Paljenje kompa

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
60
Znaci evo problema:
Komp je radio perfektno, sinoc ga normalno iskljucim, i jutros kad pritisnem dugme za paljenje - upali se i nakon 2 sekunde se ugasi. I tako par puta, nikako da podigne sistem. Ali, nakon 7-8 pokusaja, upalio se i podigao sistem, i sada radi normalno. Za sada!
Jel imao neko slican problem, da budem spreman ako se opet pojavi?

Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
3.518
Znaci evo problema:
Komp je radio perfektno, sinoc ga normalno iskljucim, i jutros kad pritisnem dugme za paljenje - upali se i nakon 2 sekunde se ugasi. I tako par puta, nikako da podigne sistem. Ali, nakon 7-8 pokusaja, upalio se i podigao sistem, i sada radi normalno. Za sada!
Jel imao neko slican problem, da budem spreman ako se opet pojavi?

Hvala.
skini poklopac,uzmi usisivac i lepo usisaj svu prasinu koja se skuplja na napajanju i kulerima ako to nisi cistio duze vreme jer i to zna da pravi velike probleme,kod mene je bilo tako...poz...
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
60
Hvala na odgovorima, i meni je napajanje tu najsumnjivije a kuleri su cisceni skoro, pre 2-3 nedelje. Uglavnom sada radi, nije se gasio od kad sam ga upalio.

Danas opet isti problem, kao paljenje kod auta. Treba mu jedno 7-8 pokusaja da upali, a onda radi sasvim normalno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala na odgovorima, i meni je napajanje tu najsumnjivije a kuleri su cisceni skoro, pre 2-3 nedelje. Uglavnom sada radi, nije se gasio od kad sam ga upalio.

Danas opet isti problem, kao paljenje kod auta. Treba mu jedno 7-8 pokusaja da upali, a onda radi sasvim normalno.

Takodje mozes proveriti konektore za napajanje na maticnoj znaci onaj siroki 24pinski izvadi sa ploce pa ga ponovo ubodi mozda nije dobro nalegao kao i ove ostale na hardu itd!
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
60
I to sam probao. Jutros sam skroz izvadio i otvorio napajanje, ocistio prasinu, kontakte...Stavio termalnu pastu na procesor, ocistio kuler...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
I to sam probao. Jutros sam skroz izvadio i otvorio napajanje, ocistio prasinu, kontakte...Stavio termalnu pastu na procesor, ocistio kuler...

Nemaš ti šta čistit napajanje. Zamijeni, stavi drugo pa prati kako se pali. Druga stvar, možda te zeza POWER DUGME. Otvori računar i prebaci napajanje na RESET DUGME....
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
60
Nemam napajanje u rezervi, a ovo cu da probam za power dugme. Jer ne znam sta bi drugo moglo da bude, kompjuter kad se upali radi normalno.

Gta san andreas mi secka na laptopiu, igrao sam mnogo jace igre, tako da nije do laptopa, dali imate neke ideje sta ibi to moglo biti?

Na kraju je problem bio do ploce!
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top