Poklanjam vam knjigu

Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Poklanjam prvi broj (bio je besplatan)

slika-Oxford-Skolska-enciklopedija-broj-1-263507x640.jpg


Ostalih 14 brojeva sam pošteno platila, pa ću ih zadržati

slika-Oxford-skolska-enciklopedija-1-2-3-4-5-7-1171115x640.jpg
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Listam po netu i naiđem na knigu (može se reći i slikovnica)-ma podpuno iste korice koju sam dobila od Deda-mraza u zabavištu.
I dan danas je čuvam-i ceo tekst znam napamet. Ovo mi je zaista draga stvarčica.

l_jezeva_kucica_velika_484.jpg


Ko želi može je pročitati-nije dugačko


Knji
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Pročitao, podsjetio se, uživao.
Najljepši stihovi:

Ma kakav bio moj rodni prag,
on mi je ipak mio i drag.
Prost je i skroman, ali je moj,
tu sam slobodan i gazda svoj.
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
MULEN RUŽ - Pjer La Mir

mulen-ruz.jpg


“Mulen ruž” je uzbudljiva priča o životu Antrija de Tuluz-Lotreka, čuvenog francuskog slikara čija su dela ovekovečila veseo, raskalašan, dekadentan Pariz s kraja XIX veka, i njegovo naličje – bedno stanovništvo Monmartra. Hrom i unakažen bolešću od najranijeg detinjstva, Tuluz-Lotrek je živeo usamljen i nesrećan, mada okružen najveselijim i najbogatijim ljudima i ženama Pariza. Postao je slavan već u svojoj dvadest i petoj godini, ali ta slava nije mogla da mu nadoknadi ono za čime je celog života vatreno žudeo – ljubav. Žene su mu prilazile iz koristoljublja ali i sažaljenja, ali ni jedna nije mogla da mu pruži ono što je želeo. Razočaran, propao, bolestan proveo je poslednje dane opijajući se po krčmama Monmartra, da bi se na kraju vratio i umro kod svoje majke, koja ga je jedino iskreno volela celog života.


Btw, jedna od meni najdrazih knjiga i toplo je preporucujem svima...
 
Natrag
Top