pitanje

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kolko sam mogo da shvatim problem sam od sebe nestaje kada se baterija napuni do kraja, otkaci se sve ostalo i to se puni tokom celog dana, mada moz da bude i nesto drugo, transformator, kondenzator, zavojnica, ...sve neke leve stvari koje ti ne moz sam da resis. Jedino sto moz da resis je baterija ili da neki ventilator cvili(Test blokiranja predmetom). Najbolje ti to odnesi u servis, jer s obzirom kolko godina imas, mislim ovo u profilu sto pise, kobno bi bilo da dobijes elektricni sok, sa fatalnim posledicama.
Nadji knjigicu sto dolazi uz to, pa pogledaj sa prednje strane one lampice sto svetle, sta koja znaci, ako je uopste podrzan kvar lampicom.

Uh, nisam video DoMoga, da si dopisao ovo, reko niko nece nista dopise.
 
Učlanjen(a)
19.03.2015
Poruka
11
Hvala na interesovanju obojici.
problem je malo kompleksniji. UPS pisti pri ukljucenju naponskog kabla, kao i pri ukljucenju u mod baaterije. Baterije (2x12V 7Ah) su nove i ispravne. Mozda neko ima semu za njega.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
To mora da se ispita uredjajem kod elektricara, koji je vec imao posla sa time, ako kondenztor pisti, onda se menja, to moze i obican poznavalac elektronike. Ako su zavojnice onda se prska specijalnim termo sprejem, ako je neki kalemcic, transformator, tu ne verujem da ce neko nesto da premotava. Ako imas srece da je do ventilatora, onda je lako. Ako je to napajanje podrzano softwerom, onda se is tweak softwera destiklira opcija low power.
Ako neko stigne ce da nabaci shemu, mada ne verujem, posto se seme kriju ko zlato, mozda ima na jutube ili nekom ruskom sajtu.
Ukucaj u google ovo tvoje pitanje slobodno...pogledaj dal je neko resio.
ups mustek powermust 1000 plus stalno pisti .....u google.
ili ups mustek powermust 1000 plus bad sound.

Evo na ovoj stranici ima objasnjenje, neki online manual,
posto ti nisi objasnio u pitanju dal se taj zvuk cuje iz samog napajanja
ili dolazi iz regularnog objasnjenja, sa prednje strane panoa. Pred-zadnja stavka kaze
da se javis hitno kod servisera, sa celokupnim pedigreom i nabreklim novcanikom.
Kod:
[URL="http://www.manualslib.com/manual/670391/Mustek-Powermust-1000-On-Line-1k.html?page=11#manual"]Online uputstvo-eng[/URL]
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top