ga voditi i usmeravati u svakom trenutku i govoriti kroz savest, a po potrebi i davati i mnoga druga licna iskustva.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Када се роди човек и када први пут постане свестан, он схвата да га је Нешто створило, јер зна да није сам себе створио. То Нешто се по дефиницији зове Бог. Дакле, човек се рађа са свешћу о Богу, свом Створитељу. Међутим, Бог нам је дао слободну вољу да заборавимо на свог Створитеља. Када човек заборави свог Створитеља, постаје атеиста.

Међутим, много је оних који за себе кажу да су верници, а не поштују све Божије заповести. Они су заправо атеисти који с времена на време покушавају да се врате на прави пут који подразумева поштовање Бога. Зашто су атеисти када кажу да верују у Бога? Неки од њих верују да ће их практиковање религијских обреда решити мука и на то се своди њихова вера у "Бога". Али у критичном тренутку када крше неку Божију заповест, они заправо заборављају Бога, јер не верују да су Његове заповести прави избор, па бирају да крше те заповести. Бог нам је дао да бирамо између онога што је одредио као добро и онога што је одредио као лоше. Божијим заповестима записаним у Библији је описано шта је лоше, а да је то стварно лоше,може се проверити у пракси. Када год човек прекрши Божију заповест, он се осећа лоше и то је знак. Међутим, много људи наставља да крши Божије заповести и поред тог лошег осећаја, јер верују заправо атеистичким "мудростима" и учењима. Свака вера која одбацује правог Бога је атеизам. Дакле, нису атеисти само они који одбацују постојање било каквог "бога", него и сви они који одбацују правог Бога.

А једино право решење, тј. једини прави пут, је поштовање Божијих заповести, међутим њих може да поштује само онај ко воли Бога. Ко Га не воли, увек ће наћи неки изговор да их не поштује и биће атеиста. То је тако Бог наместио да буде да после нико не би рекао да га је Бог натерао поштовању Божијих заповести! И зато је Исус рекао да је прва Божија заповест: "Воли Бога свим срцем својим и свом мишљу својом". Одатле се почиње пут ка царству небеском.

А у царству небеском је свако био бар као дете, само су га многи заборавили. Зато је Исус рекао: "У царство небеско нећете ући док не постанете као деца".
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Cudna stvar da mnogo krstenih ljudi koji su kvazi vernici, ili cak i ateisti nisu osetili nista prilikom novorodjenja tj. krstenja. Uostalom moje je pitanje bilo sta ti osecas konkretno, ne uopsten govor o tome, ili kako bi to trebalo da izgleda po bibliji... Nema veze ako cemo ostati uskraceni za kompletan dozivljaj, opet mora se bar nesto moci opisati recima... Kako funkcionise ta komunikacija, da li je jednosmerna, dvosmerna, da li govori, pise ili razgovarate telepatski, mozda salje neke znakove, munje, kisu i ostalo... Moze se reci da je bog prilicno probirljiv, posebno sto ocigledno vecina krstenih nikada nije osetilo takav osecaj, kamoli oni koji nikada nisu dosli u dodir sa biblijom, posta je ona kljuc izgleda da se uopste konkurise za taj "posao" vernika...

Када се роди човек и када први пут постане свестан, он схвата да га је Нешто створило, јер зна да није сам себе створио. То Нешто се по дефиницији зове Бог. Дакле, човек се рађа са свешћу о Богу, свом Створитељу. Међутим, Бог нам је дао слободну вољу да заборавимо на свог Створитеља. Када човек заборави свог Створитеља, постаје атеиста.

Међутим, много је оних који за себе кажу да су верници, а не поштују све Божије заповести. Они су заправо атеисти који с времена на време покушавају да се врате на прави пут који подразумева поштовање Бога. Зашто су атеисти када кажу да верују у Бога? Неки од њих верују да ће их практиковање религијских обреда решити мука и на то се своди њихова вера у "Бога". Али у критичном тренутку када крше неку Божију заповест, они заправо заборављају Бога, јер не верују да су Његове заповести прави избор, па бирају да крше те заповести. Бог нам је дао да бирамо између онога што је одредио као добро и онога што је одредио као лоше. Божијим заповестима записаним у Библији је описано шта је лоше, а да је то стварно лоше,може се проверити у пракси. Када год човек прекрши Божију заповест, он се осећа лоше и то је знак. Међутим, много људи наставља да крши Божије заповести и поред тог лошег осећаја, јер верују заправо атеистичким "мудростима" и учењима. Свака вера која одбацује правог Бога је атеизам. Дакле, нису атеисти само они који одбацују постојање било каквог "бога", него и сви они који одбацују правог Бога.

А једино право решење, тј. једини прави пут, је поштовање Божијих заповести, међутим њих може да поштује само онај ко воли Бога. Ко Га не воли, увек ће наћи неки изговор да их не поштује и биће атеиста. То је тако Бог наместио да буде да после нико не би рекао да га је Бог натерао поштовању Божијих заповести! И зато је Исус рекао да је прва Божија заповест: "Воли Бога свим срцем својим и свом мишљу својом". Одатле се почиње пут ка царству небеском.

А у царству небеском је свако био бар као дете, само су га многи заборавили. Зато је Исус рекао: "У царство небеско нећете ући док не постанете као деца".

Ponovo, kako bi neko ko je rodjen u nehriscanskom svetu uopste i znao za zapovesti?
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cudna stvar da mnogo krstenih ljudi koji su kvazi vernici, ili cak i ateisti nisu osetili nista prilikom novorodjenja tj. krstenja. Uostalom moje je pitanje bilo sta ti osecas konkretno, ne uopsten govor o tome, ili kako bi to trebalo da izgleda po bibliji... Nema veze ako cemo ostati uskraceni za kompletan dozivljaj, opet mora se bar nesto moci opisati recima... Kako funkcionise ta komunikacija, da li je jednosmerna, dvosmerna, da li govori, pise ili razgovarate telepatski, mozda salje neke znakove, munje, kisu i ostalo... Moze se reci da je bog prilicno probirljiv, posebno sto ocigledno vecina krstenih nikada nije osetilo takav osecaj, kamoli oni koji nikada nisu dosli u dodir sa biblijom, posta je ona kljuc izgleda da se uopste konkurise za taj "posao" vernika...

Ponovo, kako bi neko ko je rodjen u nehriscanskom svetu uopste i znao za zapovesti?


Ja sam svoje licno iskustvo obracenja i zajednice sa Bogom opisao na ovom forumu u temi koju sam pokrenuo pod naslovom "ISKUSTVA SA BOGOM"

Sve sto sam gore opisao kao proizvod vere sam doziveo licno u svom zivotu i u toku traganja za istinom.
Inace od kad znam za sebe imao sam neku vrstu vere u duhovni svet, ali se ta vera ispljavala na drugaciji nacin, zanimanjem za natprirodno, i citanjem okultisticke literature.
I ako sam i u to vreme redovno posecivao crkve - uglavnom tradicionalne, nisam poznavao rec Bozju niti je ikada citao.
U trenutku kada mi je rec Bozja postala dostupna, i kada sam poceo aktivno da je proucavam, moj zivot se promenio iz korena, upoznao sam tvorca punog ljubavi i neznosti, i jos u pocetku doziveo neka upecatljiva iskustva sa Bogom, a kasnije i iskustva o kojima sam ovde pisao, obracenje i krstenje Duhom Svetim, licno isceljenje od bolesti putem molitve, i zajednicu sa Bogom gde mi je Bog licno progovorio, i jos mnoga druga iskustva o kojima ne bih pisao jer se ticu licnih poziva koja mi je upucivao na sluzbu propovednika i vesnika jevandjelja, i licnih otkrivenja koja mi je davao.

Iskustva su razlicita od slucaja do slucaja, i nijedno iskustvo nije identicno sa iskustvom drugog coveka, kao i okolnosti u kojima ga je doziveo, s time da je proizvod identican, a to je promena koju Bog cini u coveku, i rodovi koji iz toga proisticu "Ljubav, radost, mir, trpljenje, krotost, uzdrzanje, poniznost, itd, kao i poslusnost Bozjim zapovestima i oslobodjenje od greha i gresnih misli i dela.

Bog se coveku otkriva na razlicite nacine
opisane i u otkrivenjima njegove reci, a to je kroz svoju rec, putem sna ili u viziji, kroz znakove, glasom Svetoga Duha koji se obraca covekovom uhu kao i srcu, i fizicki, sto je danas najredji oblik iskustva koji neko moze da dozivi.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Pa, sad, čovjek može smatrati dokazom šta hoće, ali je sasvim druga stvar koliko se takav dokaz zasniva na objektivnoj stvarnosti i naučnoj verifikaciji.

Čoveka možeš da vidiš kako nešta pravi recimo nekim alatima a na koji način objasniti kako Bog gradi atom tj. kako to demonstrirati ? Nemoguće je to demonstrirati mada nauka koja proširuje nove vidike u tim oblastima na taj način sve više otkriva Boga. Materija od koje se sastojimo konstruisana je pomoću frekvencije struna.Predpostavalja se od dvadeset tonova. Kombinacija tih frekvencija je nešta slično akordu koji kad se zada njegov ton ne prestaje. Na gitari se odsvira jedan akord i on polako staje ali ovi akordi koji proizvode materiju su ustaljeni. Može se reći da Bog stvara kao kad muzičar na instrumentu stvara lepe tonove. Pogledajte najnovija saznanja kimatike i na koji način frekvencija stvara strukture. O tome može mnogo da se razmatra ali što dublje zalazimo u ta područija sve je više divljenja na koji način sve funkcionikše.
Osim toga postoje i mnogo konkretniji dokazi o postojanju Boga i duhovnog sveta u vidu paranormalnih pojava koje nisu ni malo retke ali nauka ih sve od reda zanemaruje. Neke su blaže prirode a od nekih se diže kosa na glavi ali nauka to zanemaruje i ne želi da to vidi kao jasne dokaze da nismo sami. Doduše te pojave su uglavnom štetne prirode ali i tu se naša biblija pokazuje kao istinita kad nas upozorava da se čuvamo tih pojava pa čak i snova koji mogu recimo da imaju jasno proročko značenje jer ipak dolaze iz oblasti demonskih sila.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kod:
http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

peko ceka te milion dolara ako dokazes bilo koju paranormalnu pojavu, ovaj izazov stoji vec 16 godina i niko nije uspeo da dokaze ni jednu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naravno, peko, da nauka odbacuje sve što se egzaktno ne može dokazati i provjeriti, pa i tkz. paranormalne pojave. Pričaš o teoriji struna, a zanemaruješ činjenicu da je to naučna teorija, a ne Božija. Ili, možda i u Bibliji ima nešto o tome?:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kod:
http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

peko ceka te milion dolara ako dokazes bilo koju paranormalnu pojavu, ovaj izazov stoji vec 16 godina i niko nije uspeo da dokaze ni jednu.

Da bi to dokazao ipak bi morao da se povežem sa demonskim silama preko kojih te pojave dolaze a ja to ne želim. Mada tih dokaza ima na stotine i to snimljenih i nauka ih sve od reda zanemaruje.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Snimljenih ? Ima snimljeno i kako dejvid koperfild sece ljude na pola, i kako Dynamo hoda vertikalno po zgradama, jel treba i u to da poverujem ?
 
Natrag
Top