Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Dok je vernika biće razotkrivanja bludnice.

Vavilon i papstvo.

Prema ovim kanalizacijskim uratcima, čiji izljev Lavić više ne može ni kontrolirati, otkrit ćete zašto Lavić krije imena, Hislopa, Rivere, Weigalla, Veitha i Miroljuba. Ako možete "prigristi ..." i pogledati ovo što Lavić ostavi, pogledajte, a onda pročitajte ovo:

Alexander Hislop o Euharistiji i Isusovoj majci

Sve ovo učinjeno je samo da se uzvisi Majku, kako bi bila više milostiva i više suosjećanja od svoga slavnog Sina. Sada, imamo slučaj kao i u Babilonu, ovo točno odgovara karakteru babilonske božice kraljice kojoj prinose omiljene darove. Dakle, nalazimo žene Judejske koje "pale tamjan, izlijevaju ljevanice, prinose kolače kraljici neba" (Jer 44:19). Kolači su bili "beskrvna žrtva". Kraljica neba, pod imenom Marija, počela se obožavali u kršćanskoj crkvi u četvrtom stoljeću, kada je preuzeta i ova "beskrvan žrtva". Oblik ove nekrvne žrtve pokazuje odakle je došao. Što je potaknulo papinstvo da toliko inzistira na "okruglosti" svojih "beskrvnih žrtvi"? To očito nije bilo pozivanje na Božansko ustanovljenje večere Gospodina našega. Naredbe i naputci o obliku židovskog pashalnog kruha dati su u Mojsijevim knjigama. Razlog zašto Rim uvodi pronaći ćemo ako pogledamo Egipatske oltare. "Tanki, okrugli kolač", kaže Wilkinson, "nalazi se na svim oltarima." Gotovo je svaka točkica ili crtica u Egipatskom obožavanju imali simbolički smisao. Okrugli disk, tako čest u svetim amblemima Egipta, simbolizira sunce. Kada se Oziris, sunce-božanstvo, utjelovio, a bio je rođen, to nije značilo samo da on treba dati svoj život kao žrtvu za ljude, nego da on može biti život i hrana dušama ljudskim. (Dva Babilona, Alexander Hislop)

Arthur Weigal o Euharistiji i još ponečemu

"To se odnosi i na krštenje i na mitraičku euharistiju, za koju je Justin Mučenik već prigovorio, kada je izjavio da je Sotona plagirao tu svečanost, ukazujući štovateljima Mitre da uzimaju posvećeni kruh i čašu vode. Svečano uzimanje Božjeg tijela i pijenje njegove krvi ima vrlo drevno i izvorno kanibalističko podrijetlo, a postoji još nekoliko izvora iz kojih je kršćanski obred mogao nastati. Kao što većina kritičara misli, ovo nije bilo pokrenuto kao stvarna svečanost od Isusa, nego je njegova veza najočitija s mitraičkim obredima ". (Poganstvo u našem kršćanstvu, Arthur Weigall 1928, str. 134)

Walter Veith o Euharistiji

U rimokatoličkoj misi, Euharistija ili hostija je simbol sunca. Obično se u svečanim misama hostija stavlja u pokaznicu koja je u obliku polumjeseca, simbolizirajući poniranje sunca u maternicu božice. Na nekim pokaznicama nalaze se slova "SFS", što predstavlja 666, jer je S bilo šesto slovo u starogrčkom alfabetu a F je šesto slovo u našoj abecedi.

Okrugli disk u polumjesecu bio je simbol drevnog Babilona, a nalazi se u svim drevnim religijama. U katoličkim katedralama ovi simboli su vrlo istaknuti, često oslikani oko majke s djetetom u obliku polumjeseca.

Rađanje boga Sunca u babilonskim vremenima slavilo se jedenjem okruglog kruha, a ovaj običaj je bio čest i u Mitraizmu i u obožavanju Osirisa. Povjesničar Alexander Hislop kaže:

Ovdje, u takozvanoj kršćanskoj Crkvi, poznati srebreni tanjur „u obliku Sunca“ nalazi se na oltaru, tako da svatko tko se klanja na oltaru mora se sagnuti i u poniznosti pokloniti pred ovim likom "Sunca". Pitam se, odakle je ovo moglo doći, iz drevnog obožavanja Sunca, ili od obožavanja Baala? Kada hostiju stavite tako da srebreno "Sunce" okružuje hostiju, čija je cjelina toliko važan element u Rimskoj Misteriji, postoji još samo jedan takav simbol, simbol Baala, ili simbol sunca, tako da ovo pokazuje, onima koji imaju oči da vide, da je „Hostija“ samo još jedan simbol Baala. (http://amazingdiscov...lic_mass_silver)

Alberto Rivera o Euharistiji i još ponečemu

Sotona koristi misu (imitaciju Pashe), i to je nazvano “sakrament svete euharistije”. Obredna oblatna ili kolačić je nazvana “hostija” (IHS). To je pozajmljeno od Egipćana, koji su pretvarali oblatnu u svog boga Sunca Ozirisa. To je razlog zašto je hostija (kolačić) u obliku sunca. Slova na rimokatoličkoj hostiji su ista kao i na egipatskoj oblatni I-H-S, i predstavljaju egipatsko trojstvo Izis, Horus i Seb (u pitanju su imena egipatskih bogova). Rimska crkva je to primenila na tri slova imena “Isus” na grčkom jeziku. Ovaj simbol su jezuiti izabrali za svoj grb.

Ako jedan rimokatolik ne učestvuje u sakramentu svete euharistije, on će biti večno proklet. Katolici, koji jedu ovog drugog Isusa u obliku sunca, ne jedu simbolično Isusa iz Jevanđelja, već jedu Vala, boga Sunca, simbol demona. Leglo demona - Vatikan, uspešno baca okultnu mrežu na sve svoje članove.

Postoje dva simbola koja najčešće koristi ova okrutna religiozna neman. Jedno je krst, što je simbol smrti, dok je drugi simbol euharistija ili pričest. To se prikazuje kao prava služba Bogu. Krst je okultna tvorevina data kroz Semiramidu, “kraljicu neba”, za sećanje na njenog sina Tamuza (bog Sunca - Val). Na Tamuzovom krstu je simbol mrtvog Isusa, a rimokatolici obožavaju ovaj religiozni predmet i mole mu se. Krst je pravo srce okultizma, a u Božjim očima je to prokleta stvar. “I nemoj da uneseš gada u dom svoj, da ne budeš proket kao i on, nego se gadi na njega i grozi se od njega, jer je prokleto.” (Biblija, 5. Knjiga Mojsijeva 7,26)

Iza krsta stoje jake demonske sile, koje mu daju ogromnu snagu, baš kao što često možemo videti u filmovima o vampirima.

Bilo koji krst kao religiozni simbol, ovakav ili onakav, u jednom domu, ili samostanu, bez obzira kakva je osoba u pitanju, utiče snažno na svakog direktno, jer privlači demone. Stoga, ako neko ima krst u svom domu, trebao bi odmah da ga izbaci.

Krst koga su upotrebljavali na žrtvama nazivali su “mir Hristov” ili “Pax Christus”. Jezuiti su preuzeli ovaj krst kao jedan izopačen demonski simbol za obožavanje Marije.

Videli smo da je njihov Isus - Tamuz, njihova Marija - Semiramida, dok je njihova hostija preuzeta od Egipćana i predstavlja boga Sunca, a katolički krst - srce okultizma.

Miroljub Petrović o Euharistiji i još ponečemu

"Sveto Pricesce", kako ga nazivate, je centar vase paganske religije. To nije ni "sveto", ni "pricesce". To je jedan kanibalski koncept u kojem vi zamisljate da jedene Hristovo meso i pijete Njegovu krv.

Zasto je liturgija "tajna"? Otkud ti to da je to "tajna"? Od kog si to cuo? I gde si cuo da je bila "tajna vecera"? Pa nije Isus vodja "tajnog drustva". Ljudi dolaze na liturgiju jer im je neko rekao da tako treba, a ne zato sto su procitali u Bibliji. Dakle, dosta vise te padavicarske teologije i blebetanja. Daj nesto konkretno da se RADI. Zar ne vidis da satanisti sve spalise i pobise, svu decu i sav narod???!!!

E blago tebi. Dakle, iskljucis mozak i krenes na misu. Tako ljudi idu i na posao, pa drugi umesto njih im obezbedjuju posao i odredjuj usudbinu. Tako roditelji salju decu u debilane (ateisticke skole) i ne razmisljaju sta tamo deca uce. Da si malo citao Bibliju, kao sto vidim da nisi, prvo bi uocio kada pada Pasha - video bi da je u pitanju biblijsko racunanje vremena koje je potpuno drugacije od ovog koji rimska crkva koristi. Zatim bi video da se za Pashu koristi beskvasni hleb i sok od grozdja bez alkohola. Beskvasni hleb ukazuje na Hristovu bezgresnost, a nepokvareni sok od grozdja u kojem je blagoslov po Bibliji (vidi Isaija 65,8), je simbol Hristove krvi. Ti okrugli kolacici koje dobijas na misi su simboli suncevog diska, koje su koristili pagani prilikom obozavanja boga sunca (Sotone), i zato ne treba da cudi sto misu odrzavate na dan boga sunca ili Sunday (nedelju).

Nema tu nikakve "svete liturgije". To je bruka i idolopoklonstvo. To ce Bog da razvali i unisti, kao sto je unistio na Kosovu. Bog ce da pusti najgore kriminalce da nas popale i pobiju, kao sto je pustio Vavilonjane i Rimljane na Jevreje. Nas narod strada jer se uzda u lazne bogove i paganstvo koje nema veze sa pravoslavljem. Sto pre to narod shvati i okrene se prakticnoj poboznosti, to bolje za njega. Inace cemo da nestamo u septickoj jami ekumenizma.

Pretvaranje u alkohol je nesto neprirodno, a ne prirodno, kako vi kazete. To je proces koji se kod coveka odvija u debelom crevu (proces fermentacije). Zamislite da sadrzaj debelog creva ispecete ili iscedite, i od toga napravite napitak, i jos da ga koristite u bogosluzbene svrhe.

U crkvi postoje fanatici koji veruju da se hleb i vino pretvaraju u doslovno telo i krv Hristovu. Takvi likovi su bolesni i zatrovani paganstvom.

Oni insistiraju na evharistiji kao uslovu spasenja. Pas im se posra na njihovo "pravoslavlje".

Bivsi visoko rangirani jezuitski svestenik, Dr Alberto Rivera, koji je bio duboko u okultizmu, kaze da je krst jedan od najmocnijih okultnih simbola za prizivanje demona. Brojanica se koristi za matranje, odnosno napamet ponavaljanje istih reci (u ovom slucaju "molitve", bez mnogo razmisljanja), sto je opet vid samohipnoze ili prizivanja demona.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Hvala što pomažeš dase sagleda bar deo Vavilonske tajne i okultizma.

Samo neznam zašto ružiš Pravoslavljei zašto ih kačiš za Vavilon?

Stari masonski pozdravi.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Uzgred, antonija, ti za sebe tvrdiš da si velika vjernica..., pa misliš li da je nekim od ovih karikatura mjesto na jednoj temi Religije?

Znam daim nije mjesto ,žao mi je ,Taramana , nije loš čovjek cjenim ga , samo bi trebao razlikovati Njemce od fašista , i nisam baš tak religijozna , protiv vjere može pisat ko šta hoće , svako ima pravo svojeg mišljenja , mi nikog nemožemo prisiliti da voli papu , ili patriaha . Meni osobno su oba sveti ljudi

Ne počinjite priče sa natruhama politike. Politika na ovome forumu nije dozvoljena!

Slažem se bez politike , ali i prokletog nacijolizma , jer smo mi ljudi pred Bogom svi isti
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Unepred je svima SVE oprošteno.
Ja pišem svoje verovanje i nudim argumente iz Biblije i od raznih strana i još nisam čuo ni jedan jedini dokaz da to što pišem ne stoji, ni jedan jedini.
Na svaki dokaz nudim DESET kontra dokaza.Evo i na ovoj temu ponovo nudim da mi se jedan jedini dokaz pokaže gde se jasno vidi da Rim nije Vavilon i da tzv.papa nije čovek bezakonja i da iz Vatikana tj.Rima ne ide vino otpadništva od Boga ja sam spreman poreći sve što napisah protiv navedenog i ovo već više puta nudim Slapu i na drugim forumima i nudio mu takođe Otk 13 i 17 da napiše svojeverovanje i....NIŠTA.
Postoji samo tračarenje i ništa više od toga nezna.
Na temi koju on otvorida ji je papa antihrist isto ovo ponudih i samo je prekoračio ponudu a zašto?
Zato što ništa nezna sem tračarenja jer da zna davno bi ponudio i demantovao on to želi ali šteta znanje manjka.
Antonijadz nikad mi se ne trebaš ispričavati znaj da je UVEK SVE oprošteno sa moje strane.Zamolio bih te da ne misleš kad kažem ,ekipa,, ,,klub,, i sl.da tad mislim na vernike...NE,tad govorim o onima koji to nisu već su glumci koji ništa iz Biblije neznaju a druge hoće da prevare.
Tebe ne svrstavam među njih.Kako god se izjasnila veći si vernik od tih glumaca.

Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Unepred je svima SVE oprošteno.
Ja pišem svoje verovanje i nudim argumente iz Biblije i od raznih strana i još nisam čuo ni jedan jedini dokaz da to što pišem ne stoji, ni jedan jedini.
Na svaki dokaz nudim DESET kontra dokaza.Evo i na ovoj temu ponovo nudim da mi se jedan jedini dokaz pokaže gde se jasno vidi da Rim nije Vavilon i da tzv.papa nije čovek bezakonja i da iz Vatikana tj.Rima ne ide vino otpadništva od Boga ja sam spreman poreći sve što napisah protiv navedenog i ovo već više puta nudim Slapu i na drugim forumima i nudio mu takođe Otk 13 i 17 da napiše svojeverovanje i....NIŠTA.
Postoji samo tračarenje i ništa više od toga nezna.
Na temi koju on otvorida ji je papa antihrist isto ovo ponudih i samo je prekoračio ponudu a zašto?
Zato što ništa nezna sem tračarenja jer da zna davno bi ponudio i demantovao on to želi ali šteta znanje manjka.
Antonijadz nikad mi se ne trebaš ispričavati znaj da je UVEK SVE oprošteno sa moje strane.Zamolio bih te da ne misleš kad kažem ,ekipa,, ,,klub,, i sl.da tad mislim na vernike...NE,tad govorim o onima koji to nisu već su glumci koji ništa iz Biblije neznaju a druge hoće da prevare.
Tebe ne svrstavam među njih.Kako god se izjasnila veći si vernik od tih glumaca.

Svako dobro.
Znaš li ti i o čemu drugome pisat osim o Papi,Ketoličkoj crkvi i Hrvatima?
Vidim da ti je samo to trnu u oku!
Pusti ti moj narod na miru,bavi se svojim,moli za njih,svjedoči im Krista.Unas Hrvata Bog je podigao divnih sluga,svećenika,kao npr Tomislav Ivančić,Marinko Barbiš,Zlatko Sudac,Fra Zvjezdan Linić (nažalost umro nedavno) koji mnoge ljude dovode Bogu!
Kod vas ne vidim da se to događa.
Jadni vi!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne pišite na temama religije o ratovima na ovim prostorima i o nacionalnim sukobima i netrpeljivostima! Toga zla je u daljoj i bližoj prošlosti bilo i previše, i nije uputno stalno podsjećati na to, a posebno takvim pričama nije mjesto na ovom forumu. To se neće tolerisati. Ovo se odnosi na sve koji ovdje pišu.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
981
Malo nešto o svetim papama

Kod:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Kriminalna_istoriija_Vatikana.pdf
 
Natrag
Top