Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Neće!
Jer to su laži!Katolička crkva ima dovoljno Duhom ispunjenih kršćana , i hvala Bogu da je tako!Ona nije ništa gora od Pravoslavne,,ajd još o Protestantima možemo dvojit mada i unas Protestanata ima svašta!Crkva Kristova na zemlji jesu Duhom ispunjeni tj. nanovorođeni Katolici,Pravoslavci i Protestanti!A da u svakom žitu ima kukolja zna svaka baba!

Zar ne pise da ce ''bezakonik sesti u crkvi Bozjoj''?
Ili ce sesti negde drugde?
Odakle pocinje ako ne odatle?
Ako je katolicka crkva Bozja osnovana od apostola, odatle sve krece pa i progonstvo vernih?
Sada mi objasni ovo?

Ali je tacno da je prava crkva Hristova i Pravoslavna i Katolicka i svaka druga koja ispoveda Isusa Hrista. Gde su Hristovi ucenici, tamo je i on medju njima..
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Što si navalio baš na Katoličku?
Ako je i ona i Pravoslavna osnovana od Apostola!
Bislim da je Pravoslavna duhovno siromašnija od Katoličke!
I što nebi taj bezakonik došao iz Protestantske?
Kad gledam Benny Hinna ,Kenetha Hagina,Kenetha Coplanda,prije mi se čini da bi takvi likovi mogli biti to.
Ne kažem da je nemoguće da to bude neki Papa.No recimo New Age ima vise šanse da bude pokret iz kog će iznjedriti!Ili Islam.
Mislim da je antikrista dosad već bilo puno,Hitler (okultista),Staljin(ateista) neki Američki predsjednici Masoni!Neki Pape sigurno!E sad kad će doći glavni "Capo" neznam,on je uvjek tu!Možda iz redova Jehovnih Svjedoka,Adventista,Masona,,zašto bi baš trebao biti Katolik?Očito je da će glumiti vjernika,što ne znači da će nužno biti kršćanin.Špekulacije I strah da će baš od tud doći,bezumno je.Uostalom,nek dođe,ko ga šljivi.Nijedan pravi nanovorođeni kršćanin,bilo Katolik,bilo Pravoslavac bilo Protestant nema ga se razloga bojati.Onaj u nama je jači.Imamo razum I Duha Svetog!Čemu taj silni strah?
.

Raspravljate i raspravljate, i hvatate se u reci.
Jedino sto je ovde bitno, jeste da je u 1. veku Rim bio Vavilon, i to lepo pise, kako u Otkrivenju, tako se to potvrdjuje i na drugom mestu u NZ.
To znaci da je taj ''Vavilon'' odnosno ''Rim'', mesto odakle ce u buducnosti krenuti progon i neprijateljstvo prema vernima, samo je pitanje ko ce sedeti na stolici...
Buducnost ce pokazati , i to je dovoljno da znamo..
Ovo je takva glupost da je to čudo!Koji Rim?Ta on niti nije sjedište Katoličke Crkve nego Vatikan!
I samo budala može misliti da Vatikan ima neku moć!Koje progonstvo oni mogu započeti?Ta nije to srednji vijek.Katolika ima sve manje u Evropskim zemljama,neznam gdje ih je vise od 50% osim u Poljskoj.I unas Hrvata navodno!A koliko nam je stalo do Katolicizma pokazuju izbori,uvjek se biralo ili ateistu ili agnostika za predsjednika.Nikakvu moć nema crkva u Francuskoj , Španjplskoj,Italiji,,ona je na margini!Uostalom,mnogi Katolici su jako dobri vjernici,bolji stoput od Subotara nekih I drugih Protestanata.Više je Ateista u Engleskoj nego u Italiji,a Engleska Protestantska!
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Što si navalio baš na Katoličku?
Ako je i ona i Pravoslavna osnovana od Apostola!
Bislim da je Pravoslavna duhovno siromašnija od Katoličke!
I što nebi taj bezakonik došao iz Protestantske?
Kad gledam Benny Hinna ,Kenetha Hagina,Kenetha Coplanda,prije mi se čini da bi takvi likovi mogli biti to.
Ne kažem da je nemoguće da to bude neki Papa.No recimo New Age ima vise šanse da bude pokret iz kog će iznjedriti!Ili Islam.
Mislim da je antikrista dosad već bilo puno,Hitler (okultista),Staljin(ateista) neki Američki predsjednici Masoni!Neki Pape sigurno!E sad kad će doći glavni "Capo" neznam,on je uvjek tu!Možda iz redova Jehovnih Svjedoka,Adventista,Masona,,zašto bi baš trebao biti Katolik?Očito je da će glumiti vjernika,što ne znači da će nužno biti kršćanin.Špekulacije I strah da će baš od tud doći,bezumno je.Uostalom,nek dođe,ko ga šljivi.Nijedan pravi nanovorođeni kršćanin,bilo Katolik,bilo Pravoslavac bilo Protestant nema ga se razloga bojati.Onaj u nama je jači.Imamo razum I Duha Svetog!Čemu taj silni strah?
.

Patriote tisi pravi,menisi simpatičan sa tim zašto mora baš po Božjem biti što nebi bilo recimo po tvom da to buduprotestanti jer si ti kako reče protestant u tamo si zato što tamo očekuješ satanu....nije li to MALO PROVIDNO?
Veličaš katoličku crkvuali si Baptista....i na sve to ekumenu propovedaši braniš pape....ne, ni malo nije providno.
Ti napade Hitlera...šta ti bi...zar neznaš da je Vatikan za dotičnog duhovnika izjavio da je Hića NAJVEĆI SIN KATOLIČKE CRKVE iima više konkurenata među njima(Antu Pavelića i Alojzija Stpeinca) ali ipak Hića je za pola koplja prevagnuo.

U pravu si ti te hulne kape nose Adventisti a na sedam gora stoluju Baptistia vinom bluda opija Ljubljana a zver je Če Gevara.
I masone napadaš ...uh,ti kao braniš papstvo a njegova oruđa ocrnjuješ i oukltizam odbacuješ ...pa kako onmda mislišda papa funkcioniše?
A ko tu jarane ima strah?Od čega strah od one gospoje sa crvenim šeširićem i štiklicama u crvenoj i beloj haljini...?
To mora dase Bog uplašio pa pisao iz straha zar ne, a i tako nijedao da serazume i ti nemoj ni očekivati da znaš jer se to ne uči svuda.Bog je to dao VERNIMA tako da ne brineš jer u ekumeni nemaš tih briga o Božjoj reči.
Kažeš ne znači da će biti kršćanin ..pa sigurno neće jer Bog Hrišćane ne zovezverima već otpadnike koji nude vino bluda i koji glume veruu Boga ali služe svom od kojeg i presto dobijajumalo rogat ali šta fali u ekumeni je pa je i on brat mio.

Pravoslavce ne možeš ubacivati tu čorbu malo prati reagovanje Pravoslavne crkve pa ćeš videti da VERNI ne ulaze u to kolo.
Kažeš imaš Duha Svetog pa jel ti On pomaže da huliš na darove Duha?
Tvoj način olakog pristupa veri odražava ne poznavanje osnovnih elemenata vere a da ne govorim o otkrivenjima.
No,važno da si tu pa čitajtemu od početka i onda možemo nastaviti opapstvu a ne o svemu.
Tebi je Otk. špekulacija....,,.Špekulacije I strah da će baš od tud doći,bezumno je,,
Eto,ti kao katolik moraš sad vratiti Slapa na početni položaj da Rim nije Vaviloni da iz Rima nikad zlo ne može doći a nama ne trebaš o tome mi imamo Božju reč i istoriju.
Reci nam šta ti kažeš ko je veliki grad na sedam gora i koje čike nose kape sa hulnim imenom na glavi iodatle teče vino bluda po svetu i odatle kreću ratovi izatiranje sveth kroz celu istoriju...slušam?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zar ne pise da ce ''bezakonik sesti u crkvi Bozjoj''?
Ili ce sesti negde drugde?
Odakle pocinje ako ne odatle?
Ako je katolicka crkva Bozja osnovana od apostola, odatle sve krece pa i progonstvo vernih?
Sada mi objasni ovo?

Evo, objasnio si sam u svojoj slijedećoj rečenici.

Gde su Hristovi ucenici, tamo je i on medju njima..

Vidiš, čitajući tebe i Lavića, zaključak je da ste vas dvojica crkva Božja. A Pavao, kako ga ti citira, kaže da će "bezakonik sesti u crkvi Bozjoj''. Dakle, bezakonik bi mogao vas dvojicu malo zgurati na klupi, i sjesti između vas.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovo je toliko glupo I plitko da mi se neda na to ni riječ napisati!

Bar si iscrpno izneo svoje verovanje o papstvu i objasnio nam koje ono u 13 i 17glavi. Nek si im rekao.



Vidiš, čitajući tebe i Lavića, zaključak je da ste vas dvojica crkva Božja. A Pavao, kako ga ti citira, kaže da će "bezakonik sesti u crkvi Bozjoj''. Dakle, bezakonik bi mogao vas dvojicu malo zgurati na klupi, i sjesti između vas.

Ne piše li možda HRAM?
Slape zar ti očekuješ poglavicu da sedne u ljude....ne,on seda u HRAM kao građevinu a taj hram će biti u Jerusalimu a u njega će poglavica sesti pokazujući sebe Bogom jer ne nosi kapu uzalud.
Po tvom bezakonktreba sesti u jedinu istinitu crkvu a to je rimska ali on neći više dosadilo zmiji uvek na istom mestu pa želi preduhitriti Hrista i sesti baš tamo gde On hoće da bude.Vidiš koliko je to neverstvo i bezbožnost jer ne veruje da je Isus veći i jači odte glavice. Koji je to fanatizam i nerazumnost.Zna zmija šta će biti ali NE VERUJE KAO NI NJEGOV POGLAVNIK.
Ali za utehu ti je što će mu satana dati presto ipak i to govori da nije mnogo bistar ali zato jeste lukav.E,sad kakvi su oni što njega slede ......?

Bog ima svuda svoje verujuće samo nisu svi istraživali ni uvideli odakle šta stiže i ko šta uči da bi na vreme izašli i ostavilivino bluda inapustili prestonicu zveri.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne piše li možda HRAM?
Slape zar ti očekuješ poglavicu da sedne u ljude....ne,on seda u HRAM kao građevinu a taj hram će biti u Jerusalimu a u njega će poglavica sesti pokazujući sebe Bogom jer ne nosi kapu uzalud.

Laviću, jesi li ti pročitao Novi zavjet? Jesi li bar pročitao svetog Pavla? Božji hram o kojem govori Pavao pišući Slounjanima nema baš nikakve veze s Hramom u Jeruzalemu.

Po tvom bezakonktreba sesti u jedinu istinitu crkvu a to je rimska ali on neći više dosadilo zmiji uvek na istom mestu pa želi preduhitriti Hrista i sesti baš tamo gde On hoće da bude.Vidiš koliko je to neverstvo i bezbožnost jer ne veruje da je Isus veći i jači odte glavice. Koji je to fanatizam i nerazumnost.Zna zmija šta će biti ali NE VERUJE KAO NI NJEGOV POGLAVNIK.
Ali za utehu ti je što će mu satana dati presto ipak i to govori da nije mnogo bistar ali zato jeste lukav.E,sad kakvi su oni što njega slede ......?

Bog ima svuda svoje verujuće samo nisu svi istraživali ni uvideli odakle šta stiže i ko šta uči da bi na vreme izašli i ostavilivino bluda inapustili prestonicu zveri.

Kao što rekoh, dok se ne kaniš fantazija, opsjena i magle, nemam što komentirati.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laviću, jesi li ti pročitao Novi zavjet? Jesi li bar pročitao svetog Pavla? Božji hram o kojem govori Pavao pišući Slounjanima nema baš nikakve veze s Hramom u Jeruzalemu.
.

To li si ti Slape?
Šališ se zar ne?
Evo samo na tren nebih da kvarimo ovu predivnu temu da čujemo tvoje tumačenje posl.Solunjanima kada je tebi taj hram osoba a ne građevina:

2:3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći (Isus) dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

Stiže papa čitamo dalje:

2:4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, ...

Baš neki umiljat lik u veliki glumac uzvisuje se taglavica i šta onda radi...?


tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.

Slap vrsni poznavalac sad očekuje da papa uđe u svakog vernika u tom verniku kao hramu i skupu ljudi on pokazuje sebe kroz vernike da je Bog pa smo svi vernici oruđe Boga zvanog bezakonik i pošto su SVI verni crkva a on je u svima osta Bog bez vernih jer je u svima bezakonik kao crkvi-hramu...šta bi mi bez Slapove pomoći?

2:5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
2:6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
2:7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
2:8 Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog;
2:9 Kog je dolazak po činjenju sotoninom sa svakom silom, i znacima i lažnim čudesima,

Činjenje satanino znači ide kroz svevernike jer bezakonik seda u vernike kao crkvu i svi bivaju pobijeni jer je u njima čovek bezakonja i čini kroz vernike bezakonik kao ,sveti otac,pagana svaku prevaru i pretvara šta god u šta želiš.
Slape,odmori se malo umoran si braco, nije ovo za tebe.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To li si ti Slape?
Šališ se zar ne?
Evo samo na tren nebih da kvarimo ovu predivnu temu da čujemo tvoje tumačenje posl.Solunjanima kada je tebi taj hram osoba a ne građevina:

Ne samo da ti ne čitaš Novi zavjet, nego ti ne čitaš ni što ja pišem. OK, ne moraš čitati, ali onda se bar nemoj sramotiti i komentirati ono što nisi pročitao. Eto, nađi u mome postu gdje sam ja napisao da je Božji hram osoba. Božji hram je i osoba, ali ja to nisam napisao u svom prethodnom postu. Ja sam napisao da Božji hram o kojem sveti Pavao piše u poslanici Solunjanima, nema baš nikakve veze sa Hramom u Jeruzalemu i to i dalje tvrdim. Tvoja tvrdnja da Pavao u poslanici Solunjanima govori o Hramu u Jeruzalemu, zaista je pokazatelj tvog skandaloznog neznanja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Evo, objasnio si sam u svojoj slijedećoj rečenici.



Vidiš, čitajući tebe i Lavića, zaključak je da ste vas dvojica crkva Božja. A Pavao, kako ga ti citira, kaže da će "bezakonik sesti u crkvi Bozjoj''. Dakle, bezakonik bi mogao vas dvojicu malo zgurati na klupi, i sjesti između vas.

Problem je to što se katolicka crkva izdaje i smatra jedinom pravom crkvom, pa onda odatle mora i doci.
Bar ti tako verujes, jeste ili nije?
A po prorocanstvu on će u crkvi sesti.
Ne misliš valjda da će sesti u adventistickoj? Nisu oni crkva Božja? Bar tako ti verujes.
Ili ti verujes da su adventisti prava crkva? :)
A možda smo prava crkva i ja i lavic? :)
Propade ti teologija :)

Ja sam ovo rekao u globalu, crkva nije institucija vec "skupština vernika".
A ako i ti tako verujes, onda ti propade "stub i uporište istine" za koji kažeš da njemu moramo doci da bi smo primili istinu, odnosno 'katolickoj Crkvi ", jel tako?
 
Natrag
Top