Pomoc oko ulaska u program kinezioloska kultura

Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
388
Od kolege sam si nabavio program kinezioloska kultura, al problem je taj sto da bi usao u program moras imat neki usb kljuc i onda se ulogirat (on ima), e sad mene zanima da li bi mogao nekak zaobic to da se mora koristit taj usb za ulazak i jel bi mi mogao netko to nekak sredit?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
To je namenski pravljen program, i tesko da se moze naci nezasticen, ili krekovan ili nesto slicno. Mada treba to videti kako je i cime zakljucano. Program se inace kupuje...
 
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
388
Da znam da se tesko moze nac nezasticen il krekovan il slicno jer nije za siroku primjenu vec kako si i sam rekao namjenski je. Ja sam program nabavio od kolege koji ima taj usb kljuc, al sam mislio da netko moze mozda sredit da bi mogao uc u njega bez usb kljuca. Ako bi netko znao stavim ja negdje za skinit. Znam da se kupuje , al 4375kn ipak nedam, preskupo je!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jel taj kljuc potreban za zakljucanu flesku ili za zakljucan program...?
zaslon03.gif
slika4.png

...I sto ti taj kolega dao to a nije ti dao kljuc....?..jel to onako nabavljeno..hehe..
Kod:
http://bib.irb.hr/datoteka/577191.KK_2008.pdf
Posto je to program iskljucivo za vodjenje statistike ucenika,moze da nadjes adekvatnu zamenu u tagu:
[hl]Free Educational Software For Teachers[/hl] i to sa prevodom na tvoj jezik ako imas srece....
 
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
388
Za program, nemogu uopce uc u njega



Taj program njemu je skola kupila, pa nemoze samo tako djelit kljuc, a moja skola nema toliko novaca, a ja nemislim sam kupovat.

taj program ima puno vise mogucnosti od vođenja same statistike

1. Baza učenika
2. Planiranje, programiranje i pripremanje nastave ( to je ono zbog cega me najvise zanima )
3. Školsko športsko društvo
4. Baza informacija
5. Ostalo
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
To je program napravljen po starom modelu zaključavanja. Kao što su se prije pravili računovodstveni programi sa usb ključem...Znači postoji ključ koji je integrisan u "usb stik" i ako program ne registruje taj usb u tom računaru ne možeš ga otvoriti...Mislim da su i neke kase po trgovinama na tom principu..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
mixer.gif
smallbiography.gif

Dobro....hehe...pa nije to jedini program na svetu...jeste doduse bas lepo uradjen ,moram priznati ...ali pre nego nadjemo bas taj program,vredi baciti pogled i na slobodne verzije koje se vrte okolo....jedina kocnica moze biti poznavanje stranih jezika,medjutim verovatno se i to moze doterati upotrebom plugina ili editovanjem konfiguracije samog programa i zamene teksta u njemu.....evo recimo ovaj prost program.....
Kod:
[IMG]http://www.gradeway.com/img/gw2gradebook.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.gradeway.com/img/gw2today.jpg[/IMG]
Podzava sve od dnevnog plana rada do kompletnog naloga ucenika ,sa rodnim stablom i imenom dede...
Sam program je veoma prost,ali izuzetno fleksibilno odradjen....

Moze se skinuti ovde:

[URL="http://www.gradeway.com/Gradeway22Setup.exe"]--Gradeway22Setup.exe--[/URL]

Ako budete zeleli pogledati neki demo ili jos neki free program bacite pogled ovde i ukljucite java skripte...

[URL="http://www.teach-nology.com/downloads/grading/"]teach-nology.com[/URL]

Ovo je naravno samo prijateljski razgovor...informativan ...mislim...Hmm...
 
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
388
To je program napravljen po starom modelu zaključavanja. Kao što su se prije pravili računovodstveni programi sa usb ključem...Znači postoji ključ koji je integrisan u "usb stik" i ako program ne registruje taj usb u tom računaru ne možeš ga otvoriti...Mislim da su i neke kase po trgovinama na tom principu..


Pa jel moguce taj kljuc nekak kopirat na neki drugi usb stik?

mixer.gif
smallbiography.gif

Dobro....hehe...pa nije to jedini program na svetu...jeste doduse bas lepo uradjen ,moram priznati ...ali pre nego nadjemo bas taj program,vredi baciti pogled i na slobodne verzije koje se vrte okolo....jedina kocnica moze biti poznavanje stranih jezika,medjutim verovatno se i to moze doterati upotrebom plugina ili editovanjem konfiguracije samog programa i zamene teksta u njemu.....evo recimo ovaj prost program.....


Hvala na programu, al statistiku i to sve mogu i sam napravit u excel, al najvise mi je ovaj program potreban zbog plana i programa, a to nemoze ni jedan drugi slican program jer nemaju iste nastavne teme
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Za odkljucavanje [hl]ako[/hl]je sama fleska zakljucana pozeljno bi bilo znati kojim je programom zakljucana,kao dijagnoza koju daje doktor,pogresna dijagnoza i odmah pogresno lecenje...
Skini program:
Kod:
TrueCrypt password protection program,instaliraj ga i restartuj racunar...startuj taj program i u glavnom ekranu pogledaj dal ih ima particije,zatim utakni USB i sacekaj da ga prepozna....Kad se pojavi fleska klikni na nju i pretisni obavezno Select device i flesku pa OK da markiras flesku i otvori ono “Volume Tools” ,zatim change volume password i obrisi svi passwordi,u slucaju da je password sifrovan na drugom kompjuteru onda mu nema pomoci
,zatim izbrisi i u ono sto pise “Confirm password" i pritisni next....
pretisni tools,pa Traveler Disk Setup,klikni na "Open Explorer window for mounted volume"pa Create i izadji....
Zatim standardno proparatis proceduru za sigurno vadjenje USB-a,da ne bi doslo do gubljenja podataka sa njega,to verovatno znas.....ona ikona sto stoji dole do sata ...safeli remove hardware...i izvuces flesku....za tim opet utaknes.....ovo bi trebalo da radi,ako je sa ovim programom napravljena sifra,ako nije probas recimo sa BitLocker...ili neki drugi..
Ima raznih verzija ovog programa i moguce je da se uputstvo ne slaze....do kraja
Takodje nije jos zavrseno...mora stos da se kompletira i iz registra ako ti prijavi gresku Write Protection....al to vazi valjda samo za upis na flesku ako skines program na Hard ovo preskoci !!!
pretisni START,pa RUN,pa upisi [hl]regedit[/hl]  i OK
zatim nadji:
“HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies” Click “OK”
duplo klikni na WriteProtect i sa desne starne upisi   0  ,zatim OK i izadji...moguce je da opet treba restart....ovo vazi za WriteProtect gresku...takodje ovo StorageDevicePolicies moze da se dopise ,a moze da se nalazi i na drugom mestu zavisno od servis paka....
Mozda nisam opisao bas kako treba,ali u ni u jednom slucaju ne pritiskaj ako nadjes FORMAT,znaci to nikako....

Ako ti nesto nije jasno skokni ovde,a pri dnu imas onaj program...
http://truecrypt.sourceforge.net/
U slucaju da se program moze skinuti sa fleske a,da u samom programu treba sifra ,e to je vec druga prica....
Sto se tice onog prostog programa ,on kao i svaki drugi program krije svoje tajne i treba malo istrazivati...
matamix-jpg.59192
 

Prilozi

  • matamix.jpg
    matamix.jpg
    57,5 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Matamix pogledaj sta sam jos naso u vezi ovog programa ....kad recimo kopiras celu knjigu ,znaci tekst ,klikni na belu povrsinu direktno dole i pretisni kombinaciju tastera [hl]ctrl - v[/hl] i ceo tekst se kopira i moze da napravis biblioteku od knjige i da citas kasnije.. sta kazes ,a moze takodje da ubacujes i cele knjige po zelji ...i da ih kombinujes sa komentarima ,i da napravis neki interaktivni dodatak sa slikama koji ce kasnije da citas i zabavljas se ...ispade da ovo i nije bio bas prost program..hehe...znaci kopiraj neku sliku sa neta koja ti se svidja i ubaci je ,zatim ctrl v ....dugme control i v..to je to...
matamix2a1-jpg.59238

matamix1a-jpg.59239
 

Prilozi

  • matamix2a1.JPG
    matamix2a1.JPG
    81 KB · Pregleda: 40
  • matamix1a.JPG
    matamix1a.JPG
    78,3 KB · Pregleda: 40
Natrag
Top