Pitanja oko hdd-a

Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Pozdrav, imam par pitanja pa molio bih strucnije da mi odgovore kako bih i to usavrsio:)).
Naime, kako da znam da li mi je hdd sata1,sata2 ili sata3? I koliko je brzi sata 3 od sata1?
Mislio sam da uzmem ssd od 32 gb, i da operativni sistem stavim u njega i neke vaznije programe kao photoshop i sl, a ostalo u hdd, dali bi onda brze radio pc i sta mislite o tome?
Dali bi se brze palio i sl, dali ce ako browser stavim u njega da se brze pali, radi i sl?
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.384
SSD naravno samo ako ga mozes sebi priustiti razlike u radu izmedju SSD I HDD su ocigledne a to mozes najbolje pogledati u ovom naporednom testu na identicnim laptopovima.
mo5tl.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
A dali bi mogao samo vaznije programe da stavim na ssd i njih da mi podize brze od ovih na hdd?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Pozdrav, imam par pitanja pa molio bih strucnije da mi odgovore kako bih i to usavrsio:)).
Naime, kako da znam da li mi je hdd sata1,sata2 ili sata3? I koliko je brzi sata 3 od sata1?
Mislio sam da uzmem ssd od 32 gb, i da operativni sistem stavim u njega i neke vaznije programe kao photoshop i sl, a ostalo u hdd, dali bi onda brze radio pc i sta mislite o tome?
Dali bi se brze palio i sl, dali ce ako browser stavim u njega da se brze pali, radi i sl?
SSD od 120 GB možeš naći za oko 65€ (Samsung EVO 840) dok ćeš 32GB platiti 30€, ukoliko ih nađeš nove.
  • Ne kupuj nikada polovne (korišćene) SSD !!!
  • Brže će se "paliti", i operativni sistem i svi programi.
  • Brzina browsera zavisi malo više od brzine net-a i podešavanja keširanja gde se opet kod upotrebe SSD preporučuje isključivanje keširanja zbog smanjenja upisa na SSD (i produžetka životnog veka).
  • Na jedan SSD od 120GB možeš, pored OS, staviti sve što ti je potrebno dok drugi HDD možeš koristiti kao skladište (video, muzika, foto itd.)...
 
Učlanjen(a)
09.07.2014
Poruka
18
EVO OVAKO NA BRZINU SA PREVODIOCEM

Разлика између САТА И, САТА ИИ и САТА ИИИ Која је разлика између САТА И, САТА ИИ и САТА ИИИ? САТА И (ревизија 1.к) интерфејс, формално познат као САТА 1.5Гб / с, је прва генерација САТА интерфејс који ради на 1.5 Гб / с. Пропусни опсег проток, који је подржан од стране интерфејса, је до 150МБ / с. САТА ИИ (ревизија 2.к) интерфејс, формално познат као САТА 3Гб / с, је друга генерација САТА интерфејс који ради на 3.0 Гб / с. Пропусни опсег проток, који је подржан од стране интерфејса, је до 300МБ / с. САТА ИИИ (ревизија 3.к) интерфејс, формално познат као САТА 6Гб / с, је трећа генерација САТА интерфејс који ради на 6.0Гб / с. Пропусни опсег проток, који је подржан од стране интерфејса, је до 600МБ / с. Овај интерфејс је уназад компатибилан са САТА 3 Гб / с интерфејсом. САТА ИИ спецификације обезбеди компатибилност да функционише на САТА И портовима. Спецификације САТА ИИИ обезбеди компатибилност да функционише на САТА И и САТА ИИ портова. Међутим, максимална брзина диска ће бити спорији због ограничења брзине ниже од луке. Пример: СанДиск Ектреме ССД, који подржава САТА 6Гб / с интерфејс и када је повезан на САТА 6Гб / с порта, може достићи и до 550/520МБ/с секвенцијалног читања и редне стопа брзина уписа, респективно. Међутим, када диск повезан на САТА 3 Гб / с порта, може да достигне и до 285/275МБ/с секвенцијално резати и секвенцијални стопа брзина уписа, респективно.
 
Natrag
Top