Penzionerka duguje milijardu dinara državi

Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
362
Penzionerka duguje milijardu dinara državi

penzionerkarh6.jpg
Milanka Vukadinović, poljoprivredna penzionerka, navodno, duguje Penzionom fondu gotovo 11 miliona evra, odnosno nešto manje od milijardu dinara.
Naime, Milanka kaže da ona ni ne ume da barata sa tolikim brojkama i da se nada da je u pitanju greška. Iz filijale čačanskog Penzionog fonda B92 nezvanično saznaje da je zaista najverovatnije reč o grešci u kompjuterskom programu.
Saznanje da duguje Penzionom fondu 999 miliona 999 hiljada 999 dinara i 99 para, umalo nije šlogiralo ovu penzionerku. Od silnih devetki Milanki se zavrtelo u glavi, kada je njen sin, posle višednevne potrage, doneo kući listing po kome je ona milijarderski dužnik.
Milanka kaže da je pretpostavila da se radi o nesporazumu, ali s druge strane nije bila potpuno sigurna u to, "jer zna u kakvoj zemlji živi, kao i da je ovde sve moguće".
"Prvo mi je bilo smešno, a posle mi je bilo žalosno. Od čega mi da platimo to. A nismo ni dužni. On je išao u Čačak gde treba tamo da ide, slali su ga za Beograd, dva puta je išao, otud ga vrate tamo", rekla je Milanka.
"I sad je pre deset, petnaest dana, on je otišao u Čačak da vidi šta se to dešava. Međutm, oni su mu rekli tamo da mi imamo mnogo tog duga. Mnogo sam ljuta i što je 8.200 cela poljoprivredna penzija, a to je bedno", objašnjava Milanka.
Porodica Vukadinović još nije dobila nikakve informacija da li je zaista u pitanju nesporazum. Jedino što im je predloženo u penzionom fondu je da Milanka dug krene da isplaćuje na rate.
Kako su članovi porodice Vukadinović izračunali, Milanka za to treba da bude živa narednih 40 hiljada godina.
Njoj i dalje nije jasno da li je u pitanju greška ili šala "jer ni na televiziji nije videla toliko para".
"Jedino je jedna službenica rekla tamo, ona mu je rekla da može samo da izađe u susret da, kaže, po ratama plaćate. A od čega te rate, ne umem ni da potrefim koliko to čega ima", kaže Milanka.
U filijali penzionog fonda u Čačku, ne mogu trenutno da daju zvanične izjave, ali navode da Milanka nema razloga za brigu i da je najverovatnije greška u kompjuterskom programu.
Ali i to da je njen sin uzeo samo listing, a ne i rešenje po kome Milanka treba da počne da otplaćuje milijarderski dug, tako da je i predlog službenice da Milanka dug isplaćuje u narednih 40 hiljada godina na rate, prenagljen.
Izvor: B92
 
Natrag
Top