Pomoc za HDD kako ga pokrenuti

Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
69
Prije dva dan mi HDD sa svim podaci i win7 pregorio, (samo se ustavio ) Kad sam ga provjerio ne radi. Juce sam kupijo drugi HDD 500 GB i istalirao sve,
Sad bi Vas pitao ko mi moze pomoci da kaze , kako da pokrenem HDD da prenesem podatke, probao sam povezao ga sa USb i kompjuter ne javi se, kompjuter ga ne registruje.

Lep pozdrav, i hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ne razumem te, koji se HDD ne odaziva, stari ili taj novi koji si kupio? Mislim, ako pokušavaš preko novog da pristupiš starom (što nije nemoguće određenim alatima, ako nije baš potpuno krepao) a on se ne odaziva onda mu je verovatno potpuno došao kraj. Ako se ne odaziva novi HDD, proveri da li je sve povezano kako treba, uključi PC i dodirni HDD rukom, ali prethodno isprazni elektricitet iz sebe dodirvanjem radijatora, šasije PC i sl, i na taj način utvrdi da li se taj novi HDD uopšte okreće, da li zuji, treba malo i da greje. Trebao bi i da u BIOS-u pogledaš kako su postavljena podešavanja vezano za HDD, da li stoji na 'auto detect' (ne zameri ako ne piše baš tako, nisam odavno to radio pa sam malo zaboravio).
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
69
Stari se ne odaziva, imam unutra podatke koje nisam koprirai ima vec 6 mjeseci. i veoma su mi vazni , disk je bio star 4 godine,

Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ako je HDD potpuno stradao, pale glave ili slično pa je on prestao da se okreće onda je spašavanje određenog dela podataka moguće samo u laboratorijskim uslovima. Ako je na hardu stradao elektronski sklop, što je čest slučaj, onda je najbolje odneti ga serviseru koji bi mogao da sa nekog drugog (istog modela kod kojeg je elektronika ostala ispravna) prebaci elektroniku i tako taj disk vrati u život. Popravku elektronskog sklopa/modula hard diska rade još samo retki zaljubljenici u elektroniku.
Inače, i za taj neispravni važi ista metodologija: da li je valjano povezan, u tom slučaju i da li je dobro dzamperisan ukoliko je u pitanju ATA HDD, BIOS podešavanja i slično.
 
Natrag
Top