Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
U svijetu ima preko 400 miliona Pravoslavaca koji vjeruju u Sveto Pismo i sve sto tamo pise, a vas nekoliko ateista ovdje pokusava da ima kaze da su u zabludi.Vi se ovdje izrugujete meni kao Pravoslavcu ali to i nije bitno nego se izrugujete ovim 400 miliona sto nisu na ovom forumu.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U svijetu ima preko 400 miliona Pravoslavaca koji vjeruju u Sveto Pismo i sve sto tamo pise, a vas nekoliko ateista ovdje pokusava da ima kaze da su u zabludi.Vi se ovdje se izrugujete meni kao Pravoslavcu ali to i nije bitno nego se izrugujete ovim 400 miliona sto nisu na ovom forumu.
Niko se ovdje ne izruguje praovslavlju, pa ni tebi kao pravoslavcu. I ne samo pravoslavlju, ovdje nema izrugivanja niti jednoj vjeri od strane ateista. Ako vama koji vjerujete ateisti sugerišu da ste u zabludi i da Bog ne postoji, to nije izrugivanje, to je njihovo mišljenje i ne treba da te to vrijeđa.
A ovo je tema o postanku Zemlje. Zašto ovdje pokrećeš pitanje o tome? Zar ne postoji tema Pravoslavlje?
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Niko se ovdje ne izruguje praovslavlju, pa ni tebi kao pravoslavcu. I ne samo pravoslavlju, ovdje nema izrugivanja niti jednoj vjeri od strane ateista. Ako vama koji vjerujete ateisti sugerišu da ste u zabludi i da Bog ne postoji, to nije izrugivanje, to je njihovo mišljenje i ne treba da te to vrijeđa.
A ovo je tema o postanku Zemlje. Zašto ovdje pokrećeš pitanje o tome? Zar ne postoji tema Pravoslavlje?

Tako to urednice izgleda gledajuci vasim ocima a to tako ne izgleda kada gleda jedan Pravoslavni vjernik.Tema jeste o postanku zemlje znam da citam i mislim da sam na pravoj temi.U mom predposlednjem postu sam naveo koliko ima Pravoslavnih vjernika na zemlji i svaki od njih zna i vjeruje da je Gospod stvorio zemlju i sve na njoj.Neznam da li ste upoznati sa ucenjem Pravoslavne vjere a ako jeste onda treba da znate da svako drugo tumacenje o nastanku zemlje je hula na Gospoda i to tako gleda svaki Pravoslavni vjernik.Jeste li se ikada zapitali urednice da od toliko Pravoslavnih vjernika koliko ih ima u Srbiji i na svijetu nesto ih nema na ovom pdf religija.Reci cu vam odgovor,ja sam registrovan na mnogim Pravoslavnim forumima i tamo sam ih molio da dodju ovdje na ovaj forum da mozemo da pisemo o nasoj vjeri Pravoslavnoj.Njihov odgovor je bio da Pravoslavni vjernik nema sta da trazi na ovom pdf religija gdje se gazi ime Bozije.Vi urednice treba da znate jednu stvar da mnogi koji ucestvuju na pdf religija i predstavljaju se kao ateisti ustvari nisu ateisti vec pripadnici raznih sekti kojima je samo vazno da pogaze Pravoslavlje to je njima jedina misija.Ja postujem ljude koji su ateisti iz razloga sto njima nije Gospod pokazao svoje postojanje iz razloga samo Njemu znanom.Ali cuvajte se sektasa to su ljudi koji se stalno mole djavolu to su vuci u jagnjecoj kozi koji svojim pisanjem varaju mnoge.Lako cete poznati te osobe oni svojim slatkorijecivim pisanjem sebe odaju a ustvari su sakupljaci posrnulih dusa za djavola.Ja cu moliti Gospoda urednice da vam za zivota otvori oci samo jedan minut da vidite istinu a kada se to desi onda cete me pronaci da mi to kazete u to sam siguran.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne možeš biti tako isključiv, čovječe! Ljudi koji ne vjeruju u Boga i njegovo postojanje, ne vjeruju ni da je on stvorio zemlju. I to nije nikakva hula, nego njihovo mišljenje na koje imaju prvo, kao što i ti imaš na svoje.
I opet ovdje pišeš o svemu samo ne o temi. Kakve veze imaju sekte sa ovom temom?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za 100 dinara
Ako je zivot nastao slucajno pre par milijardi godina ,zasto opet ne bi nastao slucajno nakon toliko milijardi godina?
danas naucnicima stoji bas sve za uspesan eksperiment kojim bi dokazali da je zivot nastao iz nezive materije.Sta im jos fali za eksperiment?
Od kad zastupas teoriju evolucije?
Da li si evoluciju prihvatio kriticki ili bez ikakve kritike,prema autoritetu skole ili vec ko zna koga?
Da li treba jos da ti pojasnim ova jednostavna pitanja?

za Jureta
kad pricamo o bajkama,ispricaj mi svoju bajku kako je zemlja nastala slucajno.,ali sa dokazima koji potvrdjuju tu slucajnost.
Nadalje biblija nigde ne pise da ju je neki cika Bog napravio za doslovnih 7 dana od po 24 sata(i ja sam protiv tog misljenja o 7 doslovnih dana)
O toj tvojoj takozvanoj pistaljki da li je nastala slucajno ili ne,sam si rekao.I ja kad sam bio mali ,pravio sam mnogo sto sta,ali to nije licilo na ono sto sam ja hteo.Poenta je da je cak i to sto nisam hteo,ili ta tvoja pistaljka nastala necjim svesnim radom.Svidja mi se sto si primetio ,da je svirala ,samo ako bi se duvalo u odredjeno mesto_Oko nas ima jos mnogo cega ,sto mu ljudi ne znaju ni upotrebu,a kamoli svrhu.


za rollmilana
Ako mislis na nastanak ljudi Biblija pise da je Adama stvorio od zemlje,a Evu od Adamovog rebra.
Cinjenica je da se u ljudskom telu nalazi sve ono cega ima i u zemlji,i da se nakon smrti pretvara u zemlju od koje je stvoren.
Da li je to netacan izvestaj?Sto se svrhe tice,slicna je kad neki roditelj zeli da ima decu koja bi zivela srecno i bericetno.Ima li nesto loseg u tome?
Nadalje kad govorimo KAKO,valjda smo nesto naucili iz Ajnstajnove
E = m * c na kvadrat
Kako bi dobio masu m iz ove formule?Sta nas ova formula uci?
E sad detaljisanje u sitna creva...,cemu bi to vodilo?
Bilo bi to kao da nasim cukun-cukun dedovima neko govori kako se pravi kompijuter...Ni danasnji naucnici ne mogu razumeti mnoge stvari jer nisu na adekvatnom nivou.To je kao naterati zabu da gleda iz ljudske perspektive,pogotovo sa ovim danasnjim iskrivljenim nacinom razmisljanja.


za aleksije
Dragi moj Alleksije,ne zelim nikoga da podcenim ,a kamoli da ismejavam.Meni je velika zelja da prenesem tebi i drugima ono sto znam,a tamo gde pogresim molim i tebe i bilo koga drugog da me u duhu argumenata ispravi.Ako sam negde pogresio,izvinucu se veoma rado.
Napisi mi sta te je to u mom izlaganju povredilo da si se osetio kao malo retardirano dete koga si naveo za primer.
Sve najbolje i uzivaj,
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
za Jureta
kad pricamo o bajkama,ispricaj mi svoju bajku kako je zemlja nastala slucajno.,ali sa dokazima koji potvrdjuju tu slucajnost.
Nadalje biblija nigde ne pise da ju je neki cika Bog napravio za doslovnih 7 dana od po 24 sata(i ja sam protiv tog misljenja o 7 doslovnih dana)
O toj tvojoj takozvanoj pistaljki da li je nastala slucajno ili ne,sam si rekao.I ja kad sam bio mali ,pravio sam mnogo sto sta,ali to nije licilo na ono sto sam ja hteo.Poenta je da je cak i to sto nisam hteo,ili ta tvoja pistaljka nastala necjim svesnim radom.Svidja mi se sto si primetio ,da je svirala ,samo ako bi se duvalo u odredjeno mesto_Oko nas ima jos mnogo cega ,sto mu ljudi ne znaju ni upotrebu,a kamoli svrhu.
To nije bajka, nego naučna teorija. I nije jedna. Na ideji evolucionizma nastalo je do sada, koliko je meni poznato dvadesetak raznih teorija koje govore o nastanku svijeta, odnosno svemira. I to i jeste odlika nauke. Tražiti istinu. Polaziti od raznih pretpostavki. Niko razuman neće sada tvrditi da je bilo koja od tih teorija apsolutno tačna i konačna istina. Ali nije teško shvatiti da je to jedini put da se do istine dođe. To je logika zdravoga razuma. Još uvijek nauka ne može dati tačne odgovore na mnoga pitanja, kada je riječ o nastanku Zemlje, a jedini način da do odgovora dođe, jeste da traga za njima.Tvoj kreacionizam nema nikakvih teorija, zar ne? Tu je sve rečeno i sve je dato. Nema mjesta sumnji ni upitanosti. Što je još interesantnije, to što je rečeno i u šta ti vjeruješ, rečeno je prije 2000 i kusur godina.
I ti sad od mene tražiš da ti nešto dokazujem. Ja bih ti ponešto i mogao dokazati, pozivajući se na savremenu nauku, a šta ti možeš dokazati? Koji su tvoji dokazi za tvrdnje koje ovdje iznosiš? Biblija??? U Bibliju se samo može vjerovati, a vjera nije nikakav dokaz ničega!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
za 100 dinara
Ako je zivot nastao slucajno pre par milijardi godina ,zasto opet ne bi nastao slucajno nakon toliko milijardi godina?
danas naucnicima stoji bas sve za uspesan eksperiment kojim bi dokazali da je zivot nastao iz nezive materije.Sta im jos fali za eksperiment?
Od kad zastupas teoriju evolucije?
Da li si evoluciju prihvatio kriticki ili bez ikakve kritike,prema autoritetu skole ili vec ko zna koga?
Da li treba jos da ti pojasnim ova jednostavna pitanja?

1. Prvo, mi ne znamo da li je još negde u svemiru nastao, ili možda i sada nastaje život. A ne možemo biti ni sto posto sigurni da sada negde i na Zemlji ne nastaje novi oblik života (seti se samo nedavnog otkrića NASA-inih istraživača o novom obliku života na Zemlji).

2. Naučnici JESU dokazali da život može nastati iz nežive materije. Postoji slavni Miler-Ujerov eksperiment koji je to dokazao (istina, postoje kritike da atmosferski uslovi nisu bili na Zemlji onakvi kakvi su bili u eksperimentu, ali je svejedno stvorena živa materija od nežive, što dokazuje da se to može dogoditi); a pored njega, postoji još eksperimenata koji su to potvrdili.

3. Teoriju evolucije zastupam od kada sam o njoj učio u školi, i kada sam uvideo da ni jedna druga teorija nema ni približno dokaza u svoju korist, kao što ima ona. Kao što neko reče, ja ne mogu tvrditi da je ona 100% ispravna ali smatram da postoji dovoljno materijalnih dokaza za nju, kako bih je smatrao valjanom.

4. Povezano sa brojem tri, autoritetima i (ne)kritičkim mišljenjem - a kada si ti počeo da veruješ u ono što piše u Bibliji? Da li si ti kritički razmišljao o njoj? Da li si ikada razmišljao o svim nelogičnostima i kontradikcijama koje u njoj pišu? Da li si razmišljao o tome da jedini dokaz koji ti imaš u svoj prilog jesu pisanja ljudi koji su živeli pre 2 000 godina i koji su o životu na Zemlji znali koliko i mi danas o životu u Antena galaksijama? Da li si ikada razmišljao o tome da postoje religije koje su mnogo starije od Hrišćanske, pa isto tako i pisani tekstovi mnogo stariji od Biblije a koji takođe pišu o postanku sveta. Zašto svi oni ne bi bili u pravu a tvoja religija jeste? Da li si nekada razmišljao o rastegljivosti tumačenja Hrišćanske religije - kada god bi nauka nešto otkrila, stara tumačenja hrišćanstvo bi samo zamenilo novim, opet "potvrđujući" svoju polaznu tačku? Da li znaš da to nije dobra odlika sistema koji treba da otkrije istinu? Evo ti primer: psihoanalitička teorija u psihologiji mnoge je zavela preko glave jer je mogla sve da "objasni" ali ništa nije mogla da predvidi. Isti slučaj je i sa Hrišćanstvom - ono sve može da "objasni" (kao i astrologija, čitanje tarota, gledanje u šoljicu za kafu i slično) ali ništa ne može da predvidi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
E, neka si ti ateistima "dokazao" da entropija stvari negira evoluciju i da suva grančica ne reaguje isto na sučevu energiju kao živa biljka! Kakvi kolosalni zaključci!

To je dokazano ali vi u to ne želite da verujete jer vam i ne odgovara da postoji bog.Samo da znate sve što se suprotstavlja zakonu prirode ( Bogu ) biće odstranjeno.Najveća vaša zabluda je da je život kakav znamo sasvim normalan a glavni uzrok vašeg neverovanja se vidi u ovom video snimku
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Rasprava koju je pokrenuo gospodin sa video klipa u vezi teleonomije je prevaziđena . NAime ono što je on uradio jeste zamena teza. Ako teleonomiju definišemo kao aktivnost kojom se obezbeđuje održanje strukture organizma da se ne bi raspao (istrulio) onda je tačno da je teleonomija neodvojivi deo života tj. njegovo svojstvo. Međutim to nije dokaz da teleonomija kao i život ne može nastati iz nežive materije slučajno, i naravno da teleonomija ne izvire iz jedne nežive materije već teleonomiju i život može stvoriti interakcija različitih elemenata nežive materije. Ovo je i dokazano jer je već stvoren veštački život od neživih materija Kontroverzni naučnik stvorio veštački život - RADIO-TELEVIZIJA VOJVODINE . Uostalom i Ris BG@ je negde napisao da je čovek ,( u našem slučaju život) stvoren od nežive materije - zemlje, samo je pitanje da li se ta interakcija nežive materije desila slučajno ili je neko namerno napravio (bog , vanzemaljci).
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Nastanak života mi se čini da je malo off topic, ali neka, bar je zanimljivo.
Prvo da se zahvalim Peki, sada znam odakle je uzet uvod za Zeitgeist.
A sada u vezi spomenutog Miler - Ujerovog eksperimenta. Malo sam zarđao na ovu temu ali pokušaću što više toga da se setim. Za samu postavku eksperimenta pretpostavljam da ste upoznati (da ne objašnjavam ), a imate i wikipediju. Ono što je važno je da je eksperimentom dobijena smesa koja se sastoji od 2% amino-kiselina, ugljenoksilična kiselina (da ne lupam, ali mislim da je oko 20%) i skoro 80% katrana. Na moje iznenađenje u wikipediji nije spomenut katran, ali su naveli da je testom dobijen i cijanid (što nisam znao).
Pod jedan - ugljenoksilična kiselina i katran su mnogo zeznuti (veoma toksični ) za bilo kakav oblik života, o cijanidu da ne pričam. Kako ja shvatam, Tako mali procenat gradivnih materija koje mogu da stvore život u tako toksičnoj sredini... Brrrrr!
Pod dva - koliko ja znam, amino kiseline se u vodi ekstremno brzo razlažu, zato je Miler morao brzo da filtrira sadržaj. U prirodnoj sredini to nije slučaj.
Pod tri - eksperiment se zasniva na pretpostavci da prvobitna atmosfera nije sadržala kiseonik. Teorija je da tada nisu postojale biljke pa nije postojalo ništa što bi ga stvorilo. Inače, u stenama za koje nauka smatra da su najstarije na svetu je pronađen kiseonik (u kom obliku nije mi poznato, ali to ipak čini teoriju o prvobitnoj atmosferi malo manje verovatnom). U realnosti, prisustvo kiseonika je činilo test nemogućim jer je reagovao sa aminokiselinama i ćao. Ništa od aminokiselina.
Pod četiri - test uzima za pretpostavku da je prvobitna atmosfera bila sastavljena od amonijaka i metana (bez kiseonika). Problem je što je takva atmosfera nemoguća jer ultra-ljubičasti zraci razlažu amonijak, a nema kiseonika koji bi ih blokirao.
Pod pet - slažem se da su amino-kiseline gradivna materija proteina, što je dalje gradivna materija ćelija. U wikipediji piše da su Miler -Urejevim testom dobili 11 do 20 amino-kiselina. Nekada davno sam pročitao da je taj broj bio jednocifren, ali nemogu da navedem izvor, pa neka zvaničan podatak bude validan. Cigla je gradivni element moderne kuće (da, da, teza o veštački napravljenim stvarima nemože da se primeni na žive organizme, ali svejedno, ipak ću koristiti primer). U prirodi, na glinenom zemljištu prekrivenom vegetacijom može doći do požara. Glina se ispeče i dobili smo ciglu. Jeste da nije pravilnog oblika, ali u osnovi to je cigla. Verovatnoća da se od stvorenih aminokiselina ( ako uspeju da opstanu u svim navedenim poteškoćama ) stvori protein, a kamoli neverovatna kompleksnost najprostije ćelije je ista kao da od šumskog požara nastane kuća od zidane cigle, armiranog betona, staklenih prozora ( i verovatno bakarnih žica za el.instalacije i vodovodne cevi).

Rollmilan ne prestaje da me iznenađuje ( u pozitivnom smislu ). Link koji si postavio zaslužuje pažnju (TV Vojvodina). Iako smo neistomišljenici nalazim da mi je diskusija sa tobom prijatna i konstruktivna.
 
Natrag
Top