Pitanje za Jehovine svedoke:

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ok trojstvo nije Biblijsko vec pagansko da li ga prihvatas?

http://www.heraldmag.org/olb/Contents/doctrine/The Origin of the Trinity.htm

Zna se da je tek u 4 veku 325 Nikejskim Koncilom Car Konstantin poceo uvoditi trojstvo
Sto implicira a i zna se da izvorno hriscanstvo ne poznaje trojstvo.

Sto se tice gornjeg teksta..
Konstantin je bio arijevac, prema tome nije mogao uvoditi Trojstvo!

Da li je tebi poznato da nijedan od crkvenih otaca koji se navode u brosuri "Da li treba verovati u Trojstvo" koju izdaju JS. nije bio protivnik Trojstva? Zapravo upravo je suprotno, svi oni su bili najveci zagovornici Trojstva. Jehovini Svedoci su namerno iskrivili njihove reci i predstavili ih kao da oni poricu Trojstvo.

Istrazi malo, sve ti pise u istoriji.

Osim toga to sto postoje "trijade" u egiptu nije dokaz da je Hriscansko Trojstvo poreklom pagansko, to je masonsko podmetanje - da su "slicnosti - identicnosti". Postoje "opste slicnosti svih religija", i na tom principu, morali bismo onda i bibliju svesti pod mit, jer u njoj imas i pagansku pricu o "potopu" npr. (to je samo jedan primer, jer sve biblijske nauke imas u paganskoj mitologiji) , o tome sam vise govorio sirom celog foruma pa ne bih da ponavljam. To je masonska prevara i lazno izvrtanje da bi se pobio judaizam i Hriscanstvo, kao dve najstarije religije. Zato danasnja istorija bibliju svodi pod mit.

Pa cak i Jevreji imaju "plural jedinstva" i to tako shvataju, da jevrejski Bog u sebi stapa bozanstava drugih naroda. boga vatre, boga groma , munje, sunca i noci... sve to cini jedan te isti Bog, pa je zato on "jednina koja u sebi sadrzi mnostvo aspekata". Zato se i pise u mnozini "elohim" a prati ga imenica u jednini "Jehova". Jevreji su stopili sve bogove u jedno. I za njih je Bog "mnozina u jedinstvu", a ne samo nama Hriscanima.

A ja bih se dotakao biblije..

Spomenuo bih tekst iz 1. Jovanove 5:7 ,

"Jer je Troje sto svedoci na nebu, Otac Rec i Sveti Duh" ..

Ove reci se ne pojavljuju u mnogim danas poznatim prevodima.

Medjutim, pojavljuju se kod jednog crkvenog oca cije mi tekstove danas imamo, a koji su pisani pre nama dostupnih najstarijih grckih spisa Novog Zaveta.

Dakle, ako te reci nisu postojale ranije u grckom tekstu, kako ih je onda ovaj crkveni otac mogao citirati?

Odakle je on znao za taj stih?

Cinjenica je da postoje dve struje spisa iz kojih se rade prevodi, a to su tkz. "mayority" ("textus receptus")
i "minority" tekstovi.

U "Textus receptus" se 1.jovanova 5:7 pojavljuje, ali u ovim drugim uopste ne!

O cemu se radi?

Rec je o tome da su spisi iz ove druge struje iskvareni(odnosno da je neko namerno izbacivao stihove), oni ne sadrze ni ostale nama danas poznate stihove poput onog iz marka 16, a grcki jezik je vrlo oskudan i vidi se da nije prepis sa originala. Takodje tekst je na vise mesta toliko puta strugan (prepravljan) da je prakticno necitljiv.
A medjusobno saglasje ovih tekstova kada se uporede je nula, ne postoji.
Taj tekst se danas zove tekst Westkota i Horta, i vazi za najstarije spise, na cemu je temeljen cak i Novi Svet Prevod.

Postavlja se pitanje, kako cemo mi znati koji tekstovi su tacni a koji nisu?

Jednostavno, crkveni oci su ziveli mnogo pre nastanka svih ovih tekstova, a mi danas imamo njihova pisma u kojima oni bodre jedne druge i pisu. Pa ako pogledamo odakle su oni citirali, vidimo da je to "Textus receptus" ili "primljeni tekst" a ne tekst Westkota i Horta.

To govori, da tekst Westkota i Horta koji vazi za danas najstariji grcki (u kome nema 1. Jovanove 5:7), jednostavno nije "najstariji". On je namerno isrivljen, i namerno prepravljan.

Zapravo dokazi navode da je Euzebije verovatno na nagovor Konstantina napravio ovaj prevod biblije oko 325. i da je on bio predlagan na saboru kao alternativa postojecoj bibliji. Medjutim posto Konstantinov predlog nije prosao, ta biblija je ostala da lezi negde u aleksandrijskoj biblioteci sve do danasnjeg dana, kada je izvadjena i i predstavljena kao toboze "najstariji tekst".

Nije koriscena, i zato je do nas stigla neostecena.

Najstarije, nije uvek i "najbolje". Mi imamo danas i apokrifna evandjelja starija od ovih, ali niko za njih nece reci da su bolja zato sto su "starija" jer je to lazni tekst.

Dakle besmisleno je tvrditi da je "starije bolje" i na osnovu toga raditi reviziju biblije, kad je ocigledno da je taj tekst lazan.

Mi se danas suocavamo sa "sakacenjem" biblije. Ako uporedimo dva ista izdanja biblije od pre samo , desetak godina nacicemo da mnogi stihovi "nedostaju" a drugi su "skraceni"!

Razlog tome je sto u Westkotu i Hortu ne postoje, pa su izucavaoci zakljucili da ne treba ni da ih imamo.

Ma, nema veze sto su crkveni oci koji su predestinirali nastanku ovih tekstova, iste citirali! To njima ne igra nikakvu ulogu, njima je "starije ipak bolje" makar to bili i lazni tekstovi!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.11.2017
Poruka
29
Problem je što ovo takođe istorijski uopšte nije tačno tj. da je navodno Konstantin uveo Trojstvo prvi put. Iz istorije Crkve vidimo da su i početkom II veka Hrišćanski pisci govorili o Božanstvu Isusa Hrista i Duha Svetoga poput Justina Martira, Irineja Lionskog, Atanasija Aleksndrijkog, Origena i ostalih poznatih otaca crkve. Tako da to odmah pada u vodu. Ne znam zaista da li oni koji ovako nešto pišu da li su upoznati elementarno sa istorijskim činjenicama. Sa Biblijskim još manje. Zato je važno poznavati činjenice u fundamentu.
Nista ne pada u vodu to sto je neko pisao u 2 veku? Pa od drugog veka i jesu paganske dogme usle u hriscanstvo na primer besmrtnost duse, trojstvo zvanicno u 4 veku. Dakle bitno je da u 1 veku vreme Isusa nije postojalo trojstvo kod hriscana. Niti je Isus ikada rekao da je Bog. Imamo svedocanstvo Boga JHVH da je Isus njegov SIN. Imamo izjavu Boga da je on Jedini istiniti Bog. I nema izjave Isusa da je on Bog. Takodje pise lepo u Bibliji da je BOg Jedan.
Kao sto sam vec davala dokaze rec trojstvo ne postoji u Bibliji. Toliko je to bitno da i ne postoji. dakle i onda se hvatate za tri citata Biblijska koja pogresno tumacite i to nista ne vredi.
ja sam dala hiljade dokaza da je Bog jedan JHVH Jehova i da je Isus Bozji Sin.
Biblija je skladna tako da tih nekoliko citata koje pogresno tumacis padaju u vodu
pozdrav

Sto se tice gornjeg teksta..
Konstantin je bio arijevac, prema tome nije mogao uvoditi Trojstvo!

Da li je tebi poznato da nijedan od crkvenih otaca koji se navode u brosuri "Da li treba verovati u Trojstvo" koju izdaju JS. nije bio protivnik Trojstva? Zapravo upravo je suprotno, svi oni su bili najveci zagovornici Trojstva. Jehovini Svedoci su namerno iskrivili njihove reci i predstavili ih kao da oni poricu Trojstvo.

Istrazi malo, sve ti pise u istoriji.

Osim toga to sto postoje "trijade" u egiptu nije dokaz da je Hriscansko Trojstvo poreklom pagansko, to je masonsko podmetanje - da su "slicnosti - identicnosti". Postoje "opste slicnosti svih religija", i na tom principu, morali bismo onda i bibliju svesti pod mit, jer u njoj imas i pagansku pricu o "potopu" npr. (to je samo jedan primer, jer sve biblijske nauke imas u paganskoj mitologiji) , o tome sam vise govorio sirom celog foruma pa ne bih da ponavljam. To je masonska prevara i lazno izvrtanje da bi se pobio judaizam i Hriscanstvo, kao dve najstarije religije. Zato danasnja istorija bibliju svodi pod mit.

Pa cak i Jevreji imaju "plural jedinstva" i to tako shvataju, da jevrejski Bog u sebi stapa bozanstava drugih naroda. boga vatre, boga groma , munje, sunca i noci... sve to cini jedan te isti Bog, pa je zato on "jednina koja u sebi sadrzi mnostvo aspekata". Zato se i pise u mnozini "elohim" a prati ga imenica u jednini "Jehova". Jevreji su stopili sve bogove u jedno. I za njih je Bog "mnozina u jedinstvu", a ne samo nama Hriscanima.

A ja bih se dotakao biblije..

Spomenuo bih tekst iz 1. Jovanove 5:7 ,

"Jer je Troje sto svedoci na nebu, Otac Rec i Sveti Duh" ..

Ove reci se ne pojavljuju u mnogim danas poznatim prevodima.

Medjutim, pojavljuju se kod jednog crkvenog oca cije mi tekstove danas imamo, a koji su pisani pre nama dostupnih najstarijih grckih spisa Novog Zaveta.

Dakle, ako te reci nisu postojale ranije u grckom tekstu, kako ih je onda ovaj crkveni otac mogao citirati?

Odakle je on znao za taj stih?

Cinjenica je da postoje dve struje spisa iz kojih se rade prevodi, a to su tkz. "mayority" ("textus receptus")
i "minority" tekstovi.

U "Textus receptus" se 1.jovanova 5:7 pojavljuje, ali u ovim drugim uopste ne!

O cemu se radi?

Rec je o tome da su spisi iz ove druge struje iskvareni(odnosno da je neko namerno izbacivao stihove), oni ne sadrze ni ostale nama danas poznate stihove poput onog iz marka 16, a grcki jezik je vrlo oskudan i vidi se da nije prepis sa originala. Takodje tekst je na vise mesta toliko puta strugan (prepravljan) da je prakticno necitljiv.
A medjusobno saglasje ovih tekstova kada se uporede je nula, ne postoji.
Taj tekst se danas zove tekst Westkota i Horta, i vazi za najstarije spise, na cemu je temeljen cak i Novi Svet Prevod.

Postavlja se pitanje, kako cemo mi znati koji tekstovi su tacni a koji nisu?

Jednostavno, crkveni oci su ziveli mnogo pre nastanka svih ovih tekstova, a mi danas imamo njihova pisma u kojima oni bodre jedne druge i pisu. Pa ako pogledamo odakle su oni citirali, vidimo da je to "Textus receptus" ili "primljeni tekst" a ne tekst Westkota i Horta.

To govori, da tekst Westkota i Horta koji vazi za danas najstariji grcki (u kome nema 1. Jovanove 5:7), jednostavno nije "najstariji". On je namerno isrivljen, i namerno prepravljan.

Zapravo dokazi navode da je Euzebije verovatno na nagovor Konstantina napravio ovaj prevod biblije oko 325. i da je on bio predlagan na saboru kao alternativa postojecoj bibliji. Medjutim posto Konstantinov predlog nije prosao, ta biblija je ostala da lezi negde u aleksandrijskoj biblioteci sve do danasnjeg dana, kada je izvadjena i i predstavljena kao toboze "najstariji tekst".

Nije koriscena, i zato je do nas stigla neostecena.

Najstarije, nije uvek i "najbolje". Mi imamo danas i apokrifna evandjelja starija od ovih, ali niko za njih nece reci da su bolja zato sto su "starija" jer je to lazni tekst.

Dakle besmisleno je tvrditi da je "starije bolje" i na osnovu toga raditi reviziju biblije, kad je ocigledno da je taj tekst lazan.

Mi se danas suocavamo sa "sakacenjem" biblije. Ako uporedimo dva ista izdanja biblije od pre samo , desetak godina nacicemo da mnogi stihovi "nedostaju" a drugi su "skraceni"!

Razlog tome je sto u Westkotu i Hortu ne postoje, pa su izucavaoci zakljucili da ne treba ni da ih imamo.

Ma, nema veze sto su crkveni oci koji su predestinirali nastanku ovih tekstova, iste citirali! To njima ne igra nikakvu ulogu, njima je "starije ipak bolje" makar to bili i lazni tekstovi!
Sve sam sam a istrazila i evo dokazi

Prema Bibliji je ovako a i to je i ujedno ucenje Jehovinih Svedoka

Bog je JEDAN, prema Bibliji.


Jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima, i kroza sve, i u svima nama. (Efescima 4:6)

Jer si Ti velik i tvoriš čudesa; Ti si jedan Bog. (Psalmi 86:10)

Nije li nam svima jedan Otac? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto neveru činimo jedan drugom skvrneći zavet otaca svojih? (Malahija 2:10)

I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega; (Marko 12:32)

Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)


Psalam 83:18 Boze... da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom!

..................

BOg je preko svoje reci obznanio ISTINU.

Prema njoj je BOG JEDAN JHVH JEHOVA

Bog je rekao da samo Njega ljudi obozavaju...


2 Mojsijeva 1 Onda Bog izgovori sve ovo, govoreći: 2 Ja sam Gospod, Bog tvoj, koji te je izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
3 Nemoj drugih bogova uz mene!

ili Bolji prevod 20 Onda je Bog izgovorio sve ove zapovesti:
2 Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.


Isus Hrist je Bozji Sin i samo posrednik izmadju Boga i nas...

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)
....................................................................................................
Biblijski dokaz da je Isus Bozji SIn
ima bas previse dokaza u celoj Bibliji

ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji?
(1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...


I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.

............................................................................

Isusu je Jehova Bog rekao: “Načinimo čoveka na sliku svoju, nama sličnog” (1. Mojsijeva 1:26).

Da, Bog se obraćao onome koga je stvorio prije bilo koga i bilo čega drugoga, koji je bio “uz njega kao vešt graditelj” (Mudre izreke 8:22-30).

Dakle Isus je stvoren pre svega ostalog... i ovo je dokaz

On je “prvorođenac svega što je stvoreno”. On je “početak Božjih dela stvaranja”, a postojao je čak i prije nego što je stvoren materijalni svemir (Kološanima 1:15; Otkrivenje 3:14).

Otkrivenje 3:14 Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih dela stvaranja

Kolosanima 1
15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

ili Kološanima 1:15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno

Jovan 3: 18 Ko veruje u njega, neće biti osuđen. Ko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije verovao u ime jedinorođenog Sina Božjeg.

Jovan 1:2 On (ISUS ) je u početku bio kod Boga.
2 Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa.


......................

dakle jasno pise za Isusa da je

početak Božjih dela stvaranja Otkrivenje 3:14

првенац свега што је створено
Kolosanima 1:15

a preko njega je sve ostalo stvoreno... Kolosanima 1:1
.........

dakle to su dokazi da je ISUS STVOREN i da je BOZJI SIN.


Dakle da zakljucimo

ISUS JE BOZJI SIN I STVOREN JE OD STRANE BOGA TAKO DA NE MOZE BITI BOG

Isus HRIST JE BOZJI SIN
- - - - - - - - - -

eto to su Biblijski dokazi
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sto se tice gornjeg teksta..
Konstantin je bio arijevac, prema tome nije mogao uvoditi Trojstvo!

Da li je tebi poznato da nijedan od crkvenih otaca koji se navode u brosuri "Da li treba verovati u Trojstvo" koju izdaju JS. nije bio protivnik Trojstva? Zapravo upravo je suprotno, svi oni su bili najveci zagovornici Trojstva. Jehovini Svedoci su namerno iskrivili njihove reci i predstavili ih kao da oni poricu Trojstvo.

Istrazi malo, sve ti pise u istoriji.

Osim toga to sto postoje "trijade" u egiptu nije dokaz da je Hriscansko Trojstvo poreklom pagansko, to je masonsko podmetanje - da su "slicnosti - identicnosti". Postoje "opste slicnosti svih religija", i na tom principu, morali bismo onda i bibliju svesti pod mit, jer u njoj imas i pagansku pricu o "potopu" npr. (to je samo jedan primer, jer sve biblijske nauke imas u paganskoj mitologiji) , o tome sam vise govorio sirom celog foruma pa ne bih da ponavljam. To je masonska prevara i lazno izvrtanje da bi se pobio judaizam i Hriscanstvo, kao dve najstarije religije. Zato danasnja istorija bibliju svodi pod mit.

Pa cak i Jevreji imaju "plural jedinstva" i to tako shvataju, da jevrejski Bog u sebi stapa bozanstava drugih naroda. boga vatre, boga groma , munje, sunca i noci... sve to cini jedan te isti Bog, pa je zato on "jednina koja u sebi sadrzi mnostvo aspekata". Zato se i pise u mnozini "elohim" a prati ga imenica u jednini "Jehova". Jevreji su stopili sve bogove u jedno. I za njih je Bog "mnozina u jedinstvu", a ne samo nama Hriscanima.

A ja bih se dotakao biblije..

Spomenuo bih tekst iz 1. Jovanove 5:7 ,

"Jer je Troje sto svedoci na nebu, Otac Rec i Sveti Duh" ..

Ove reci se ne pojavljuju u mnogim danas poznatim prevodima.

Medjutim, pojavljuju se kod jednog crkvenog oca cije mi tekstove danas imamo, a koji su pisani pre nama dostupnih najstarijih grckih spisa Novog Zaveta.

Dakle, ako te reci nisu postojale ranije u grckom tekstu, kako ih je onda ovaj crkveni otac mogao citirati?

Odakle je on znao za taj stih?

Cinjenica je da postoje dve struje spisa iz kojih se rade prevodi, a to su tkz. "mayority" ("textus receptus")
i "minority" tekstovi.

U "Textus receptus" se 1.jovanova 5:7 pojavljuje, ali u ovim drugim uopste ne!

O cemu se radi?

Rec je o tome da su spisi iz ove druge struje iskvareni(odnosno da je neko namerno izbacivao stihove), oni ne sadrze ni ostale nama danas poznate stihove poput onog iz marka 16, a grcki jezik je vrlo oskudan i vidi se da nije prepis sa originala. Takodje tekst je na vise mesta toliko puta strugan (prepravljan) da je prakticno necitljiv.
A medjusobno saglasje ovih tekstova kada se uporede je nula, ne postoji.
Taj tekst se danas zove tekst Westkota i Horta, i vazi za najstarije spise, na cemu je temeljen cak i Novi Svet Prevod.

Postavlja se pitanje, kako cemo mi znati koji tekstovi su tacni a koji nisu?

Jednostavno, crkveni oci su ziveli mnogo pre nastanka svih ovih tekstova, a mi danas imamo njihova pisma u kojima oni bodre jedne druge i pisu. Pa ako pogledamo odakle su oni citirali, vidimo da je to "Textus receptus" ili "primljeni tekst" a ne tekst Westkota i Horta.

To govori, da tekst Westkota i Horta koji vazi za danas najstariji grcki (u kome nema 1. Jovanove 5:7), jednostavno nije "najstariji". On je namerno isrivljen, i namerno prepravljan.

Zapravo dokazi navode da je Euzebije verovatno na nagovor Konstantina napravio ovaj prevod biblije oko 325. i da je on bio predlagan na saboru kao alternativa postojecoj bibliji. Medjutim posto Konstantinov predlog nije prosao, ta biblija je ostala da lezi negde u aleksandrijskoj biblioteci sve do danasnjeg dana, kada je izvadjena i i predstavljena kao toboze "najstariji tekst".

Nije koriscena, i zato je do nas stigla neostecena.

Najstarije, nije uvek i "najbolje". Mi imamo danas i apokrifna evandjelja starija od ovih, ali niko za njih nece reci da su bolja zato sto su "starija" jer je to lazni tekst.

Dakle besmisleno je tvrditi da je "starije bolje" i na osnovu toga raditi reviziju biblije, kad je ocigledno da je taj tekst lazan.

Mi se danas suocavamo sa "sakacenjem" biblije. Ako uporedimo dva ista izdanja biblije od pre samo , desetak godina nacicemo da mnogi stihovi "nedostaju" a drugi su "skraceni"!

Razlog tome je sto u Westkotu i Hortu ne postoje, pa su izucavaoci zakljucili da ne treba ni da ih imamo.

Ma, nema veze sto su crkveni oci koji su predestinirali nastanku ovih tekstova, iste citirali! To njima ne igra nikakvu ulogu, njima je "starije ipak bolje" makar to bili i lazni tekstovi!

Bravo Mire. Ja sam to sve objasnio na drugom forumu gde pišem. Sve o Textus Receptusu i o iskrivljnemi kodeksima za koje se smatra da su najstariji. Objasnio sam i to da su Hort i Vestkot zapravo bili prikriveni evolucionisti, okultisti i šarlatani. Oni su koristili Codex Vaticanus i Codex Sinaticus koji su nastali u vreme Konstantina i koje je pisao najverovatnije Euzebije. Kasnije su oni poslužili kao osnova za Jeronimovu Vulgatu takođe iskrivljen tekst Vetus Latine ili najstarije Latinske Biblije Textus Receptusa nastale oko 157 godine i prevedene sa Grčkog. Jeronima je upouzorio Helvedije da koristi pokvaren tekst ali je Jeronim brže bolje napisao traktat protiv Helvedija kao i protiv Vigilantija koji je takođe kritikovao Jeronima za mnoge stvari. Danas je tendencija da se menjaju i prekrajaju tekstovi i da se usklde sa Codex Vaticanusom i Codex Sinaticusom i tako je promenjeno oko 1000 tekstova u tim tzv. modernim prevodima Biblije.

Pozdrav.

Sve sam sam a istrazila i evo dokazi

Prema Bibliji je ovako a i to je i ujedno ucenje Jehovinih Svedoka

Bog je JEDAN, prema Bibliji.


Jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima, i kroza sve, i u svima nama. (Efescima 4:6)

Jer si Ti velik i tvoriš čudesa; Ti si jedan Bog. (Psalmi 86:10)

Nije li nam svima jedan Otac? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto neveru činimo jedan drugom skvrneći zavet otaca svojih? (Malahija 2:10)

I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega; (Marko 12:32)

Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)


Psalam 83:18 Boze... da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom!

Piše jedan ali ne poznaješ dovoljno hebrejsku gramatiku. Naime u Hebrejskom postoje dva značenja izraz "jedan". Jedno značenje je kada izraz "jedan" znači "sam, jedinac, jedini" itd...i tada se koristi hebrejski izraz "yichad". Recimo, "jedini sin" ili "jedinac" koristi se yichad. Međutim, postoji i drugo značenje izraza "jedan" koje označava "jedinstvo više entiteta". Tu se koristi hebrejski izraz "echad". Recimo, u 1. Mojsijevoj za Adama i Evu se kaže da su "jedno"-echad telo. Dakle, oni su jedna celina a ne svako za sebe. E sad šta misliš koji se izraz koristi u onim šemama Hebrejskog Pisma kada se naviodi "jedan Bog"? Da li yichad(sam, jedini) ili echad(jedinstvo)? Evo odgovora:"Čuj Izrailju: Jahve je Bog naš jedan(echad) Gospod", 5. Mojsijeva 6,4. Dakle, nije yichad nego echad(plural jedinstva). To je jako važno da naučimo jer je važna i gramatika u raumevanju Biblije. I uvek ali uvek kada se koristi izraz jedan Bog i Gospod u Starom Zavetu koristi se izraz echad-plural jedinstva ili jedna celina. Zašto nikad yichad? Očigledno Gospod je jedinstvo a ne jedan u smislu inokosan. Sa druge strane u Novom Zavetu koji je pisan na Grčkom postoji takođe gramatički precizan izraz za plural jedinsta Boga. I Grci imaju isto gramatičko pravilo po tom pitanju kao i Jevreji i oni imaju dva značenja za izraz jedan. Prvi je "monos" koji označava da je nešto "jedno, samo, onokosno" a poostoji i drugo značnje za jedan za koji se koristi izraz "hen" tj. plural jedinstva ili jedna celina. I šta je zanimljivo. Kada Isus citiria u Novom Zavetu ovu šemu sa "jedan" Gospod iz 5. Mojsijeve 6,4 koristi se grčki izraz "hen" preslikan hebrejski izraz echad. Pogledaj to u Marko 12,29 i videćeš. Dakle, i u Novom Zavetu se korsiti za izraz "jedan" Gospod plural jedinstva.

Biblijski dokaz da je Isus Bozji SIn
ima bas previse dokaza u celoj Bibliji

ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)


(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.


Arijanna, svi ovi tekstovi koje si navela gde piše da je Isus Sin Božiji ništa ne govori o njegoj prirodi kao Boga ili da nije Bog. Sin Božiji je samo jedan od naziva za Isusa. Isus ima i druge titule poput Mesija, Spasitelj itd. Dakle, Sin Božiji nema veze sa dokazivanjem da Isus nije Bog.

Da je to tako evo jednog primera samo. Naime, u Isaiji 44,6 piše za Jehovu sledeće:"Ovako veli Jehova car Izrailjev i izbavitelje njegov...". Iz ovog teksta kada bismo ga jednostrano tumačili mogli bismo zaključiti da je Jehova neki običan car i ništa više. Ali ovaj tekst ne govori o Jehovinoj pririodi da je Svemoguć, Sveznajuć....Ovde je samo titula pomenuta da je Jehova "i " car Izrailjev a ne da je "samo" car Izrailjev. Tako se gleda celina i za Isusa šta piše u drugim tekstovima za Njega a ne na osnovu titule govoriti i prirodi jer tituala i priroda nekoga su dve različite stvari.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega; (Marko 12:32)

Odlicno!

Ako "nema drugog Boga osim njega", odakle onda vama "mali bog" Isus?

Da li je biblija politeisticka knjiga koja ima "jednog veceg Boga" Jehovu i "jednog manjeg boga" Isusa???

Bog kaze:

''Nemoj imati drugih Bogova PORED MENE!"

"JA SAM BOG i osim mene NEMA DRUGOG BOGA, NIKO MI SLICAN NIJE I NIKOM NECU DATI SLAVE SVOJE".

Kako je onda Otac Isusa proizveo u Boga i dao mu slavu, i jos kaze da mu je "on slican"???


Kako ti ne shvatas:

-NIKO SE PREMA BIBLIJI NE MOZE NAZVATI BOGOM OSIM OCA!

-POSTO SE NIKO TAKO NE MOZE ZVATI, A VIDIMO DA JE ISUS NAZVAN "BOGOM", TO ZNACI DA ON MORA BITI JEDNAK SA OCEM.

-JER MOZE POSTOJATI SAMO JEDAN BOG!

-BIBLIJA NIJE POLITEISTICKA KNJIGA!



Ako vi dakle kazete da je Isus: ''mali bog'' a ''Jehova Veliki Bog'' i da to nisu > ''Jedan Bog'' == ONDA JE TO MNOGOBOSTVO!

Ali ako mi kazemo da je: ''Isus Bog'' i Jehova Bog'' i da su to > Jedan Bog == ONDA JE TO MONOTEIZAM!


Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)

A na drugom mestu govori da je to problem:

"I bio je prenesen preko andjela, rukom posrednika. Ali posrednika nema kada se radi o jednoj osobi, a Bog je samo jedan. Da li je onda zakon protiv Bozjih obecanja"(Galatima 3:19-21)

Nemoj imati drugih bogova uz mene!

Pa sama si sebi odgovorila!

Kako ti onda mozes imati "malog boga" Isusa, pored Oca Jehove?

Napravili ste od biblije politeizam.


ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Pa vec sam ti pokazao da su izrazi Otac, Sin, Zena , Nevesta, Azdaja itd.. antropomorfizmi. A da izrazi "rodjen", "prvorodjen" i "jedinorodjen" nisu doslovni izrazi koji ukazuju na stvaranje, jer Bog ne radja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
dakle jasno pise za Isusa da je

početak Božjih dela stvaranja Otkrivenje 3:14

"A Anđelu Laodikejske crkve napiši: tako govori Amin, svedok verni i istiniti, početak stvaranja Božijega", Otkrivenje 3,14

Izraz "početak stvaranja" u ovom stihu može označavati da je nešto prvo stvoreno tj. Isus. Koristi se grčki izraz "arche" što znači:prvi, glavni, početna tačka. Takođe postoje i druga značenja ove reči. To su: princip, principijelnost i zakon. Po prvom delu prevoda Isus bio bio "prvi" od stvorenih. Po drugom delu prevoda Isus bio mogao biti "princip" stvaranja ili "zakon" stvaranja što bi zapravo bilo pre u kontekstu onoga što o ovome govori Jovan u 1 glavi gde kaže da je Otac sve preko Isusa stvorio. Dakle, Isus bi bio Božiji princip svega stvorenog. Najbolji kontekst sa ostalim biblijskim tekstovima koji govore o Isusu jeste još jedan prevod ove reči arche. U Strongu stoji sledeće: that by which anything begins to be, the origin, active cause (a sense in which the philosopher Anaximander, 8th century B.C., is said to have been the first to use the word; cf. Simplicius, on Aristotle, phys. f. 9, p. 326, Brandis edition and 32, p. 334, Brandis edition (cf. Teichmüller, Stud. zur Gesch. d. Begriffe, pp. 48ff 560ff)): ἡ ἀρχή τῆς κτίσεως, of Christ as the divine λόγος, Revelation 3:14 (cf. Düsterdieck at the passage; Clement of Alexandria, protrept. 1, p. 6, Potter edition (p. 30 edition Sylb.) ὁ λόγος ἀρχή θεία τῶν πάντων; in Ev. Nicod. c. 23 (p. 308, Tischendorf edition, p. 736, Thilo edition) the devil is called ἡ ἀρχή τοῦ θανάτου καί ῤίζα τῆς ἁμαρτίας). .

Dakle, Isus bi bio "uzrok" stvaranja tj. Onaj koji je uzrok nastanka svega. Da li je ovakvo tumačenje najispravnije? Upravo prema Jovanu 1,3:"sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo", jasno se vidi da je reč ta kroz koju je sve postalo jer je Reč uzrok svega nastalog.

Dakle, Otkrivenje 3,14 jasno uči da je Isus "uzrok" svaga što postoji u kontekstu sa drugim tekstovima Pisma. Tako reči iz Jovana 1,3 i Otkrivenja Jovanovog 3,14 su u potpunoj harmoniji. Jednostavno Pismo ne može protivurečiti samo sebi već je u potpunoj saglasnosti sa ostalim tekstovima. Ovo dokazuje i nadahnutost Reči Božije jer se jasno vidi jedna misao i jedan duh koji vodi pisce Božije Reči. Isus je zato "princip" po kome je Bog stvarao i "uzrok" stvaranja Božijega.

првенац свега што је створено Kolosanima 1:15

Grčki izraz koji se koristi za "rođen" je "tokos" a za "stvoren" se koristi drugi izraz "ktiseos". E sad da je Pavle Isusa ubrojao u stvorenja zar ne bi koristio izraz "protokitiseos"(prvostvoren)...ne Pavle ne kaže da je Isus "prvostvoren" već "prvorođenac"(najvažniji, glavni, iznad) svega stvorenog. Isus nije "ktiseos" nego "tokos".

Eto odgovoreno na sve nedoumice JS. Ima li još koji tekst koji nije dovoljno jasan?:)
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte usastopne postove, takvi postovi će se brisati! Služite se opcijom "Cititaj" kada odgovarate na više postova ili citata.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)

Ovde su predstavljene uloge različitih ličnosti Božanstva, bez rasprave i preudiciranja o njihovim Božanskim prirodama.

Isus je umro za ljudske grehe, i on na nebu u nebeskoj Svetinji prinosi zasluge svoje žrtve i prolivene krvi na krstu u korist čoveka.
To ne znači da on nije Bog jednak Ocu, već ukazuje na njegovu ulogu u planu spasenja.

JEDAN BOG je zajednica tri ličnosti, a one imaju različite uloge u planu spasenja.

Isus kaže JA I OTAC JEDNO SMO, ali potom vidimo da obavljaju različite uloge.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pitanje od mene. Šta je po vama važnije pravilo ili ljudski život?
 
Natrag
Top