Pomozite mi momci oko windows xp-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ovaj ti provereno win radi........

http://serbianforum.org/programi/32714-windows-xp-4.html

post 31.........mada su 99% bootabilni windowsi na koje naidjes........

Kao sto kolega i rece moras podesiti prvo Bios da se sistem podize sa CD/DVD Rooma.......uostalom obidji Tutorijale .......stikovano Instalacija operativnih sistema........
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
Ako ti je u BIOS-u podeseno "first boot device -CDROM" i prilikom restartovanja ne dobijes poruku "press eny key for boot from CD-ROM" onda ti instalacioni disk nije bootabilan.Da bi disk bio bootabilan moras uraditi sledece:kada ga skines sa neta u "iso" formatu, na CD-u ga narezes tako sto ces na programu za narezivanje diska (obicno NERO) ukljuciti komandu "kopy disc/image burn" i tako narezani CD je bootabilan i odradice ti sve onako kako i treba da radi,a prilikom instalacije Windowsa samo prati uputstva i nece biti problema.Mislim da si imala problem u narezivanju BOOTCD-a,aon se pravi na ovaj nacin znaci "COPY DISC/ IMAGE BURN".
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
22
hey ljudi kako da nadjem drajvere za svoj komp???nasla sam i skinula drajver za graficku,za zvucnike,da li mi jos nesto treba??citala sam i neki kazu da treba i za neku maticnu plocu??sta je to i koje drajvere treba da skinem?pusica
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
1
ako si proverila ovo sto je angel demon napisao i sve je namesteno kako treba, onda postoji i mogucnost da cd nije narezan kako treba, tj. da nije narezan kao .iso. takav cd ne moze biti boot-abilan. ako ga rezes preko Nero programa postoji opcija za rezanje kao .iso fajl. proveri pa javi.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
hey ljudi kako da nadjem drajvere za svoj komp???nasla sam i skinula drajver za graficku,za zvucnike,da li mi jos nesto treba??citala sam i neki kazu da treba i za neku maticnu plocu??sta je to i koje drajvere treba da skinem?pusica


to je ploca na koju se kaci sve sto ti je u kompu,znaci srce i dusa kompa. Kad si kupovala komp trebala si dobiti cd /dvd sa drajverima za doticnu,znaci ako je integrisana zvucna,graficka,mrezna,sata ili ata drajvere, itd. Posto si skinula drajvere za graficku i zvucnu,a bokijev black windows ima drajvere za mreznu samo nastavi sa reinstalacijom.
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
posle instalacije Windowsa instaliras prvo maticnu plocu (motherboard) ako je integrisan zvuk i grafika svi drajveri su ti na tom disku,a ako imas posebnu zvucnu i graficku karticu prilikom kupovine istih uz njih dolaze diskovi sa drajverima kao i za stampac ili sta vec imas jos od hardvera i to bi bilo to.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
22
usplela sam..:)
sad sve radi ok i sto je dobro nema vise virusa,a sto je najbitnije ne moram da dajem serviserima pare :)
HVALA VAM PUNO MOMCI :****
sta bismo mi devojke bez vas?;)
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Evo ti još jedan savjet ako tako češto radiš reinstalaciju Windowsa, sa programom Acronis True image napravi backup kompletne particije na kojoj su ti Windowsi (tako češ snimiti sve drivere, programe i sl. koje imaš u tom trenutku instalirane) i kad ti bude potrebna reinstalacija sa ovim programom češ sve završiti za nekih 10-tak minuta ovisno o veličini backup fajla!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top