Pomoc i preporuke oko kupovine delova za kompjuter

Učlanjen(a)
13.01.2013
Poruka
1
posto sam nasao jedan stari racunar planirao sam da ga ako je moguce nekim polovnim delovima poboljsam,tako da normalno moze da se koristi internet i gledaju filmovi ,cena koju sam spreman da ulozim je 4500din. ,

Konfiguracija racunara ::

Napajanje :: 300W
Maticna ploca :: Gigabyte GA-7ZX
Procesor :: AMD Athlon XP 2000+
Graficka :: NVIDIA GeForce4 MX with AGP8X
RAM :: 768MB
Hard disk :: Maxtor 38.2GB

! pri navodođenju nekog predmeta molim da ukucate njegov pun naziv !
hvala unapred yes3
 
Učlanjen(a)
29.10.2013
Poruka
1
Eto sve vec pise u naslovu samo da napomene da mi treba najvise u gejmerske svrhe , imam 2gb rama i dual core 2.6ghz proc.
pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
30
Da li si razmisljao o nekoj od laganih distribucija, za koje ti ne treba nadogradnja za aktivnosti koje si naveo, a opet imaju odlicne performanse i uz to ti ostane 4500 din u dzepu.
Neke od njih:
Kod:
1. [url=http://lxle.net]Revive that old PC! < The LXLE Desktop[/url]
2. [URL="http://puppylinux.org/main/Download Latest Release.htm"]Puppy Linux[/URL]
3. [URL="http://xubuntu.org/getxubuntu/"]Xubuntu[/URL]
4. [URL="http://www.linuxmint.com/edition.php?id=103"]Linux Mint MATE[/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Dobro ti "Array" kaze, a dodati cu samo to da mozes i ovako ici na internet solidno i gledati filmove sa ovom konfiguracijom.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Array ti je dao dobar predlog,ja sam jedno vreme na mojoj staroj masini za sve i svasta koristio Puppy Linux i odusevio me,lep,pregledan, nezahtevan i jako jednostavan sistem koji mozes da dizes svaki put i sa USB flah memorije ako treba a ima i gomila (potpuno besplatnog!) softvera za njega,mislim da bi tebi za sve navedeno bas odgovarao...
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Najbrzi CPU za tvoju plocu je Barton 3200+ ali kod nas ga neces naci (cak i da ga nadjes bio bi preskup). Zato kupi Barton 2500+. Vec je mnogo brzi od tvog procesora a svaki primerak koji sam video radi i kao 3200+ kroz podizanje takta u biosu. Barton 2500+ mozes lako naci za oko 800 dinara. Graficku baci i u AGP slot stavi Radeon 9600 (sa 128MB, PRO ili XT) koji je 50-ak puta bolji od tvog GeForce-a. Radeon ce te kostati oko 1200 dinara. Napajanje, memoriju i disk (ako je na 7200rpm) mozes da zadrzis. Za okruglo dve hiljade dinara razlika ce biti ogromna. Verovao ili ne imam i jednu upravo takvu konfiguraciju (instaliran XP sp3)i na njoj radi apsolutno sve sto moze da zamislis - izuzev Photoshop-a CS5 koji se nikako ne slaze sa Socketom A.

Ukratko:
1. AMD Barton 2500+
2. Radeon 9600 (PRO ili XT)
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Racunar cu da kupim za nekih mesec dana.
Spreman sam da izdvojim oko 50000 dinara.

Na sajtu kompanie emmi sam nasao konfigurator gde sam sastavio sledece, pa me zanima da neko sturcan ako moze pogleda i odgovori na par dolje postavljenih pitanja?
A ako se nesto oko konfiguracije ne slaze da predlozi sta i kako?

Procesor Intel Core I5-4670 3.4MHz

Maticna MSI Z87-G43
Oko maticne imam dilemu jer se ne razumem bas najbolje ova mi se svidela mada je verovatno prevelika za moje potrebe?

Ram memorije 8gb (2x4gb) Kingston HyperX 1600MHz CL9
Oko memorije razmisljam da uzmem neku od 1866MHz CL9 i da se podesi da radi na 1600MHz CL 8 da li se to isplati?

Opticki uredjaj Samsung SH-224DB black (u sustini nebitno neki jeftini uredjaj jer ga generalno retko koristim)

Napajanje Raidmax 535W modularno 535AP
da li neko ima iskustva sa ovim ili slicnim napajanjem?

Posedujem vec dosta dobro kuciste.

Kao sto se da primetiti graficka kartica nije pomenuta iz razloga sto bi konfiguracija bila preskupa pa bih se nekih narednih 6-7 meseci zadovolji i sa integrisanom intelovom 4600HD grafikom. a nakon toga bih kupio neku tipa Radeon 7850 2gb.
Kompijuter mi inace traba za igranje igrica, koriscenje najcesce sledecih programa AutoCAD, ESItronic, OrCAD i sl.

Unapred hvala svima.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Memorija mora biti bar na kloku 1600 pošto je to uslov da integrisana grafika proradi punom snagom. Ipak budi spreman da gušiš frustracije dok igraš zahtevnije igrice sve dok ne bude diskretne grafike odgovarajućih mogućnosti u računaru.
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Znam da mora da radi na 1600 a i procesor ne podrzava vise, nego me zanima da li ce racunar biti stabilni i bolji ako uzmem 1866 cl9 i vratim je na 1600 cl 8? ne znam da li to ima smisla raditi, a sto se tice grafike jbga radice gurace ja msm dosta dobre igrice samo nece biti nekog ekstra kvaliteta ali resice se kad uzmem graficku :))
 
Natrag
Top