Pomoć dali se isplati menjati procesor

Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Ljudi molim za malu pomoć.Imam Komp sledeće konfiguracije:
-Cpu-E8500-Dual core 3,16Gh
-Matična-P5Q
-Ram-2x2Gb 800Mhz
-Gpu-Radeon HD 4850
-Hard-Samsung 501 lj Sata II 500 Gb
-Napajanje-Chieftec 550 W GPS AB A
-DWDRW LiteOn manje više potrebno
Pošto kao i većina nas nisam buržuj i nepada mi napamet da kupujem Nove i Skupe Komponente,a rešio sam da ga malo nadogradim interesuje me dali ću i koliko dobiti poboljšanja (najviše me interesuje povodom igara) ako za početak zamenim procesor sa E5450 koji je Quad Core?Znam da sve komponente treba nadograditi ali koju pre ili SSD Disk ili druga Grafa.
I ovaj Komp sam sastavljao pre dve godine kupujući jednu po jednu polovnu komponentu i Bogu hvala Radi Savršeno.
Oni koji su u mojoj koži,sličnih materijalnih mogućnosti će me i razumeti.Hvala u napred svakome ko ima normalan odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Sve komponente mogu da ti budu super,ali ako je procesor los,sve pada u vodu.Mora sve da se ukomponuje da bi masina radila kako treba,a srce svega je procesor,posloe maticna,pa grafika, RAM HDD ili SSD.
 
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Hvala puno JoleMisa,znači prvo procesor.Zanimalo me samo dali ću ako prvo promenim procesor E8500 dual core 3,16Ghc sa E 5450 Quad core 3,0Ghc dobiti osetno poboljšanje u igramo pošto ih jako volim,ili da ćutim i trpim dok neskupim para za opet neku bolju DDR 3 matičnu-pa Jovonanovo+Procesor+ramovi!!!!????
Ipak ću poslušati vaš savet jer taj procesor mogu da kupim naravno polovan za 3500Din.,a moj stari se kreće oko 1300Din-Prodaću ga glatko za 1000.Plašio sam se da džabe nebacim pare,mada 2500 razlike i nisu neke pare iako su malo teža vremena.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Hvala puno JoleMisa,znači prvo procesor.Zanimalo me samo dali ću ako prvo promenim procesor E8500 dual core 3,16Ghc sa E 5450 Quad core 3,0Ghc dobiti osetno poboljšanje u igramo pošto ih jako volim,ili da ćutim i trpim dok neskupim para za opet neku bolju DDR 3 matičnu-pa Jovonanovo+Procesor+ramovi!!!!????
Ipak ću poslušati vaš savet jer taj procesor mogu da kupim naravno polovan za 3500Din.,a moj stari se kreće oko 1300Din-Prodaću ga glatko za 1000.Plašio sam se da džabe nebacim pare,mada 2500 razlike i nisu neke pare iako su malo teža vremena.
Neces sigurno pogresiti ako stavis Quard core.4 jezgra,mnogo bolja od dva.mada ne mora uvek da znaci da je za igrice uvek bolji Quard.Mnogo zavisi od zhtevnosti igrice,ali ako treba na netu da otvoris ili u nekom programu vise stranica,to Quard nece osetiti,a Dual moze doci do 100% iskoriscenja i moze dugo opterecivati procesor.zato se dobro presaberi koje ces igrice igrati.jer nekad Dual Core od 3.0GHz moze biti bolji od quard Core 2,4GHz.opetkazem sve zavisi od radnje i igrice,ali imas dosta igrica koje koriste i 3 jezgra,sto ovaj sa 2 ne moze podneti,a ovaj od 4 jezgra ne oseti.
 
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Neces sigurno pogresiti ako stavis Quard core.4 jezgra,mnogo bolja od dva.mada ne mora uvek da znaci da je za igrice uvek bolji Quard.Mnogo zavisi od zhtevnosti igrice,ali ako treba na netu da otvoris ili u nekom programu vise stranica,to Quard nece osetiti,a Dual moze doci do 100% iskoriscenja i moze dugo opterecivati procesor.zato se dobro presaberi koje ces igrice igrati.jer nekad Dual Core od 3.0GHz moze biti bolji od quard Core 2,4GHz.opetkazem sve zavisi od radnje i igrice,ali imas dosta igrica koje koriste i 3 jezgra,sto ovaj sa 2 ne moze podneti,a ovaj od 4 jezgra ne oseti.
Hvala,ma sada i unazad par godina većina njih traže četiri jezgra.Ma rešćemo sve polako,prvo procesor kako ste i preporučili.Jedno sam shvtio netreba srljati,sačekaš malo i za malo vremena cene trostruko padnu.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Kod Kineza (Ali) E5440 moze da se nadje za 11$, mozda ces morati da flesujes bios (dok ti je jos stari procesor na ploci) da bi xeon procesori radili kako treba.

Pogledaj po netu ima dosta toga o tome.
 
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Kod Kineza (Ali) E5440 moze da se nadje za 11$, mozda ces morati da flesujes bios (dok ti je jos stari procesor na ploci) da bi xeon procesori radili kako treba.

Pogledaj po netu ima dosta toga o tome.
Hvala bato,Bios je flešovan,zadnja verzija+nerazumem i nema veze ubačeni mikro kodovi,a E5450 do sada svi hvale.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Razlika izmedju ta dva procesora je samo 167MHz (na difolt taktu) a e5450 je bio vise nego duplo skuplji (kod Kineza).

Ta tvoja ploca je dobra za overklok.
 
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Razlika izmedju ta dva procesora je samo 167MHz (na difolt taktu) a e5450 je bio vise nego duplo skuplji (kod Kineza).

Ta tvoja ploca je dobra za overklok.
Bate sad si me skroz zbunio.Hajde da omašimo Kineze.Svestan sam da je razlika samo 167MHz.Imam poznanika koji prodaje komponente.Mene interesuje dali je ok. menjati moj E8500 DualCore sa E5450 QadCore.,kada prodam moj stari novi procesor će me koštati oko svega 2500Din,a za to dobijam QadCor Procesor (više jezgara) pa stoga me interesuje dali se isplati menjati i zbog Surfa i zbog Igara???
U svakom slučaju ja mislim da je JoleMiša lepo odgovorio,jer sada sve igre (novije) traže QuadCor,a i u surfu mogu raditi jednu opciju + otvarati i neke druge programe.Hvala!!!!
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
167MHz je razlika izmedju E5440 i E5450 (oba su sa 4 jezgra).

4-jezgarni procesor je daleko bolji od 2-jezgarnog.

Posto si u prvom postu napisao da nisi burzuj ja sam ti napisao koja solucija ce te najmanje kostati.
 
Natrag
Top