Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa zbog toga što nam se u novozavjetnoj objavi Otac i Sin objavljuju kao dvojica, jedan drugom se obraćaju, a ti Sina niječeš proglašavajući ga samo ulogom koju igra Otac. Ako je Sin samo uloga, on nije i ne može biti zasebna Osoba, tvrdiš ti, a Novi zavjet upravo afirmira Sina koji za sebe kaže "Ja", a Ocu se obraća sa "Oče".

Slap, nemoj biti kontradiktoran sam sebi.

Rekli smo vec, da ako verujes da:

-Otac u Trojstvu ''NIJE STVARNO OTAC NEGO GLUMI ULOGU OCA''
-Sin u Trojstvu ''NIJE STVARNO SIN VEC GLUMI ULOGU SINA''
-Sveti Duh u Trojstvu ''NIJE STVARNO SVETI DUH NEGO OBAVLJA TRECU SLUZBU''


Onda su i tebi , sva ova Trojca ''GLUMCI''.

Nemoj Taramani pripisivati, nesto na sta se i sam spotices, jer ovo je skroz neiskreno, pripisati nesto nekome, samo da bi se pobedio sagovornik, a sa druge strane svesno prelazis preko istog problema kod sebe.
Ajde malo budi posteniji, a i tema nije Trojstvo , nego Papstvo...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo je tema "Papstvo"! Raspravu o strukturi Svetog Trojstva, nastavite na temi o Svetom Trojstvu!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slap, nemoj biti kontradiktoran sam sebi.

Rekli smo vec, da ako verujes da:

-Otac u Trojstvu ''NIJE STVARNO OTAC NEGO GLUMI ULOGU OCA''
-Sin u Trojstvu ''NIJE STVARNO SIN VEC GLUMI ULOGU SINA''
-Sveti Duh u Trojstvu ''NIJE STVARNO SVETI DUH NEGO OBAVLJA TRECU SLUZBU''

A tko je ovo rekao? Niti meni što znači tko je ovo rekao, a još mi manje znači ova gore izrečena trostruka besmisao.

Onda su i tebi , sva ova Trojca ''GLUMCI''.

Dakle, ipak nisu.

Nemoj Taramani pripisivati, nesto na sta se i sam spotices, jer ovo je skroz neiskreno, pripisati nesto nekome, samo da bi se pobedio sagovornik, a sa druge strane svesno prelazis preko istog problema kod sebe.
Ajde malo budi posteniji, a i tema nije Trojstvo , nego Papstvo...

Točno, tema je Papstvo, pa bi i ti mogao to iskoristiti da se kloniš onoga u čemu se ne snalaziš.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A tko je ovo rekao? Niti meni što znači tko je ovo rekao, a još mi manje znači ova gore izrečena trostruka besmisao.

Ako je ovo besmisao, još vise je besmisao ono sto si ti rekao, jer si tvrdio isto to..
To sam ja pisao, i ne pravi se tu.
Dakle, ipak nisu.

Ipak jesu ako uzmemo tvoje reci, i tvoju filozofiju.
Ti sam govoris protiv sebe..

A da budemo realni, ovo nije tvoje, vec si pokupio sa kainosovog sajta. ..
Sto znaci da znas, da su reci koje iznosis prvenstveno upucene protiv Trojstva, ali si ih ti preradio da budu protiv Taramane, krijuci pravu smisao ko zmija noge.
Ovo je više nego podlo.
Točno, tema je Papstvo, pa bi i ti mogao to iskoristiti da se kloniš onoga u čemu se ne snalaziš.

Ko kaze da se ja ne snalazim.
Ja samo necu da se bavim nebitnim stvarima.
A veruj mi da hocu davno bi zavrsio razgovor sa tobom na tu temu..
Ali ipak je zabavnije gledati vas dvojicu kako se takmicite :)
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Slape ti nereče ko je čovek bezakonja.....

Činjenica je dasvi antihristi-(umesto Hrista)su iz verujućih redova.
Činjenica je da će čovek bezakonja takođe biti iz verujućeg sloja.
Činjenica je da će taj bezakonik sebe Bogom smatrati i uzdići se u srcu svom.
Činjenica je da ta osoba nosi naglavi ime hulno.
Činjenica je da stoluje na sedam gora odakle izvire bezakonje kao presto čoveka bezakonja.


Ti si samo neuspešno pokušao na prvopitanje odgovoriti pripisujući meni značenje antihrista a ostalo si prećutao....ako neznaš reci ili nemoj pokušavati odgovarati već pitaj i daće ti se argument za tvrdnje ko je to i gde stoluje i na kojem carstvu i mestu stoluje i šta nosi na glavi i zašto je to hula.
Ali,prvo moraš shvatiti jedno da onaj što dolazi posle sedmog je osmi ida je to jedan broj ispod devet a jedan iznad sedam i onda ćeš shvatiti šta Jovan u Otk.govori o poglavici i zveri kao carstvu čiji su se predstavnici u crveno oblačili.

Bog je tog čoveka-zver tako precizno opisao da i onaj što ve vidi neće promašiti.
Reci mi koji to poglavica nosi hulno ime na glavi?
Reci mi zašto nose zlatno....ili prevoze u blindiranom prevozu?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Činjenica je dasvi antihristi-(umesto Hrista)su iz verujućih redova.

1 Iv 2,22-23: Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist? Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca, a tko priznaje Sina, ima i Oca.

1 Iv 2,7: Jer iziđoše na svijet mnogi zavodnici koji ne ispovijedaju Isusa Krista koji dolazi u tijelu. To je zavodnik i Antikrist.

Iz kojih god redova antikristi dolazili, prema gornjim Ivanovim kriterijima, njih se sigurno ne može tražiti unutar Katoličke Crkve i u onome što Katolička Crkva naučava već dva tisućljeća. Dapače, Katolička Crkva je baš meta koju najžešće napadaju svi oni koje gornji Ivanovi kriteriji prokazuju kao antikriste. Svjedoci smo tome i na ovome forumu. Upravo se Katoličku Crkvu optužuje i napada da je Sina uzdigla na istu ravan s Ocem. Ništa čudno, zavodnici i antikristi su potpuno svjesni da moraju napasti upravo one koji priznaju Sina, pa tako imaju i Oca i Sina. Mene ovo niti iznenađuje niti brine. Antikristi i zavodnici to ne bi ni bili kada ne bi napadali Kristovu Crkvu, niti bi Katolička Crkva bila Kristova kad bi je antikristi i zavodnici hvalili umjesto napadali.


Činjenica je da će čovek bezakonja takođe biti iz verujućeg sloja.

Zanemarimo na trenutak odakle će biti čovjek bezakonja, jer ne možemo točno znati. Ono što možemo znati, to je činjenica da će mu meta napada biti ista kao i onim gornjim antikristima. I čovjek bezakonja će najžešće napasti Kristovu Crkvu, dakle one koji Krista priznaju svojim Bogom i svojim Spasiteljem. Dakle, one koji priznaju Sina pa tako imaju i Oca i Sina.


Činjenica je da će taj bezakonik sebe Bogom smatrati i uzdići se u srcu svom.

Tisuće je takvih i danas i nebrojeno ih je kroz povijest bilo. Ako će jedan takav biti poseban, sigurno neće biti iz redova onih koji priznaju i Oca i Sina. Dapače, i on će biti iz redova onih koji Sina ne mogu vidjeti ravnog Ocu.


Činjenica je da ta osoba nosi naglavi ime hulno.

Koje je to hulno ime?


Činjenica je da stoluje na sedam gora odakle izvire bezakonje kao presto čoveka bezakonja.

Kojih je to sedam gora na kojima stoluje čovjek bezakonja?

Ti si samo neuspešno pokušao na prvopitanje odgovoriti pripisujući meni značenje antihrista a ostalo si prećutao....

Pitao si za antikrista. Što sam drugo mogao nego slijedeći Ivanov opis antikrista odgovoriti na tvoje pitanje.

ako neznaš reci ili nemoj pokušavati odgovarati već pitaj i daće ti se argument za tvrdnje ko je to i gde stoluje i na kojem carstvu i mestu stoluje i šta nosi na glavi i zašto je to hula.

Oprosti, ja sam svjestan svog ograničenog znanja pokušao odgovoriti koliko mi i tako ograničeno znanje dopušta. Da sam znao da ti sve znaš, da je tebi sve otkriveno, ja se ne bih kompromitirao nego bih samo čekao tvoje očitovanje.

Ali,prvo moraš shvatiti jedno da onaj što dolazi posle sedmog je osmi ida je to jedan broj ispod devet a jedan iznad sedam i onda ćeš shvatiti šta Jovan u Otk.govori o poglavici i zveri kao carstvu čiji su se predstavnici u crveno oblačili.

Mene je samo zbunilo što su kod Ivana sedmorica, pa jedan od sedmorice izlazi iz Bezdana, a kod tebe su osmorica i iz Bezdana izlazi jedan od osmorice. Što ćeš, vremenom se nakote, nije ni Ivan to mogao znati.

Bog je tog čoveka-zver tako precizno opisao da i onaj što ve vidi neće promašiti.
Reci mi koji to poglavica nosi hulno ime na glavi?
Reci mi zašto nose zlatno....ili prevoze u blindiranom prevozu?

Kako ova tvoja pitanja izlaze iz okvira i onoga što je Ivanu otkriveno, kao i onaj osmi nakoćeni, ja se ne bih dodatno sramotio nego ću čekati tvoj odgovor. Ti sve znaš, tebi je sve otkriveno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako ko poznaje biblijski i istorijski kontekst - moze zakljuciti o kome govori otkrivenje kada pominje odredjenu silu prikazanu simbolom zveri, da je to papstvo sa sedistem u Vatikanu.
U 13 poglavlju otkrivenja su opisani neki elementi koji ukazuju na vreme mracnog srednjeg veka i progonstva Bozjeg naroda u periodu od 42 prorocka meseca ili 1260 godina od strane zveri, nakon cega ce joj biti oduzeta vlast - sto je u bibliji prikazano ranjavanjem jedne od glava zveri.

I stadoh na pesku morskom; i videh zver gde izlazi iz mora, koja imaše sedam glava, i rogova deset, i na rogovima njenim deset kruna, a na glavama njenim imena hulna.
I zver koju videh beše kao ris, i noge joj kao u medveda, i usta njena kao usta lavova, i dade joj zmija silu svoju, i presto svoj, i oblast veliku.

I videh jednu od glava njenih kao ranjenu na smrt, i rana smrti njene izleči se. I čudi se sva zemlja iza zveri, i pokloniše se zmiji, koja dade oblast zveri.
I pokloniše se zveri govoreći: Ko je kao zver? I ko može ratovati s njom?
I dana joj biše usta koja govore velike stvari i huljenja, i dana joj bi oblast da čini
četrdeset i dva meseca.
I otvori usta svoja za huljenje na Boga, da huli na ime Njegovo, i na kuću Njegovu, i na one koji žive na nebu.
I dano joj bi da se bije sa svetima, i da ih pobedi; i dana joj bi oblast nad svakim kolenom i narodom i jezikom i plemenom.
I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nisu zapisana u životnoj knjizi Jagnjeta, koje je zaklano od postanja sveta"
( otkrivenje 13. 1 - 8 )

Istorijski gledano - papska vlast je odpocela 538 godine kada je Vizantijski Car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omoguceno svo pliticko i versko delovanje.
Od tada pocinje i progonstvo Bozjeg naroda od strane Rimske crkve i inkvizicije i to tacno 1260 godina kako je biblija i prorekla.

Naime - 1260 godina kasnije, armija Napoleona Bonaparte pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea su usle u Rim i zarobile Rimskog papu i odvele ga u izgnanstvo, cime se ovo prorocanstvo ispunilo i zver zadobila smrtnu ranu.

Izlecenje smrtne rane predstavlja konkordat izdat od strane Benita Musolinija 1929 godine - cime se papi vraca sva vlast.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Istorijski gledano - papska vlast je odpocela 538 godine kada je Vizantijski Car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omoguceno svo pliticko i versko delovanje.
Od tada pocinje i progonstvo Bozjeg naroda od strane Rimske crkve i inkvizicije i to tacno 1260 godina kako je biblija i prorekla.

Što se babi tilo to se babi snilo.

P.S. Snivaj slatko.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne verujem da je Jovan ovo snio a još manje da je glumio babu, već mu je pokazano u viziji koja se ispunila tačno u vreme i onako kako mu je pokazano.. a i da je snio - to bi bio proročki san.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne verujem da je Jovan ovo snio a još manje da je glumio babu, već mu je pokazano u viziji koja se ispunila tačno u vreme i onako kako mu je pokazano.. a i da je snio - to bi bio proročki san.

Ivan ne spominje nikakvu 538. godinu. "Babe snivalice" su prekooceanske, a snivaju do dana današnjeg. Evo, reci nam ti što se to dogodilo 538. godine. Naravno, bez snova.
 
Natrag
Top