Podizanje operativnog sistema sa USB diska

Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Zelim da instaliram operativni sistem, npr win 7 na externi USB disk i da se podize nakon ukljucenja racunara.Sta je potrebno uraditi na disku, s diskom.Hvala i pozdrav.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Zelim da instaliram operativni sistem, npr win 7 na externi USB disk i da se podize nakon ukljucenja racunara.Sta je potrebno uraditi na disku, s diskom.Hvala i pozdrav.
Nije baš jednostavno. Koliko je meni poznato, potrebno je imati instaliran WAIK, odraditi patch WIM fajla, ne može sa USB 3.0 već samo USB 2.0... a ne bi bio oduševljen ni brzinom boot-a...zabatali. Probaj u Windows 8 Enterprise koja ima opciju Windows2Go i sve je automatizovano. Potreban je USB od minimum 32Gb...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Ja na racunaru i nemam USB 3.0, a nisam mislio koristiti USB stick vec ext. disk od 80 GB-a.Znaci mogao bih sa win 8.Probati cu.Hvala ti na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Zasto ce biti razocavajuci rezultati.Mislis u brzini podizanja sistema.Samo mi reci da li se moze, kad odradim windows2go, instalisati win 7 ili samo win 8.
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2013
Poruka
30
Zasto ce biti razocavajuci rezultati.Mislis u brzini podizanja sistema.Samo mi reci da li se moze, kad odradim windows2go, instalisati win 7 ili samo win 8.

Zato sto to nije zamena za klasican desktop racunar ako to ocekujes , to ti je vise prirucno sredstvo .
Za Windows 8 odnosno win2go ti treba minimum 32GB flash drive ili neki externi hard ( daleko je brze za flash drive-a cisto da znas ali si naravno ogranicen prostorom ).
On je osmisljen kao sto rekoh da bude prirucno sredstvo , tipa odes kod drugara i hoces nesto da mu pokazes ili slicno pa se konektujes bla bla . Nije smisljen da bi ti sa njime obavljao neki svakodnevni rad . Javljaju se tu razni problemi sa win temp fodlerom , dll fajlovima i itd prilikom instalacija ako bi se odlucio da se upustas u neke programe i rad sa njega .
Ko zna snasao bi se naravno kao ja ali uz gomilu problema koji prate , 's obzirom da najverovatnije nemas iskustva cim si naravno pitanje ...probaj pa vidi , nece skoditi novo iskusvo :)
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Mozes da probas sa nekim linuxom, vecina ima live verzije koje ne moras ni instalirati, ali ima i verzija koje se mogu instalirati na usb.
 
Učlanjen(a)
15.12.2013
Poruka
9
Treba ti windows klijent (windows7),koji je namenjen za prepise diskova , stavis ext.disk na komp , otvoris program (on mora da bude prazan-USB ILI EXT DISK , radi format za ISO) paklk ina program i Instalaciju on zapise sve na disk-usb (8 gb min , instanacija 64 je 4,2 gb a 32 bita 3,1) , za windows 8 , za sedam je manja . Kada to pripremis udjes u BIOS ( dugme f2 , f12 laptop ili del ) , zavisi sta ti bios trazi . Pazljivo citas i nadjes B00T (kreces se strelicama gore dole levo desno , sve pise samo polako . U boot-u se pozicioniras na ext memori i uradis reset( ctrlaltdel ) istovremeno . Komp upamti to (odakle bootuje , obicno sa diska) . AKO SI OK URADIO KRENUCE TI INSTALACIJA . Ako ti je instalacija vec na disku , ides od biosa do kraja . SRECNO
 
Natrag
Top