Pomoc oko instalacije windows 7 x64

Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
11
Imam windows 7 x86 vec na lap topu i posedujem legalan windows 7 x64 koji sam narezao sa ISO fajla.
DVD koji sam narezao ne moze da se bootuje (podesio sam primarni bootabilni drajv, DVD drive, pise Boot error), a kada pokrenem disk sa vec podignutim sistemom koji mi je instaliran (win 7 x86), kaze mi da taj disk nije kompatibilan sa ovom verzijom windowsa. Ima li neko resenje problema ili predloga resenja?

EDIT: Citao sam tutorial i imam iskustva sa instalacijom sistema, pa i dalje ne mogu da resim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
156
Jesi li provjerio dvd? Da li i na drugom računalu pokazuje da se ne može boot-ati?
Kod takvih problema treba uvijek provjeriti ispravnost OS-a, jer tu ima najviše mogućih problema, da li je dvd medij i rezač ispravan, program kojim radiš, da li je ISO datoteka ispravno mountana....pogotovo ako neće pokrenuti instalaciju na računalu koje dobro radi i na kojem je već podignut OS....
Ako imaš "legalan win7" vjerujem da je OEM verzija koja je napravljena da se koristi na jednom računalu, ako je koristiš na drugom više nije legalna
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
jel ti konfiguracija laptopa takva da mozes nabaciti win 7 x 64, ako nije dzabe ti ta x64. nemoze majstore ficin motor u mercedes
 
Učlanjen(a)
01.05.2009
Poruka
11
U sustini googlovanjem od 2 sata ovo sam saznao:

1. treba da formatiram HDD sa 32 bitnim dvd instalacijom za windows
2. tek onda pokrenuti dvd sa x64

sve to sam nasao na nekom microsoft FAQ sajtu...

EDIT: Masina je lap top Toshiba l500-1xu
i3 procesor , 3gb RAM, DDR3.....
 
Natrag
Top